چرا به کانادا مهاجرت می کنیم

صفحه اصلی / وبلاگ

با توجه به اینکه آمریکا طی چند سال اخیر نسبت به پذیرش مهاجر جدید بیمه بوده و به نوعی به کشور ضد مهاجر تبدیل شده است، کانادا در همسایگی آمریکا به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا و بستری مناسب برای مهاجرت و زندگی ایده آل را به وجود آورده است.

به همین دلیل دیگر کمتر کسی حرف از رویای آمریکا به میان می‌آورد در حال حاضر کانادا به کشور تحقق آرزوها و رویاهای مهاجران پر انرژی و فعال تبدیل شده است.

اما به راستی چه عوامل و عللی باعث می‌شوند تا کانادا به یکی از بهترین و برترین گزینه های مهاجرت و شروع یک زندگی خوب و ایده آل برای مهاجران بدل شود؟

یکی از دلایل مهم می تواند استقبال کانادا از مهاجرین و پدیده چندفرهنگی باشد.

بدین معنی که کشور کانادا دارای بالاترین نرخ پذیرش مهاجر در میان کشورهای توسعه یافته است و به تنهایی در سال ۲۰۱۸ میزبان ۳۱۰/۰۰۰ مهاجر به عنوان نیروی کار ماهر بوده است.

به این ترتیب می توان اینطور گفت که بیش از سی قوم و نژاد مختلف با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر، ۱۱ قوم نژاد با جمعیت بالای یک میلیون در کشور کانادا در کنار هم در صلح و دوستی زندگی می کنند.

  • کانادا حامی حقوق زنان و اقلیت ها می باشد

این کشور احترام زیادی برای انتخاب عقاید شهروندان و مهاجران خود قائل می باشد. همچنین در کانادا زنان دارای قدرت زیادی هستند و کماکان فضای مناسبی برای ارتقاء وضعیت کلی زنان و سوق دادن آنها به نقشه های فعال تا حدی به نقشهای رهبری در کانادا وجود دارد.

  • کانادا یکی از برترین کشورها از لحاظ اقتصادی است

در واقع با پیش گرفتن کانادا از روسیه در سال ۲۰۱۵ در لیست برترین کشورهای اقتصادی دنیا به شمار آمد

  • سیستم آموزشی کانادا در سطح اول جهان قرار دارد

کشور کانادا یکی از پیشرفته ترین و بهترین نمونه ها در سطح جهان است که سیستم آموزش و پرورش دولتی بسیار پیشرفته ای دارد. همچنین میزبان برترین دانشگاه های دنیا همچون دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا ، که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

لازم به ذکر است که در برخی از استان های کانادا بخشی از هزینه شهریه دانشجویان کم درآمد یا در برخی موارد به طور کامل پوشش داده می‌شود و انواع کمک هزینه‌های تحصیلی و بورسیه به دانشجویان و واجد شرایط بین‌المللی در این کشور تعلق خواهد گرفت.

  • روند سریع و رو به رشد تکنولوژی و فناوری در کانادا

بخش فناوری صنعتی است که سریع ترین رشد در کشور کانادا داشته و از آنجایی که نیاز به متخصصان حوزه فناوری به طور دائم و پیوسته در حال افزایش از این موضوع خبر بسیار خوب برای این کشور محسوب می شود.

خدمات درمانی جامع برای شهروندان کانادایی در سال ۲۰۱۷ دولت کشور کانادا به طور تقریبی ۶/۳۲۳ دلار برای خدمات درمانی حرف خرج کرده است بر خلاف آمریکا که این مبلغ تقریباً نصف مبلغ پرداختی آمریکا نسبت به هر فرد است و این مورد خود سبب گردیده است تا کشور کانادا از لحاظ فاکتور امید به زندگی در رتبه بالای سلامت قرار گیرد.

  • بهترین مزایا تعطیلات و مرخصی با حقوق
  • امنیت بالای کانادا
  • ثبات بالای بانکهای کانادا
  • کشور زیبا و آرام برای زندگی کردن
  • هزینه‌های پایین و قابل توجیه

از دیگر مواردی است که به به اجمال به آن می توان پرداخت.

تماس سریع
021 - 22547821 | 021 - 26373861 | 021 - 26373871
تماس سریع
info@canadastartup.org
دفتر مرکزی تهران
تهران پاسداران بوستان هشتم ساختمان رفاه طبقه سوم واحد 11