چه روشهایی منجر به اقامت در کانادا می شود

صفحه اصلی / وبلاگ

این روزها مهاجرت به کشورهای پیشرفته در بین مردم بحث داغی است و کشور کانادا به‌ عنوان پذیرنده تعداد بسیار زیاد مهاجر ایرانی، مقصد بسیاری از تحصیل کرده ها و سرمایه‌داران و سایر اقشار می باشد.

مهاجرت به کشور کانادا بر اساس مولفه شایستگی و سرمایه دسته بندی می شود و این دو مولفه خود باعث ایجاد زیر بخش ها و تنوع روشهای مهاجرت شده است در کل مهاجرت در روش های زیر معمول ترین نوع مهاجرت است:

  • نیروی متخصص
  • مهاجرت تجاری
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت اسپانسر
  • مهاجرت از طریق ثبت اختراع
  • مهاجرت توریستی
  • مهاجرت ازدواج


نیروی متخصص جزو اساس برنامه مهاجرت به کانادا می باشد و به افرادی اطلاق می‌شود که می‌خواهند بر اساس تحصیلات و تجربه کاری خود به کانادا مهاجرت کنند.

روش دیگر روش تجاری است که از متداول ترین روش هاست در این روش دولت کانادا و استانهای کانادا با دعوت از سرمایه داران و افرادی که در حرفه و شغل خود سرآمد هستند مبادرت به جذب سرمایه و ایجاد شغل می نمایند.

این برنامه دارای خصوصیات خاص خود از لحاظ میزان سن و زبان آموزی و حداقل سرمایه بر اساس هر استان متفاوت است و در واقع هر استان بر اساس ساختار بیزینس و نیازهای خود شرایط خود را اعمال می نماید.

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای کاناداست که متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در مقاطعی از تحصیلات دلخواه تا مدارج عالی به ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنند.

اسپانسرشیپ به اسپانسر همسر اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و اسپانسر فرزندان وابسته اسپانسر سایر افراد واجد شرایط اطلاق می‌شود.

مخترعین و مالکان اختراع می توانند از طریق این برنامه موفق به گرفتن اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده‌شان شود افرادی که دارای ایده های خلاقانه و قابل رقابت در مقیاس جهانی و پتانسیل کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در کانادا را داشته باشند به راحتی می‌توانند اقدام به مهاجرت از طریق ثبت اختراع برای خود و خانواده‌شان نمایند.

همچنین برنامه استارتاپ کانادا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت تضمینی دائم در کانادا می باشد در واقع استارتاپ شامل یک کسب و کار و شرکت جوان و نکته هایی می باشد که در طی چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا جهت تشویق و مهاجرت در این کشور مطرح نموده است.

روش هایی که در بالا پیشنهاد شده همگی در انتها منجر به اقامت دائم کانادا می شود.

به طور حتم از دوستان و آشنایان خود شاید شنیده باشید که افرادی مدتهای مدید و طولانی در انتظار دریافت اقامت کانادا بودند در حالی که گروهی بودند که بسیار سریع موفق به اخذ ویزای خود مهاجرت به کانادا شدند و توانستند اقامت دائم کانادا را به دست آورند و دلیل این کار هم چیزی نیست جز استفاده از تجارب افراد متخصص که منجر به انتخاب صحیح و کوتاه مدت اخذ ویزا می گردد.

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11