ثبت شرکت در انگلستان و مهاجرت به انگلستان با روش ثبت شرکت را با سام راد تجربه کنید

انواع شرکت در انگلستان

انواع شرکت در انگلستان

کشور انگلستان برای فعالیت‌های اقتصادی و کسب‌وکار مزایای قابل توجهی دارد که آن را به یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی انواع شرکت‌ها در انگلستان تبدیل کرده اند. مزایایی همچون: بازار مالی پیشرفته، نیروی کار متخصص، زبان انگلیسی، موقعیت جغرافیایی، بازار داخلی قوی، زیرساخت‌های پیشرفته، محیط کسب‌وکار نسبتاً پایدار و پویا و …

در این مقاله‌ ی سام راد به طور اختصاصی به بررسی انواع شرکت در انگلستان و نحوه‌ی راه‌اندازی آنها در انگلستان پرداخته‌ایم. اگر از علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری در این کشور پیشرفته ‌ی بارانی هستید، حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چه نوع شرکت‌هایی را ‌می‌توان در انگلستان تشکیل داد؟

اگر به فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار در بریتانیا هستید، دانستن انواع مختلف شرکت‌هایی که می‌توانند تشکیل شوند، مفید است تا بتوانید ساختار قانونی مناسبی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید.

انتخاب نوع شرکت معمولاً بر اساس موارد زیرصورت ‌می‌گیرد:

 1. نوع کسب و کاری که شروع ‌می‌کنید.
 2. این که شما به تنهایی در حال راه اندازی کسب و کار هستید یا با دیگران.
 3. از همه مهمتر رویکرد شما نسبت به میزان ریسک مالی که ‌می‌خواهید بپذیرید.

در اینجا ما بینشی در مورد انواع شرکت‌هایی که ‌می‌توان در بریتانیا ایجاد کرد و ویژگی‌های اصلی آنها ارائه ‌می‌دهیم.

ثبت شرکت در انگلستان و انواع شرکت در انگلستان و مهاجرت به انگلستان با سام راد برای تغییر زندگی خود

شرکت خصوصی با سهام محدود (Private company limited by shares)

شرکت خصوصی با سهام محدود تقریبا یکی از رایج ترین انواع شرکت‌ها در انگلستان است که به طور متوسط تقریباً 95٪ از کل شرکت‌های ثبت شده در خانه شرکت‌ها را تشکیل ‌می‌دهد. همه شرکت‌های سها‌می‌ خاص باید کلمه “Limited” یا شکل اختصاری “Ltd” را به عنوان پسوند در انتهای نام خود داشته باشند.

شرکت خصوصی با سهام محدود ساده‌ترین نوع شرکت برای تشکیل نیز است، زیرا هیچ حداقل سرمایه مورد نیاز مشخصی وجود ندارد (یعنی حداقل مقداری که شرکت باید در بانک برای تجارت داشته باشد) وجود ندارد و می‌توان آن را حتی با سرمایه‌گذاری اولیه کوچک شروع کرد. همچنین مسئولیت مالی مدیران و سهامداران به مقدار سهام پرداخت نشده در اختیار آنها «محدود» است. به عبارت دیگر اگر مدیر یا سهامدار 1 سهم به ارزش 1 پوند داشته باشد بدهی مالی آنها 1 پوند خواهد بود.

شرکت خصوصی محدود با ضمانت(Private company limited by guarantee)

در این نوع شرکت، مسئولیت یک ضامن محدود به مبلغی است که از قبل توافق شده است که در صورت تعطیل شدن شرکت باید پرداخت شود. همه سازمان‌های غیرانتفاعی در این دسته از شرکت‌ها قرار می‌گیرند، زیرا محدودیت مسئولیت معمولاً بسیار کم است و بنابراین به عنوان یک گزینه مطمئن برای سرمایه‌گذاری‌هایی مانند خیریه، باشگاه‌ها، اتحادیه‌ها و سایر شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

در این نوع شرکت‌ها به دلیل عدم وجود سرمایه سهام، هیچ سهامداری وجود ندارد. اعضای شرکت به عنوان ضامن دو برابر ‌می‌شوند و در صورت انحلال شرکت، مبلغ بدهی ‌می‌تواند به 1 پوند نیز برسد.

ثبت شرکت در انگلستان از نوع مسئولیت محدود برای مهاجرت به انگلستان با سام راد

شرکت سها‌می‌عام Public limited company (PLC)

یک شرکت سها‌می‌عام که اغلب به عنوان یک”PLC”  نامیده ‌می‌شود، برای تجارت بزرگی که سهام خود را از طریق بازار سهام در دسترس عموم قرار ‌می‌دهد ایده آل است. مبلغ بدهی مالی مدیران و سهامداران محدود به میزان سهام پرداخت نشده آنها است.

بسیاری از PLC‌ها در واقع به عنوان شرکت‌های خصوصی شروع به کار کرده اند و پس از دستیابی به میزان قابل توجهی از موفقیت تجاری به یک شرکت سها‌می‌عام تبدیل شده اند. طبق قانون شرکت، یک تجارت باید حداقل 50000 پوند سرمایه داشته باشد که 25٪ آن باید قبل از اینکه شرکت سها‌می‌عام بتواند تجارت قانونی خود را آغاز کند، موجود باشد.

PLC‌ها معمولاً از اعتبار و شهرت بالاتری برخوردارند، بنابراین معمولاً پشتوانه مالی بیشتری را جذب ‌می‌کنند. این دلیلی است که بسیاری از سهامداران با وجود اینکه در بورس اوراق بهادار پذیرفته نشده اند، یک شرکت سها‌می‌عام را تشکیل ‌می‌دهند. زیرا ‌می‌خواهند در نظر سرمایه گذاران بزرگتر و تاثیرگذارتر به نظر برسند. از بین انواع مختلف شرکت‌ها، فقط PLC‌ها حق دارند از طریق فروش سهام و اوراق قرضه به مردم، سرمایه جمع آوری کنند.

مشارکت با مسئولیت محدود Limited Liability Partnership (LLP)

یک شرکت با مسئولیت محدود و یک مشارکت با مسئولیت محدود تقریباً به یک شکل عمل ‌می‌کنند. تفاوت‌ها در این است که یک شرکت با مسئولیت محدود به جای سهامداران شرکایی دارد و شرکا نه تنها در قبال سهم خود در تجارت مسئول هستند، بلکه مسئول بخش مساوی از تجارت هستند.

به عنوان مثال، در یک شرکت تضامنی با مسئولیت محدود که دارای چهار شریک است، هر یک از شرکا 25٪ از کل تجارت، با احتساب بدهی، مسئول خواهند بود. شرکا در کسب و کار بسیار بیشتر از سهامداران درگیر هستند، و این یک گزینه عالی برای کسانی است که به جای حامیان مالی به دنبال تجارت با همکاران هستند.

شرکت خصوصی نامحدود Private unlimited company

مهمترین عامل متمایز کننده این نوع شرکت از دیگر انواع شرکت‌ها در انگلستان این است که هیچ محدودیتی برای مبلغی که مدیران/اعضا باید در صورت شکست شرکت و تعطیلی آن بپردازند وجود ندارد. این تنها برای آن دسته از شرکت‌هایی که ریسک ورشکستگی نزدیک به صفر درصد دارند، گزینه خوبی در نظر گرفته می‌شود.

همچنین، شرکت‌های خصوصی نامحدود طبق قانون موظف به ارائه حساب‌های سالانه به خانه شرکت‌ها نیستند، و آنها را به پیشنهادی جذاب برای آن دسته از سرمایه‌گذاری‌هایی تبدیل می‌کنند که نمی‌خواهند جزئیات مربوط به امور مالی خود را فاش کنند.

انواع دیگر شرکت در انگلستان

چند نوع دیگر از شرکت‌ها وجود دارد که اکنون ‌می‌توانند در انگلستان نیز راه اندازی شوند که عبارتند از:

شرکت‌های مورد علاقه جامعه Community Interest Companies

این شرکت‌ها فقط ‌می‌توانند توسط سازمان‌هایی ثبت شوند که به نفع جامعه هستند.

سازمان‌های خیریه ثبت شده  Charitable Incorporated Organisations (CIOs)

CIOها در سال 2011 در اسکاتلند و در سال 2012 در انگلستان و ولز در دسترس قرار گرفتند و برای ارائه روش کارآمدتری برای ثبت یک موسسه خیریه ثبت شده معرفی شدند.

شرکت‌های حق مدیریت  Right to Manage (RTM) Companies

این شرکت‌ها توسط قانون اصلاح مالکیت عمو‌می‌ و اجاره‌ای در سال 2002 فعال شدند که این حق را برای دارندگان اجاره به وجود می‌آورد تا وظایف مدیریت مالک در بلوک خود را با انتقال آنها به شرکت خاصی که برای این منظور ایجاد شده است، به عهده بگیرند.

مهاجرت به انگلستان با ثبت شرکت از انواع مسئولیت محدود تا شرکت های سهامی با سام راد و ثبت اختراع

راهنمای راه‌اندازی یک شرکت محدود (limited company)

شرکت‌های محدود دومین ساختار تجاری محبوب در بریتانیا هستند. راه اندازی یک شرکت محدود زیاد دشوار نیست. شما چند فرم دانلود شده از وب سایت خانه شرکت‌ها( Companies House) را دانلود ‌می‌کنید، آنها را پر کرده و ارسال ‌می‌کنید و ظرف چند هفته ‌می‌توانید پروسه راه اندازی را آغاز کنید. با این حال، انتخاب ساختار مناسب مستلزم آگاهی عمیق از کسب و کار، افراد، برنامه‌های شما و همچنین قانون شرکت‌های بریتانیا است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرگونه اقدام با متخصصین سام راد در انگلستان جلسه مشاوره رزو نمایید تا با آگاهی کامل در این مسیر گام بردارید. در ادامه به طور خلاصه مراحل لازم برای راه‌اندازی یک شرکت محدود در انگلستان را برای شما ذکر کرده‌ایم :

 1. 1. نوع شرکت با مسئولیت محدود را برای راه اندازی انتخاب کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، هنگام تصمیم گیری در مورد نوع شرکت محدود مناسب با شما و علایقتان، گزینه‌های زیادی دارید. دو انتخاب اصلی عبارتند از:

 • Private Limited Companies (LTDs)
 • Public Limited Companies (PLCs)

از آنجایی که PLC‌ها به حداقل سرمایه سهام 50000 پوند و همچنین حداقل دو سهامدار، دو مدیر و یک منشی شرکت نیاز دارند، اکثر مشاغل کوچک، شرکت‌های نوپا و پیمانکاران برای شروع یک شرکت سها‌می ‌خاص (LTDs) را انتخاب ‌می‌کنند.

 1. 2. نام کسب و کار خود را انتخاب کنید.

در حالی که ممکن است این یکی از بخش‌های لذت‌بخش‌تر در راه‌اندازی یک کسب‌وکار به نظر برسد، یافتن نا‌می‌ که دوست دارید و می‌توانید با آن کار کنید، قبلاً توسط کسب‌وکار دیگری انتخاب نشده است، می‌تواند زمانبر و خسته‌کننده باشد. اگر یک شرکت محدود تشکیل داده‌اید، می‌توانید از «Limited» یا «Ltd» استفاده کنید تا گزینه‌های بیشتری در اختیارتان قرار دهد، اما این احتمال وجود دارد که مجبور باشید برای یکسان‌سازی یک نام بسیار سخت کار کنید.

 1. 3. تشکیل یک شرکت محدود

برای راه اندازی شرکت محدود خود، باید تعدادی از جزئیات را به خانه شرکت‌ها ارائه دهید تا شما را به عنوان مدیر شرکت معرفی کند. این فرآیند نباید طولانی باشد، اما باید مطمئن شوید که همه چیزهای مورد نیاز را در اختیار دارید و تمام اطلاعات شما دقیق است.

هنگا‌می‌که این کار کامل شد، خانه شرکت‌ها کسب‌وکار شما را در عرض چند ساعت آماده راه‌اندازی می‌کند.

 1. 4. تکمیل فرآیند ادغام

برای تکمیل فرآیند ثبت و آماده سازی کسب و کار خود برای شروع تجارت، باید مدارک زیر را تکمیل و به خانه شرکت‌ها ارسال کنید. شما ‌می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید یا ‌می‌توانید با یک متخصص تشکیل شرکت کار کنید تا فرآیند را آسان تر کنید و مطمئن شوید که هیچ اشتباهی مرتکب ‌نمی‌شوید.

 • تفاهم نامه: نام شرکت محدود، آدرس، نوع کسب و کار
 • فرم 10: اسا‌می ‌مدیران، آدرس و نشانی شرکت با مسئولیت محدود
 • فرم 12: به زبان ساده، این به سادگی بیانیه ای است که شرکت محدود شما با شرایط و ضوابط مندرج در قانون شرکت‌ها مطابقت دارد.
 • اساسنامه: اسناد کلیدی که اختیارات مدیران، حقوق سهامداران و غیره را مشخص ‌می‌کند. کار با یک شرکت یا نماینده برای اطمینان از اینکه همه چیزهایی که نیاز دارید را قبل از ارسال آنها دارید، مفید است.

کلام آخر

انگلستان معمولاً نسبت به سرمایه‌گذاری خارجی و تجارت بین‌المللی سیاست‌های بازی دارد. از این‌رو سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری از طریق یک از انواع شرکت‌ها در انگلستان می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای برای شما باشد. نوع شرکتی که انتخاب می‌کنید به عوامل مختلفی از جمله تعداد سهامدارانی که دارید، مسئولیت‌های سهامداران و میزان مشارکت مردم در کسب و کار شما بستگی دارد. در سام راد ما به شناختن مشتریان‌مان و درک آنچه که آنها ‌می‌خواهند با کسب و کار خود به انجام برسانند افتخار ‌می‌کنیم و ‌می‌توانیم در مورد مسائلی مانند تشکیل شرکت، به ویژه با توجه به مزایا و معایب رویکردهایی که در مورد آنها بحث کردیم، مشاوره دهیم.

2 پاسخ

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

 1. […] به واسطه انتقال تکنولوژی و ثبت شرکت در کانادا یا ثبت شرکت در انگلستان و کشورهای دیگر می‌باشد. راهی که تا حد زیادی می‌تواند […]

 2. […] صنعت فناوری است. در این مقاله به شکل اختصاصی به فرآیند ثبت شرکت در انگلستان […]

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *