صنعت هوش مصنوعی (َAI) در کانادا

صفحه اصلی / وبلاگ

سیاست‌های مهاجرتی و تنوع سازی کانادا در اعتبار این کشور به عنوان سردمدار هوش‌مصنوعی (َArtificial Intelligence)  در جهان نقش های مهمی ایفا نموده است کشور کانادا سابقه خوبی در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق دارد و تعداد زیادی از محققان هوش مصنوعی اهل کانادا هستند.

در واقع در دولت کانادا نسبت به ایالات متحده آمریکا اهمیت بیشتری به تحقیقات بر روی هوش مصنوعی می دهد و در واقع مسائل سیاسی زیادی باعث شده تا گوگل این کشور را به عنوان قطب هوش مصنوعی خود انتخاب و معرفی کند و برای گسترش آن دست به اقداماتی مهم بزند.

همچنین دولت کانادا اشتیاق زیادی برای سرمایه گذاری برروی هوش مصنوعی نشان داده است.

یکی از دلایل این تصمیم مهم ممانعت ایالات متحده برای ورود محققان و دانشمندان از کشورهای مختلف است در حالی که کانادا هر گونه مهاجر از کشورهای ایران لیبی و سومالی، سودان، سوریه، یمن و غیره را می پذیرد.

سیاست‌های مهاجرتی و تنوع پذیری کشور کانادا نقش محوری در رشد شهرت جهانی این کشور به عنوان پیشرو در زمینه هوش مصنوعی دارد.

هوش مصنوعی مطالعه روش هایی از برای تبدیل کامپیوتر به ماشین که بتواند اعمال انجام شده توسط انسان را انجام دهد در ساخت هوش مصنوعی علوم زیادی کاربرد دارند.

هوش مصنوعی در واقع توسط فلاسفه قرن ۱۹ و ریاضی دانانی که اقدام به ارائه قوانین و نظریه هایی در مورد منطق نمودند، مطرح شده بود.

هوش مصنوعی علمی نوپا و جوان است.

دوره های کارشناسی ارشد و دکترای این رشته در کانادا به دلیل استاندارد بالای آموزش و اعتبار دانشگاه ها در سطح بین‌المللی شناخته شده است.

از آنجایی که به واقع کشور کانادا تحصیل کرده ترین مردم جهان را دارد که بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی از جمله رشته هوش مصنوعی را دارا می باشند.

دانشگاه های کانادا مقصد نهایی طیف عظیمی از دانشجویان جهان برای ادامه تحصیل آکادمیک در این رشته و رشته‌های دیگر می‌باشد.

گشودگی برای استارتاپ های نوآور و مشاغلی در حوزه هوش مصنوعی که به کانادا چشم دارند خیلی مهم است.

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11