چرا بازار کار هوش مصنوعی تضمین شده است

صفحه اصلی / وبلاگ

چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که مهارت هایی که در حال آموختن آنها هستیم همان نیازهای آینده بازار کار هستند?

از یادگیری ماشین گرفته تا دیجیتال، در فرصت ها و موقعیت های شغلی در ارتباط با گرایش ها و ترفند هایی هستند که به آینده تعلق دارد.

فناوری های جدید در حال پیشرفت به سرعت رو به افزایش هستند و دائم در حال تغییر سبک کاری ما هستند . این فناوری ها فرصت های جدید و ارزشمندی را پیش روی توسعه دهندگان قرار داده تا سبک کار خود را تغییر یا مهارت های خود را با نیازهای روز بازار هماهنگ سازند.

فرصت‌هایی که در آینده پیش روی توسعه دهندگان قرار خواهند گرفت لزوماً به معنای عرضه روندهای کاملاً بزرگ و جدید نخواهد بود بلکه تعدادی از این فرصت ها بر مبنای تلاقی فناوری روز همچون هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ، اینترنت اشیا و فناوری خواهد بود.

آنچنان که ما خود را برای موج آینده و بعدی فناوری آماده می‌کنیم موجی که همراه با ماشین‌های خود رای، ربات ها و ابزارهای الکترونیکی هوشمند در حال آمدن است به همان نسبت تقاضا برای مهندسانی که به هوش مصنوعی تسلط داشته باشند رو به فزونی خواهد داشت.


تقاضا برای مهندسان نرم‌افزار متخصصان حوزه فناوری و پژوهشگرانی که با دانش ترجمه‌زبان، تشخیص گفتار، بینایی، ماشین ، رباتیک ، پردازش زبان طبیعی و نمایش داده های تحلیل شده روبه فزونی خواهد نهاد.

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence ) این توانایی را دارد که داده های لازم و مورد نیاز را در اختیار متخصصان حوزه داده کاوی و کارشناسان قرار دهد که مسئولیت تحلیل داده ها را عهده دار هستند.

هوش مصنوعی به طور خاص به سمت عملیات فعالیت های گسترده تر در حال حرکت است هوش مصنوعی در خلال چندین ماه اخیر تا اواخر اکتبر ۲۰۱۶ میلادی به شکل کاملاً تخصصی روی مفاهیم یادگیری عمیق یادگیری ماشین ( Machine Learning ) و پردازش زبان طبیعی متمرکز شده‌اند.

با رشد انفجاری به کارگیری هوش مصنوعی و کاربردهای این فناوری در حوزه های مختلف به بازار عرضه و تقاضای چشمگیری در حال شکل گرفتن است بنابراین جهت توازن میان بازار عرضه و تقاضا شرکت ها و کمپانی های بزرگ به کارشناسان خبره در این زمینه نیاز دارند.

متخصص هوش مصنوعی بودن یکی از شغل های پردرآمد دنیا است. زیرا این حوزه بسیار امروزی و مهم است و تعداد نیروی کار ماهر و موثر در آن هم چندان زیاد نیست در واقع تقاضا بیش از عرضه است.

شرکتهای همچون گوگل، فیسبوک، اپل، آمازون و بقیه همگی در حال ارائه دستمزدهای نجومی به دانشگاهیان و مخترعانی هستند که قادر به رهبری خلاقانه و کاریزماتیکم تیم های فعال در حوزه هوش مصنوعی می باشند.

حوزه فعالیت هوش مصنوعی بسیار گسترده است مثل از هوافضا گرفته تا تشخیص چهره، دستیابی دیجیتال طراحی ماشین های خود رای. برای هوش مصنوعی ابزارهای زیادی را برای حل سخت ترین مسئله ها در علم کامپیوتر ساخته است.

هوش مصنوعی خود به خود نمی‌تواند جای انسان ها را بگیرد اما مهارت های هوش مصنوعی می‌تواند ۹۹% توانایی ها و قابلیت های انسان ها را برای انجام کارهای خیلی خاص و خیلی دقیق در دنیای مدرن تفکیک و از آنها استفاده کند.

  • کوتاه سخن اینکه اگر در این حوزه پیش زمینه ای از علم و دانش مهندسی و علوم کامپیوتر داشته باشیم در کار خود موفق تر خواهیم بود

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11