ویزای استارتاپ کانادا مسیر مطمئن و دائمی برای مهاجرت به کانادا با سام راد

استارتاپ ویزای کانادا

استارتاپ ویزای کانادا

برنامه استارتاپ ویزای کانادا یا Start-Up Visa (SUV) یک برنامه مهاجرتی عالی برای صاحبان ایده و کارآفرینان واجد شرایطی است که مایل به راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا هستند. این برنامه در رشد اقتصادی کانادا و تبدیل آن به مرکزی برای نوآوری های تکنولوژیکی بسیار موثر بوده است. چرا که برنامه SUV به طور خاص برای جذب بازرگانان، بنیان‌گذاران، کارآفرینان و سایر استعدادهای بین‌المللی به کانادا طراحی شده است. می‌توان این برنامه را یک برد-برد برای همه طرف‌های درگیر دانست، زیرا از یک طرف به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد از فرصت‌های متعدد کانادا استفاده کنند، از طرف دیگر با ایجاد شغل به اقتصاد رو به رشد کانادا کمک می‌کند.

دریافت کنندگان این نوع ویزا، برخلاف برخی از برنامه‌های تجاری، اقامت دائم غیرقابل فسخ و بدون قید و شرط کشور کانادا را برای خود و کل اعضای خانواده دریافت خواهند کرد. شرکت سام راد با سال ها تجربه تخصصی در حوزه استارتاپ و راه اندازی ده‌ها استارتاپ موفق در کشور کانادا می‌تواند به بهترین شکل ممکن شما را در این مسیر یاری نماید.

ویژگی های کلیدی برنامه استارتاپ ویزای کانادا

برنامه استارتاپ ویزای کانادا طیف وسیعی از ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد را ارائه می‌دهد که آن را از سایر مسیرهای مهاجرتی کانادا و حتی ویزای استارتاپ در سایر کشورها متمایز می‌کند. در مورد مزایای استارتاپ ویزای کانادا بیشتر بخوانید. یکی از ویژگی‌های برجسته این برنامه این است که منجر به اقامت دائم کانادا یا permanent resident (PR) می‌شود. متقاضیانی که موفق به دریافت این نوع ویزا می‌شوند، فرصت برخورداری از اقامت دائم کانادا به همراه خانواده خود را خواهند داشت. داشتن اقامت دائم کانادا به آنها اجازه می‌دهد در هر نقطه‌ای از کانادا (به جز استان کبک) زندگی، کار و تحصیل کنند.

از طرف دیگر بر خلاف بسیاری از برنامه‌های کارآفرینی دیگر، دولت کانادا متقاضیان را ملزم به سرمایه گذاری قابل توجه در کشور نمی‌کند. این برنامه بر جنبه نوآورانه استارتاپ تمرکز می‌کند، به جای اینکه کارآفرین را مجبور به سرمایه گذاری کند، ایده های تجاری را تقویت می‌کند و از آنها حمایت می‌کند. همچنین سام راد پکیج کامل خدمات سام راد را ارائه می‌دهد که از شما دعوت می‌کنیم تا نگاهی به این خدمات بیاندازید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا را با سام راد بدانید

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در برنامه استارتاپ ویزای کانادا

قطعا برای مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ ویزا کانادا شما باید گروهی از شرایط و مدارک را دارا باشید. این شرایط و مدارک عبارتند از:

ارائه ایده استارتاپی و طرح تجاری مطابق معیارهای ارزیابی نهادهای کانادایی

شما به عنوان متقاضی دریافت این نوع ویزا باید تاییدیه‌های لازم از نهادهای معتبر کانادایی را به دست آورید. برای این کار ایده استارتاپی شما باید نوآورانه، ایجاد کننده تغییر، با قابلیت رشد و تجاری سازی باشد. کسب و کاری که منجر به اشتغال زایی شده و در مقیاس جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. کلیه این موارد باید در طرح تجاری (Business Plan) شما اثبات شده باشد.

برخورداری از تمکن مالی کافی

شما باید بودجه کافی برای تامین هزینه های سفر، اقامت و زندگی در کانادا را دارا باشد. در واقع شما به عنوان متقاضی باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد پس از ورود به این کشور، پول لازم برای تامین مالی خود و افراد تحت تکفل خود را دارید. مقدار تمکن مالی مورد نیاز به تعداد اعضای خانواده شما بستگی دارد. هر سال این مبلغ در سایت رسمی دولت کانادا (www.canada.ca) به روزرسانی می‌شود.

اخذ CLB5 در آزمون آیلتس  جنرال

برای دریافت این نوع ویزا شما باید از تسلط نسبی به زبان انگلیسی برخوردار باشید. برای نشان دادن این امر کسب CLB5 در آزمون آیلتس جنرال الزامی است. منظور از CLB5، کسب نمره آیلتس 4 درReading و نمره آیلتس 5 در سه مهارت دیگر می باشد.

نداشتن هیچ نوع سابقه کیفری و عدم ارتکاب هرگونه جرم و جنایت

مانند سایر کشورهای دنیا شما برای دریافت ویزای کشور کانادا نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشید.

برخورداری از جدیدترین آزمایش های پزشکی نشان دهنده سلامت جسمی و روانی

شما برای اقدام به دریافت ویزای کشور کانادا، باید گروهی از آزمایشات پزشکی را انجام داده و نتایج آن را ارائه دهید. تا برخورداری شما از سلامت کامل به دولت این کشور اثبات شود.

ترجمه رسمی کلیه مدارک و نامه‌ها به زبان انگلیسی

تمامی مدارک، نامه ها، تاییدیه‌ها و … باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و ضمیمه پرونده درخواست ویزا شوند.

داشتن نامه حمایتی (letter of support) از طرف یکی از سازمان های تعیین شده

متقاضی دریافت استارتاپ ویزای کانادا، باید از طرف یکی از سازمان های تعیین شده توسط اداره IRCC کانادا نامه حمایتی (letter of support) دریافت نماید. سازمان‌های حمایت کننده کانادایی در سه مدل Venture Capital، Angle Investor، Business Incubator  از طرف دولت کانادا مسوول سنجش و بررسی مداوم استارتاپ شما هستند.

برای انجام این کار، متقاضیان باید ایده های استارتاپی خود را به این سازمان های تعیین شده ارائه دهند و آنها را متقاعد کنند که ارزش حمایت مالی را دارد. در صورت موفقیت آمیز بودن ، متقاضی تاییدیه و حمایت مالی را از سازمان مورد نظر دریافت خواهد کرد. این نامه باید در درخواست ویزای شما گنجانده شود.

انجام فرآیند انگشت نگاری برای تمامی صاحبان استارتاپ و اعضای بالاتر از 14 سال خانواده بعد از Submission of documents

بعد از دریافت نامه پشتیبانی(letter of support) 2 تا 3 ماه زمان نیاز است تا کلیه مدارک از جمله مدارک نشان دهنده تمکن مالی، عدم سابقه کیفری و … جمع آوری و ترجمه شده و Submit شوند. با Submit مدارک، از طرف اداره مهاجرتی کانادا نامه انگشت نگاری (Biometric Instruction Letter) برای شما ارسال می‌شود. پس آن شما حدود یک ماه زمان دارید تا به سفارت کشور کانادا مراجعه کرده و پرونده درخواست ویزای خود را تکمیل نمایید. با تکمیل شدن پرونده، شما باید مطابق زمانبندی درج شده در سایت رسمی دولت کانادا منتظر طی شدن پروسه بررسی و دریافت پاسخ باشید.

درخواست ویزای استارتاپ کانادا

پس از انجام موفقیت آمیز کلیه شرایط ذکر شده در بالا، متقاضی می‌تواند درخواست خود را برای دولت کانادا ارسال کند. زمان پردازش ویزای استارتاپ کانادا برای تایید بین 12 تا 16 ماه است.

مهاجرت به کانادا با تکمیل مدارک ویزای استارتاپ کانادا با سام راد + استارتاپ ویزای کانادا

دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادایی

ویزای استارتاپ کانادا مسیری را برای اخذ اقامت دائم کانادا  permanent resident (PR) فراهم می‌کند که می‌تواند در نهایت منجر به اخذ شهروندی کانادا شود. هنگامی‌که ویزای استارتاپ شما اعطا شد، به همراه اعضای خانواده خود اقامت دائم کشور کانادا را دریافت خواهید کرد. با داشتن اقامت دائم کانادا شما یک فرد مقیم محسوب می‌شوید. یعنی شما حقوقی مشابه با افراد کانادایی خواهید داشت. تفاوت تنها در نداشتن حق رای و شرکت در رویدادهای سیاسی است. برای حفظ اقامت دائم خود باید حداقل 2 سال (730 روز) از5 سال را در کشور کانادا باشید.

در نهایت پس از سه سال حضور و خدمت در کشور کانادا، شما می‌توانید برای اخذ تابعیت کانادایی اقدام کنید. دریافت تابعیت به فرآیندی اشاره دارد که در آن ساکنان دائمی واجد شرایط به شهروندی کانادا تبدیل می‌شوند.  برای اخذ شهروندی کانادا، ساکنان دائم باید چند فاکتور را رعایت کنند:

  • ساکنان دائم باید حداقل 3 سال (1095 روز) از 5 سال گذشته را در این کشور سپری کرده باشند.
  • ضروری است مطمئن شوند که کسب و کارشان همچنان تأثیر مثبتی بر رشد اقتصادی دارد.
  • برای درخواست شهروندی کانادا، ثبت مالیات بر درآمد در کانادا الزامی است.
  • اگر متقاضی بین 18 تا 54 سال سن داشته باشد، داشتن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی ضروری خواهد بود.

هنگام درخواست شهروندی، از متقاضیان آزمونی در مورد تاریخ، ارزش ها، موسسات و نمادهای کانادا گرفته می‌شود. در نهایت اگر تابعیت شما تایید شود، می‌توانید در مراسم شهروندی شرکت کنید و گواهی رسمی خود را دریافت کنید. گواهی که به شما پاسپورت دوم و همچنین توانایی تصدی پست های دولتی را می‌دهد.

برنامه استارتاپ ویزای کانادا از طرفی یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرتی، و از طرف دیگر روشی پیچیده و نیازمند تخصص است. شرکت سام راد با برخورداری از تخصص و تجربه کافی یکی از پیشتازان خبره این برنامه است. اگر تمایل به دریافت اقامت دائم کانادا برای خود و اعضای خانواده ی تان دارید، قطعا برنامه SUV کانادا به کمک سام راد برایتان نتیجه بخش خواهد بود.

4 پاسخ

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

  1. […] اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا یک چالش مهم است که نیاز به دقت و آگاهی دارد. با رعایت […]

  2. […] دلار کانادا تا 500000 دلار کانادا دسترسی دارید، برنامه ویزای استارتاپ کانادا می‌تواند فرصت مناسبی برای انتخاب باشد. فرصتی که شروع […]

  3. […] امکان ثبت شرکت در کانادا انواع ویزاهای کاری دیگر مانند استارتاپ ویزا یا ویزای اسکیل ورکر را نیز پیشنهاد می‌دهد که می‌تواند […]

  4. […] بر این، برنامه ویزای استارتاپ کانادا مستقیما منجر به دریافت مجوز اقامت دائم متقاضی از دولت […]

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *