درباره ما

صفحه اصلی / درباره ما

درباره ما

تخصص سام راد تسهیل مهاجرت از مسیر کسب و کار است.
اگرچه تیم سام راد، مهاجرت را از روش‌های مختلف متناسب با شرایط درخواست‌کنندگان انجام می‌دهد، اما مهم‌ترین راهکار این شرکت در بین انواع ویزای کاری و غیره، اخذ ویزای استارت آپ محسوب می‌شود.
ویزای استارت آپ روشی برای مهاجرت است که مدت زیادی از نهایی شدن آن به عنوان یکی از روش‌های مهاجرت نمی‌گذرد.
کاناد از سال 2015 بود که قانون پذیرش مهاجر بر اساس ایده کسب و کار را تصویب کرد و مفهوم ویزای استارت آپ را به سایر انواع ویزا اضافه کرد؛ به همین دلیل است که بین روش‌های مهاجرتی شناخت کمتری نسبت به آن وجود دارد.
از طرفی اخذ این نوع ویزا نیاز به شناخت از قواعد ساختن یک کسب و کار بین المللی و مبحث مهاجرت به صورت به همزمان دارد.
بر همین اساس با توجه به پتانسیل‌های موجود در تیم سام راد مبنی بر خلق کسب و کارهای نو، ثبت جهانی آن‌ و تجربه تیم سازی در کشورهای کانادا، آلمان و ترکیه، این تیم بر آن شد تا تجربیات خود را در مورد مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ، در اختیار سایر متقاضیان این روش برای مهاجرت نیز قرار دهد.
تیم سام راد، از سال 2018 شروع به در اختیار گذاشتن تجربیات خود درحوزه ویزای استارت‌آپ به ایرانی‌ها کرد.

مزیت‌های مهاجرت از مسیر مشارکت در کسب و کارهای نو

  1. اقامت دائم کانادا، آلمان یا ترکیه برای خود و خانواده
  2. آموزش و تکمیل مهارت‌های شما
  3. عضویت در حق مالکیت ایده و داشتن یک کسب و کار بین المللی

چه کار میکنیم؟

1 خلق سامانه های هوشمند

تلفیق هوش مصنوعی با علوم پایه، تخصص اصلی ماست؛ هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) هوش شبیه‌سازی شده‌ی هوش انسان در ماشین است.
هوش مصنوعی کاربردهای گوناگون و فراوانی در علوم پزشکی، رایانه، علوم مهندسی، کشاورزی، علوم زیست‌شناسی، علوم اجتماعی و بسیاری از علوم دیگر دارد. ما با همکاری دانشگاه‌های معتبری از سراسر دنیا، چالش‌های اجرایی در علوم مختلف را شناسایی کرده و سامانه‌های هوشمندی برای رفع آن چالش‌ها ساخته و ارایه می‌دهیم.

2 تیم سازی و تجاری سازی

اما کار ما در سه مرحله خلق سامانه متوقف نمی شود، ما مسیر « تجاری سازی اختراع » را طی می کنیم. که شامل سه گام مهم می شود

گام نخست
ثبت اختراع

ثبت اختراع مربوطه در سازمان جهانی مالکیت فکری که قابلیت تجاری سازی ایده در 153 کشور عضو را فراهم می کند.

گام دوم
تیم سازی

« ثبت شرکت و تیم سازی » با بهره‌گیری از متخصصان در سراسر دنیا

گام سوم
بازارسازی

«بازارسازی» برای محصول و خلق فرصت‌های تجاری


گام اول: ثبت اختراع

سازمان جهانی مالکیت فکری (World Intellectual Property Organization) با نام اختصاری WIPO یکی از ۱۶ آژانس تخصصی سازمان ملل است. وایپو با امضای توافقنامه‌ای در استکهلم در سال ۱۹۶۷ «برای تشویق آثار خلاقانه در راستای حمایت از مالکیت معنوی در جهان» تأسیس شد. Patent Cooperation Treatyبا نام اختصارPCT ، پیمانی بین‌المللی است که زیر نظرWIPO فعالیت می‌کند و دفتر اصلی آن در شهر ژنو است. بر اساس این معاهده، چنانچه اختراعی در PCT ثبت شود، امکان حمایت از آن در کانادا و آلمان وجود دارد. ما با ثبت ایده‌ها در PCT اولین قدم قابلیت تجاری‌سازی آن را در کانادا و تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر می‌داریم و پس از آن برای ثبت شرکت در کانادا، آلمان یا ترکیه اقدام می‌کنیم.

گام دوم: تیم سازی

ما موسسه مهاجرتی نیستیم! ما به دنبال جذب متخصصانی در تمام علوم، برای گسترش اختراعات هوش مصنوعی در سراسر دنیا هستیم؛ البته حضور در این کسب و کار، اقامت دائم کانادا را برایتان به همراه خواهد داشت؛ اما رسالت ما ساختن مسیری است که نهایتا منجر به ساختن کسب و کارهای موفق بین‌المللی شود. پس گام بعدی ما «تیم سازی» است. تخصص ما ارایه خدمات هوش مصنوعی و ساختن کسب و کار است، اما هوش مصنوعی در کنار سایر علوم است که معنا می‌یابد.

گام سوم: بازارسازی

هوش مصنوعی بازاری به وسعت جهان و قابلیت تجاری سازی به وسعت تمام علوم دارد؛ هولدینگ کانادایی سام راد به همراه تیمی که شما هم به عنوان متخصص عضو آن خواهید شد، چالش کشورها در صنایع مختلف را شناسایی کرده و برای محصولات خلق شده، بازار متناسب می‌سازد. بازاریابی محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی، کاری بسیار تخصصی و مستلزم بینش وسیع است؛ تیم توسعه کسب و کار سام راد، پس از ثبت ایده و تیم سازی، آن را به یک تجارت بین المللی تبدیل خواهد کرد. در واقع این گام سوم، هدف نهایی ماست.

سوالات متداول

چطور با حضور در پروژه های اجرایی سام راد اقامت دائم بگیریم؟

شما پس از ارزیابی اولیه بر اساس تخصص‌تان، در یکی از پروژه‌های اجرایی سام راد آغاز به کار می‌کنید؛ با فعالیت حرفه‌ای به عنوان محقق، درصدی از حق مالکیت ایده نیز به شما منتقل خواهد شد.

آیا لازم است برای پیوستن به تیم اجرایی سام راد، حتما خودم اختراعی داشته باشم؟

شما بر اساس تخصص‌تان، به تکمیل ایده‌های هوش مصنوعی سام راد کمک می‌کنید، تا اختراع نهایی شود.

گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق پروژه های اجرایی سام راد، چقدر زمان می برد؟

زمان نهایی شدن اقامت دائم از طریق کسب و کارهای نوین مبتنی بر ایده‌های نوی سام راد، بین 8 تا 14 ماه طول خواهد کشید.

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11