استارت آپ چیست

صفحه اصلی / وبلاگ

استارت آپ چیست؟

استارت آپ را به فارسی به معنای شرکت نوپا ترجمه کردند. به عبارتی دیگر استارت آپ واژه‌ای است که در سال های اخیر زیاد در مورد آن شنیده و خوانده ایم.

حتی موضوع وارد کشور ما نیز شده و بعضاً شاهد برگزاری و برپایی گردهمایی هایی هستیم که تحت عنوان استارت آپ در شهرهای مختلف کشورمان برگزار می شود.

استارت آپ واژه ای است که در سال های اخیر در اخبار دنیای فناوری در جهان به کرات مشاهده و استفاده میشود. و در واقع در توصیف کمپانی های نوپایی هستیم که راهکارهای جدیدی را برای حل مشکلات و مسائل موجود در دنیای فناوری مطرح می کنند.

استارت آپ کمپانی نویی است که راه حل نوین را برای یک مسئله ارائه می‌کند و در بعضی از تعاریف حتی استارت آپ را به مفهوم پنجره ذهن رو به آینده خوانده‌اند.

تاسیس و پیوستن به یک استارتاپ به معنای یک تصمیم جدی برای جدا شدن از شرایط ایده آل و پایدار به منظور دستیابی به رشد برق آسا و تلاش و کوشش برای ایجاد موجی از تغییرات و تحولات در مدت زمان کوتاه است.

به بیان دیگر عمل و یا مجموعه ای از کارها به منظور یک حرکت جدید ، شرکت یا کسب و کار نوپا.

همچنین استارتاپ را یک تجارت نوپا در قالب یک کمپانی، شرکت یا سازمان موقت تعریف می‌کنند که در پی ایجاد و راه اندازی یک مدل تجاری جدید در زمینه خاصی می باشد.

اصولاً نوآوری به عنوان شاخصه اصلی استارتاپ عنوان شده است.

استارت آپ ها برای پرورش فناوری خود از تکنولوژی های متعددی استفاده می کنند. در این بین در دسترس بودن فناوری و محصولات خود این کمپانی ها نیز عامل بسیار مهمی در رشد و پیشرفت آن کمپانی به حساب می آید.

ما در کشورمان نیز این روزها شاهد ظهور استارتاپ های متعددی هستیم. حتی کمپانی هایی وجود دارند که در صورت مقبول بودن طرح و آنچه که استارت آپ در پی رسیدن به آن است، در صدد حمایت از این کسب و کار برآیند.

تکرارپذیری و مقیاس پذیری یک مدل کسب و کار با خود امکان رشد را به همراه خواهد آورد. بنابراین هدف یک استارتاپ رشد و پیشرفت سریع است.

این دو، مفهوم بسیار مهمی هستند که سودآوری و ثروتمند شدن را برای همگان به ارمغان خواهد آورد.

استارتاپ ها معمولاً حول ایده های نوآورانه و خلاقانه بنا می شوند. در واقع افرادی خوش فکر و ایده های نو در جستجوی روش هایی برای کسب درآمد از آن ایده و تفکر و یا تولید انبوه محصولات و خدمات مبتنی بر آن هستند.

نوآوری در استارتاپ ها به شکل نوآوری خلاقانه در بازار با نوآوری در محصولات و خدمات نوین خود را نشان می‌دهد.

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11