آینده هوش مصنوعی در دنیا

صفحه اصلی / وبلاگ

در دنیای امروز همه جا صحبت از هوش مصنوعی است که به طور مخفف با علامت AI از آن یاد می‌شود اما هوش مصنوعی در واقع چیست و چه کارایی هایی دارد?

هوش مصنوعی ( Artificial Intelligence ) توانایی دارد همانند انسان از تجربیات خود استفاده کند و با تطبیق یافتن با ورودی های جدید , وظایف مانند انسان را برای ماشینها تعریف و فراهم گرداند.

با استفاده از این تکنولوژی کامپیوتر ها را می توان برای اجرای ماموریت های ویژه از طریق پردازش حجم بالایی از داده ها و تشخیص الگو ها در داده ها آموزش داد.

به زبان دیگر هوش مصنوعی را به عنوان شاخه‌ای از علوم کامپیوتر مشخص می‌کنند که با خودکارسازی رفتارهای هوشمندانه سر و کار دارد.

به طور کلی اصطلاح هوش مصنوعی برای تشریح کردن سیستم هایی به کار می رود که هدف آنها استفاده از ماشین ها برای تقلید و شبیه سازی هوش انسانی و رفتارهای مرتبط با آن است.

می توان گفت در عرض چند دهه اخیر هوش مصنوعی از درون فیلم های علمی و تخیلی را به درون منازل و زندگی ما گذاشته است .

با این حال یکی از مهمترین مزیت های استفاده از ربات ها و هوش مصنوعی به عهده گرفتن مشاغل پر خطر در محیط های ناامن است. معادن ، آتش‌نشانی،  استخراج نفت از اعماق دریا، کارهای ساخت و ساز ، کشاورزی و دیگر مشاغل مبتنی بر هوش مصنوعی دارای قابلیت ها و توانایی هایی خواهد بود.

تحقیقات نشان می دهد هوش مصنوعی تا پایان این قرن به اندازه انسان هوشمند خواهد شد.دنیایی که ماشین‌های متفکر اداره می‌کنند و این ماشینها در آینده حافظ ارزش‌های ما خواهد بود.

در دنیا هوش مصنوعی ابزاری است که برای فرآیندهای تکراری خدمات مشتری کاربرد دارد این کاربرد شبیه استفاده حسابداران از ماشین حساب یا فایل های صفحات گسترده برای راحتی در انجام وظایف خواهد بود.

به هرحال هوش مصنوعی به نقطه عطف خود رسیده است و در زندگی روزمره بسیاری از افراد وارد گردیده است.هر چند هنوز بسیاری از افراد حضور آن را درک نکرده اند.

این ماشین های هوشمند با بهره برداری از هوش مصنوعی در واقع ماشین های هوشمند آینده مخلوقاتی خواهند بود که در کنار حقایق علمی، منعکس کننده باورهای خالق این خود نیز خواهند بود.

به بیانی دیگر فناوری و یادگیری ماشین هر قدر هم که پیشرفته باشد باز هم بر پایه و اساس داده‌های شکل می‌گیرد که ما انسانها در اختیارش قرار می‌دهیم. یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مولفه های قدرت در آینده امکان تحلیل موثر و سریع و صحیح ابرداده هاست کاری که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ( Machine Learning ) ML هر روز در آن خبره تر میشوند .

پس با پیشرفت تکنولوژی می‌توان انتظار داشت هوش مصنوعی روز به روز بر زندگی روزمره ما تأثیر بسیاری بگذارد.

هوش مصنوعی با نفوذ در ابعاد مختلف زندگی انسان جنبه های مختلف زندگی در حال و آینده را تحت تاثیر خود قرار داده یعنی در واقع این تکنولوژی آنچه در گذشته برای انسان ها غیر ممکن به نظر می رسید را امروزه امکان پذیر ساخته است.

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11