ویزای سرمایه گذاری کانادا

این نوع ویزا انواع مختلفی دارد و به افرادی که توانایی مالی و مدیریتی مناسبی دارند، امکان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا را می‌دهد. اخذ اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه‌گذاری کانادا تنها یکی از مزایای حاصل از این مسیر است. در کنار مهاجرت و اقامت در این کشور، شما امکان رشد و توسعه تجاری و گسترش بیزینس خود را نیز خواهید داشت.‌ البته برای موفقیت در این مسیر شما به یک تیم باتجربه و با کانال‌های مناسب نیاز خواهید داشت. سام راد در تمام این مسیر همراه شما خواهد بود.

چرا کانادا برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی خوب است؟

کانادا دارای یک اقتصاد پررونق با نرخ رشد عالی و آینده امیدوارکننده است. علاوه بر این، مقررات مالی سرمایه‌گذار پسند، آن را به یک انتخاب عالی برای کارآفرینان، تجار و سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند. این بازار مقیاس پذیر، طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها را برای جذب سرمایه گذاران دارد. دلایل زیر پاسخ خلاصه ای است به این سوال که چرا کانادا یک مقصد سودآور برای سرمایه گذاران است؟

مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا

اقتصاد امن رشد محور

اقتصاد کانادا در مواجهه با رکودها مانند ناامنی‌های اقتصاد جهانی به طور باورنکردنی پایدار و انعطاف پذیر است. اقتصاددانان نرخ رشد بالایی را برای اقتصاد کانادا در آینده پیش‌بینی می‌کنند که آن را به یک بازار سرمایه‌گذاری امن تبدیل می‌کند.

از طرف دیگر این اقتصاد قوی بر پایه‌های نهادهای مالی قوی و سیاست‌های مالی مسئولانه بنا شده است. فراوانی منابع طبیعی نیز به ثبات مالی آن کمک می‌کند و آن را به محیطی قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

دسترسی آسان به بازار آمریکای شمالی

یکی دیگر از مزیت‌های متمایز سرمایه‌گذاری در کانادا برای سرمایه گذاران، نزدیکی آن به آمریکا – بزرگترین اقتصاد جهان است. موقعیت استراتژیک آن به سرمایه گذاران امکان دسترسی به بازار بزرگ آمریکای شمالی را می‌دهد.

این امر به ویژه برای کارآفرینان سودمند است زیرا آنها می‌توانند از یک پایگاه بزرگ مشتری بهره ببرند و از این طریق فروش قابل توجهی را برای کسب‌و‌کار جدید خود فراهم کنند.

کیفیت بالای زندگی

کانادا به دلیل ارائه کیفیت بالای زندگی به شهروندانش مشهور است و می‌داند که چگونه از مردم خود مراقبت کند. سرمایه‌گذاری در کانادا به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا شهروندی این کشور را کسب کنند و به تمام امکانات باورنکردنی آن دسترسی داشته باشند.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی با بودجه مناسب در کنار پزشکان ماهر و امکانات پزشکی پیشرفته، دانشگاه‌های شناخته شده در سطح جهانی و محیط نسبتاً عاری از جرم و جنایت و ایمن تنها برخی از مزایای شگفت انگیز سرمایه‌گذاری و زندگی در کانادا است.

علاوه بر این، اکوسیستم فرهنگی این کشور دارای مهاجرانی از سراسر جهان است که آن را به دیگ ذوب فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف تبدیل می‌کند، یک جامعه گرم با طبیعتی پذیرنده. کانادا تضمین می‌کند که افراد از کیفیت زندگی بالایی برای خود و همچنین خانواده خود برخوردار شوند.

مقدار پول لازم برای سرمایه‌گذاری در کانادا

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای سرمایه‌گذاری کانادا بین 250000 تا 350000 دلار است. میزان سرمایه‌گذاری شما در نهایت به نوع کسب و کاری که قصد دارید در کانادا راه اندازی کنید، محل کسب‌و‌کار و رقابت در صنعت انتخابی شما بستگی دارد.

پنج دسته اصلی ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا

افراد با تجربه تجاری/مدیریت و دارایی نسبتاً بالا می‌توانند برای اقامت دائم کانادا تحت برنامه مهاجرت تجاری کانادا در یکی از پنج زیرمجموعه زیر درخواست دهند:

 • استارتاپ ویزا start-up visa
 • کارآفرینی Entrepreneur visa
 • افراد خوداشتغال self employed visa
 • برنامه‌های تجاری استانی PNP
 • انتقال درون شرکتی (ثبت شرکت) ICT

سرمایه گذاری در کانادا برای کسب ویزا و مهاجرت به کانادا با روش سرمایه گذاری

برنامه استارتاپ ویزا start-up visa

هنگامی ‌که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان سرمایه گذار هستید، بهترین گزینه موجود درخواست برای برنامه استارتاپ ویزا است. این برنامه مزایای بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت، از جمله دریافت غیر قابل فسخ اقامت دائم کانادا بدون قید و شرط. سام راد یکی از متخصصین حوزه مهاجرت از طریق استارتاپ ویزا در ایران است.

شما باید با داشتن نوآوری، ایجاد شغل برای کانادایی‌ها و توانایی برای رقابت در سطح بین المللی، الزامات خاصی را برای موفقیت درخواست خود برآورده کنید.

الزامات برای متقاضیان استارتاپ ویزای کانادا

برای واجد شرایط بودن برای ویزای استارتاپ، متقاضیان باید:

 • یک بیزنس پلن واجد شرایط داشته باشید.
 • نشان دادن دانش متوسط در زبان انگلیسی یا فرانسوی (CBL5)
 • یک نامه پشتیبانی (letter of support) از طرف یک موسسه سرمایه گذار مورد تایید دولت کانادا دریافت کنید.
 • پول کافی برای اقامت در کانادا بیاورید.
 1. 2. ویزای کارآفرینی Entrepreneur visa

از آنجایی که کارآفرینان فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کنند و به اقتصاد کانادا کمک می‌کنند، دولت کانادا آنها را تشویق می‌کند برای این برنامه ی مهاجرتی درخواست دهند. متقاضیان موفق می‌توانند کسب‌و‌کار خود را در کانادا راه اندازی کنند و همچنین اقامت دائم در این کشور را به دست آورند.

الزامات برای کارآفرینان

برای واجد شرایط بودن برای برنامه کارآفرینی، متقاضیان باید:

 • ایجاد، خرید یا سرمایه‌گذاری قابل توجه در یک تجارت در کانادا طی 2 سال پس از ورود به کانادا که منجر به کمک قابل توجهی به اقتصاد خواهد شد.
 • مشارکت فعال و مستمر در مدیریت کسب و کار.
 • حداقل یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم به غیر از کارآفرین و وابستگان او را استخدام کنید.

برای اطمینان از برآورده شدن این شرایط، کارآفرینان موظفند پیشرفت خود را به طور منظم در این دوره دو ساله به مقامات مهاجرت گزارش دهند.

ویزای خوداشتغالی self-employed visa

این نوع از ویزای سرمایه‌گذاری کانادا برای کسانی است که کسب و کاری را در کانادا ایجاد یا خریداری می‌کنند که سهم قابل توجهی در اقتصاد یا زندگی فرهنگی-هنری کانادا خواهد داشت.

واجد شرایط بودن در برنامه افراد خوداشتغال:

 • داشتن تجربه مرتبط (حداقل 2 سال سابقه در 5 سال گذشته).
 • مایل و قادر به خوداشتغالی در کانادا باشند.
 • رعایت معیارهای انتخاب برنامه (حداقل 35 امتیاز). این معیارها عبارتند از: میزان تجربه، تحصیلات، سن، مهارت‌های زبانی و تطبیق پذیری.
 • شرایط پزشکی، امنیتی و سایر شرایط را داشته باشد

برنامه‌های تجاری استانی Provincial Nominee Program

بسته به استان یا قلمرو انتخابی، چندین راه سرمایه‌گذاری تجاری از طریق برنامه‌های PNP در سراسر کانادا وجود دارد:

 • بریتیش کلمبیا PNP
 • مانیتوبا PNP
 • نیوبرانزویک PNP
 • مناطق شمال غربی PNP
 • نوا اسکوشیا PNP
 • انتاریو PNP
 • جزیره پرنس ادوارد PNP
 • کبک PNP
 • ساسکاچوان PNP
 • یوکان PNP
 • آلبرتا PNP
 • نیوفاندلند و لابرادورPNP

همه متقاضیان موفق برنامه PNP مجوز کار دریافت می‌کنند و باید مبلغ پولی تعیین شده را ظرف یک تا دو سال سرمایه‌گذاری کنند. پس از تکمیل ایجاد شغل، متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

انتقال درون شرکتی(ثبت شرکت) ICT

انتقال درون شرکتی (Intra Company Transfer) گزینه مناسبی برای کسانی است که کسب و کاری را راه اندازی کرده اند و به دنبال گسترش تجارت خود در کانادا هستند. این مسیر مهاجرتی به طور خاص برای شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچکی طراحی شده‌است که نیاز به انتقال یکپارچه کارمندان خود به آن سوی مرزها دارند. هنگام انتقال کارمندان به کانادا مراحل قانونی مهمی‌ وجود دارد. سام راد از طریق خدمات متنوع، به شما کمک می‌کند تا هر کارمندی بدون هیچ گونه مشکلی به مقصد برسد.

مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا

فرآیند ویزای سرمایه‌گذاری کانادا: از مجوز کار تا اقامت دائم و شهروندی

هنگامی‌که دولت کانادا برای درخواست مهاجرت شما از طریق سرمایه‌گذاری تأییدیه صادر می‌کند، مجوز کار دریافت می‌کنید. در واقع شرکت کانادایی شما، خود شما را استخدام می‌کند. ممکن است پس از حداقل یک سال از زمان راه اندازی کسب‌و‌کار خود، واجد شرایط اقامت دائم شوید. پس از دریافت اقامت دائم، در نهایت می‌توانید واجد شرایط شهروندی کانادا شوید. کل فرآیند دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

•    تاسیس یا خرید یک شرکت کانادایی

اولین قدم برای دریافت ویزای سرمایه گذار، تاسیس یا خرید یک شرکت کانادایی است. این شرکت به عنوان بستری برای فعالیت‌های کارآفرینی شما در کانادا خواهد بود. ضروری است اطمینان حاصل شود که کسب‌و‌کار شما با الزامات برنامه مهاجرت تجاری انتخاب شده مطابقت دارد.

•    استخدام شما توسط شرکت کانادایی خودتان

هنگامی‌ که شرکت کانادایی شما تاسیس یا خریداری شد، شما را به عنوان مدیر اجرایی، مدیر یا صاحب کسب‌و‌کار استخدام می‌کند. این رابطه استخدامی ‌جزء مهمی‌ از درخواست شما است و واجد شرایط بودن شما را برای مجوز کار مشخص می‌کند.

•    درخواست مجوز کار از طریق برنامه مهاجرت تجاری

با استخدام توسط شرکت کانادایی شما، می‌توانید از طریق یک برنامه مهاجرت تجاری برای مجوز کار اقدام کنید. این مجوز کار به شما این امکان را می‌دهد که به صورت قانونی در کانادا کار و فعالیت کنید. برنامه خاصی که انتخاب می‌کنید به معیارهای واجد شرایط بودن و اهداف بلند مدت شما بستگی دارد. بخشی از درخواست شما شامل یک طرح تجاری جامع خواهد بود.

•    اداره کسب‌و‌کار خود حداقل به مدت یک سال

پس از دریافت مجوز کار، وقت آن می‌رسد که مهارت‌های کارآفرینی خود را به کار ببندید و به طور فعال کسب‌و‌کار خود را در کانادا اداره کنید. نگهداری سوابق دقیق از فعالیت‌های تجاری خود در این دوره بسیار مهم است، زیرا در هنگام درخواست اقامت دائم لازم است.

•    درخواست اقامت دائم

هنگامی‌که کسب‌و‌کار خود را با موفقیت در کانادا به مدت حداقل یک سال اداره کردید، واجد شرایط درخواست اقامت دائم می‌شوید. مقامات مهاجرت عملکرد تجاری، مالی و مطابقت با الزامات برنامه مهاجرتی اولیه را بررسی خواهند کرد.

•    اقدام برای اخذ شهروندی کانادا

پس از اخذ اقامت دائم، می‌توانید برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کنید. معیارهای واجد شرایط بودن برای شهروندی عبارتند از: داشتن شرایط اقامت، نشان دادن مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، قبولی در آزمون شهروندی، و برخورداری از دانش لازم در زمینه‌ی تاریخ، ارزش‌ها و حقوق کانادا.

آیا با خرید ملک می‌توان شهروندی کانادا را دریافت کرد؟

خیر، قوانین فعلی مهاجرت کانادا به سرمایه گذاران خارجی اجازه نمی‌دهد که با خرید ملک تابعیت کسب کنند. با این حال، تحت برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری فدرال و استانی، خرید ملک می‌تواند به مهاجرت شما به عنوان یک کارآفرین کمک کند.

اگر شما یک کارآفرین خارجی هستید و تصمیم به راه اندازی کسب‌و‌کار در کانادا دارید، ملکی که خریداری می‌کنید می‌تواند بخشی از سرمایه‌گذاری شما در اقتصاد کانادا و کسب‌و‌کار شما باشد. این مساله به هیچ وجه به شما تابعیت کانادایی نخواهد داد. در عوض، با سرمایه‌گذاری در ملک ممکن است کسب‌و‌کار شما دوام بیاورد و به شما امکان می‌دهد اقامت دائم کانادا را بدست آورید که می‌تواند بعدها منجر به اخذ شهروندی شود.

کلام آخر

کانادا سرشار از فرصت‌ها برای کسب و کارهای نوپا است و می‌تواند مکانی عالی برای شما باشد تا پتانسیل‌های خود را بشناسید. بازار کانادا تا حد زیادی به لطف کسب‌وکارهای خارجی در حال رونق است و شما نیز می‌توانید از طریق ویزای سرمایه‌گذاری کانادا خود را در میان آنها حساب کنید، البته فقط از طریق کانال‌های مهاجرتی مناسب. ما در سام راد به صدها صاحب کسب‌و‌کار و سرمایه گذار کمک کرده ایم تا با موفقیت به کانادا مهاجرت کنند. وکلای باتجربه ی ما می‌توانند پرونده شما را ارزیابی کرده و بهترین روش را برای پاسخگویی به نیازهای شما توصیه کنند.