ویزای innovation انگلستان از جمله ویزاهای کاری انگلستان و ثبت شرکت در انگلستان است. سام راد همراه شماست.

 ویزای innovation انگلستان

 ویزای innovation انگلستان

بریتانیا درهای خود را به روی کارآفرینان و صاحبان ایده برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار نوآورانه و اقامت در بریتانیا باز کرده است. مهاجرت به بریتانیا از طریق ویزای innovation انگلستان‌ یکی از جدیدترین و پرطرفداران‌ترین مسیرهای مهاجرتی است. چرا که با دریافت این نوع ویزا از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد. همچنین پایان این مسیر به اخذ شهروندی انگلستان منجر می‌شود. از این‌رو در این مقاله سام راد به بررسی کامل visa innovation انگلیس پرداخته‌ایم. اگر شما هم از دوستداران این کشور تاریخی چند‌ملیتی هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

انواع ویزای کاری انگلستان

کلیه شهروندان کشورهای غیر‌اروپایی برای کار کردن در انگستان باید ‌یکی از انواع ویزاهای کاری این کشور‌یعنی Tier5، Tier2 و Tier1 را دریافت کنند. هر‌یک از این 3 نوع ویزای کاری انگلستان خود شامل چندین نوع ویزا می‌باشد. ویزای Tier1 شامل ویزای کاری فارغ التحصیلان با ایده‌های تجاری کاربردی، ویزای کاری انواع سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و ویزای کاری استعدادهای درخشان می‌باشد. ویزای Tier2، ویزای جاب آفر انگلستان و ویزا برای انتقال نیروهای درون شرکتی را در برمی‌گیرد. ویزای Tier5 ویزای کارفرمای فصلی تکمیلی، ویزای رویداد‌یا هدف خاص و ویزای کار برای امور مذهبی و خیریه را شامل می‌شود.

اینویشن ویزای انگلستان innovation visa England

ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی از جمله محبوب‌ترین ویزاهای کاری کشور انگلستان به‌شمار می‌رود. این نوع ویزا می‌تواند روش‌هایی همچون ثبت شرکت در انگلستان، راه‌اندازی استارتاپ، ثبت اختراع و سایر موارد این‌چنینی را در‌برگیرد. با توجه به توسعه‌‌یافتگی و پیشرفته بودن این کشور، بسیاری از افراد از طریق ویزای innovation برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. این نوع ویزا، ویزای سینگل با اعتبار سه ساله است.

ویزای innovation در آوریل 2023 برای ساکنان غیر‌بریتانیایی باز شد تا برای راه‌اندازی ‌یک کسب‌و‌کار نوآورانه به انگلستان مهاجرت کنند. این برنامه جایگزین Innovator route و Start up visa شده و اکنون دسته اصلی ویزا برای کارآفرینان خارجی است که به دنبال راه‌اندازی کسب‌و‌کار نوآورانه در بریتانیا هستند. ویزای اینویشن می‌تواند به طور همزمان جذاب‌ترین بخش‌های هر دو مسیر قبلی را ارائه دهد، از جمله:

 • نیازی به حداقل سرمایه‌گذاری 50000 پوند ندارد.
 • نیاز به بازرسی توسط نهاد تأیید‌کننده کاهش پیدا کرده است.
 • اشتغال ثانویه در شرایط خاص مجاز است.
 • مسیر اقامت و مدت زمان سپری شده در بریتانیا در این مسیر می‌تواند به عنوان ILR (indefinite leave to remain) ‌یا اجازه ماندن برای مدت نامحدود در‌نظر گرفته شده و در‌نهایت به اخذ شهروندی منجر شود.

برای دریافت ویزای innovation انگلستان نیازی به  فارغ التحصیل بودن از این کشور نیست. مهمترین چیز داشتن ایده‌ای نوآورانه، با پتانسیل رشد و تجاری‌سازی می‌باشد. دولت انگلستان از این‌گونه اختراعات و ایده‌های نو حمایت می‌نماید؛ چرا که درآمد و رشد اقتصادی خوبی را برای این کشور به‌ارمغان می‌آورد. خوشبختانه تیم متخصص سام راد با سابقه قوی خود در حوزه ثبت اختراع، راه‌اندازی استارتاپ و کسب‌و‌کارهای نوآورانه، پرونده های موفقی را در این زمینه رقم زده است.

ویزای کاری و ویزای innovation انگلستان از جمله روش‌های مهاجرت به انگلستان است. سام راد همراه شماست.

مزایای مهاجرت از طریق برنامه اینویشن ویزای انگلستان

اخذ ویزای کشوری همچون انگلستان از طریق برنامه visa innovation مزایای بسیاری را برای شخص درخواست دهنده به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای اخذ ویزای استارتاپی انگلستان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

امکان همراهی همسر ‌یا شریک زندگی و فرزندان تحت تکفل

یک از مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق اینویشن ویزا را می‌توان امکان همراه داشتن شریک زندگی ‌یا همسر و فرزندان تحت تکفل دانست. دولت انگلستان شخصی را که حداقل به مدت دو سال با شما زندگی کرده باشد را به عنوان شریک زندگی شما قبول می‌کند. همچنین شریک زندگی شما پس از ورود به انگلستان نیز باید در تمام مدت اقامت به طور مشترک با شما زندگی کند. خوشبختانه همسر‌یا شریک زندگی شما نیز پس از ورود به کشور انگلستان از اجازه کار برخوردار خواهد بود.

فرزندان تحت تکفل شما نیز امکان همراهی با شما را خواهند داشت. آنها حتی می‌توانند با هزینه های بسیار پایین یا به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. منظور از فرزند تحت تکفل فرزندی که است که شرایط زیر را داشته باشد:

داشتن سن کمتر از 18 سال در زمان درخواست ویزا، زندگی کردن فرزند با شما به عنوان والد و‌یا زندگی در مدرسه شبانه روزی به عنوان ‌یک دانش آموز و نداشتن منبع درآمد.

برخورداری از امکان خروج و بازگشت مجدد به انگلیس در طول مدت اقامت

با داشتن ویزای innovation انگلستان، شما در طول مدت اقامت خود در این کشور، از اجازه سفر به خارج از خاک انگلیس و بازگشت مجدد به آن برخوردار خواهید‌ بود.

امکان اشتغال در موقعیت شغلی متفاوت در کنار داشتن کسب و‌کار نوآورانه خود

پس از دریافت استارتاپ ویزای انگلستان و ورود به این کشور، شما در کنار گسترش کسب و‌کار نوآورانه خود می‌توانید در شغل دیگری نیز مشغول به کار شوید. البته اشتغال در شغلی دیگر تحت شرایط و محدودیت‌هایی خواهد بود.

برخورداری از حمایت و پشتیبانی دولت انگلستان برای تجاری‌سازی ایده کسب‌و‌کار خود

از آنجا که استارتاپ‌ها و ایده‌های تجاری نوآورانه‌ی قوی می‌توانند منجر به سودآوری و پیشرفت اقتصادی شوند، کشور انگلستان شخص صاحب ایده را حمایت خواهد کرد. در واقع دارنده اینویشن ویزای انگلستان می‌تواند بیزینس پلن خود را با حمایت و پشتیبانی دولت این کشور، رشد داده و به مرحله تجاری‌سازی برساند. این امر، با کاهش اتلاف سرمایه و انرژی، به توسعه اقتصادی هر چه بیشتر انگلستان نیز کمک خواهد کرد.

امکان زندگی در کشوری انگلیسی زبان و‌ یکی از پنج اقتصاد برتر دنیا

دریافت اینویشن ویزای انگلستان، امکان زندگی در کشوری انگلیسی زبان با سطح بالای رفاه را فراهم خواهد کرد. قطعا زندگی در انگلستان به عنوان‌ یکی از ابر‌اقتصادهای دنیا می‌تواند فرصت‌های بسیاری را در اختیار شما و خانواده تان قرار دهد.

برخورداری از اجازه کار با روشی اقتصادی، راحت و سریع نسبت به سایر روشهای مهاجرتی

می‌توان گفت پروسه دریافت اینویشن ویزای انگلستان نسبت به سایر ویزاهای کاری این کشور، پروسه ای نسبتا کم هزینه و سریع محسوب می‌شود. در واقع شما در مدت زمانی مناسب و با هزینه ای اقتصادی می‌توانید به انگلستان مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. همچنین پس از مدتی ILR و در نهایت پس از 6 سال شهروندی انگستان را اخذ نمایید.

دسترسی به امکانات آموزشی و سیستم درمانی انگلستان

دارندگان ویزای اینویشن انگلستان و اعضای خانواده آنها، می‌توانند در مدت اقامت خود در این کشور به امکانات آموزشی و درمانی دسترسی داشته باشند. همانطور که گفته شد فرزندان تحت تکفل دارندگان این ویزا می‌توانند به راحتی و با هزینه بسیار مناسب یا حتی رایگان در مدارس انگلستان تحصیل کنند. چرا که با داشتن این نوع ویزا آنها دانش آموز بین الملل محسوب نمی‌شوند و نیاز به پرداخت هزینه‌های تحصیلی بالا ندارند. همچنین همه‌ی اعضای خانواده می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان بهره بگیرند.

مسیری روشن برای دریافت ILR و در نهایت اخذ شهروندی انگلستان

یکی از مزایای اصلی visa  innovation این است که‌ یک مسیر روشن برای دریافت ILR‌ یا اجازه ماندن برای مدت نامحدود در بریتانیا را فراهم می‌کند. با دریافت ILR، شما می‌توانید بدون اینکه تحت کنترل اداره مهاجرت قرار بگیرید، به طور دائم در بریتانیا بمانید و پس از ‌یک سال دیگر، می‌توانید برای شهروندی بریتانیا درخواست دهید.

مدت اعتبار ویزای innovation انگلستان

به طور کلی با داشتن visa  innovation انگلستان شما برای مدت سه سال اجازه اقامت در این کشور را خواهید داشت. البته این مدت زمان قابلیت تمدید شدن نیز دارد. در واقع دارنده اینویشن ویزای انگلستان با تمدید 2 ساله این نوع ویزا و در نهایت پس از 5 سال می‌تواند ILR (indefinite leave to remain)‌ یا اجازه ماندن برای مدت نامحدود را دریافت نماید. البته این امر مستلزم برخورداری از شرایطی مانند حضور 450 روز مداوم در انگلستان، کسب نتیجه قابل قبول در آزمون‌های زبان انگلیسی، حقوق شهروندی و … خواهد بود.

دریافت ILR انگلستان با ویزای اینویشن

برای به دست آوردن ILR با ویزای اینویشن، باید به مدت سه سال در انگلستان زندگی و کار کنید و شرایط و  معیارهای تعیین‌شده را رعایت نمایید. این معیارها حول محور موفقیت کسب‌و‌کار نوآورانه شما هستند؛ تا اطمینان حاصل شود که از جمله متقاضیان واقعی هستید و کسب‌و‌کار خود را همانطور که ادعا شده اداره می‌کنید. نکات مهمی‌ که باید در نظر داشت به شرح زیر است:

 • شما باید به مدت 3 سال با visa  innovation خود در انگلستان اقامت داشته باشید. توجه  داشته باشید که زمان صرف شده برای سایر انواع ویزا به عنوان ILR محاسبه نمی‌شود و این ویژگی مختص ویزای innovation است.
 • در هر دوره 1 ساله نباید بیش از 180 روز در خارج از بریتانیا بوده باشید.
 • شما باید درخواست دهید و تأییدیه جدیدی به دست آورید که نشان می‌دهد اکنون شرایط لازم برای رشد کسب‌و‌کار خود را برآورده کرده اید.
 • شما باید آزمون Life in the UK را کامل کنید.
 • شما می‌توانید 28 روز قبل از واجد شرایط شدن برای ILR درخواست دهید.
 • هزینه درخواست ILR به عنوان دارنده‌ی visa innovation برای هر فردی که درخواست می‌کند 2885 پوند است.

کلام آخر

برای دریافت ویزای innovation انگلستان نیازی به  فارغ‌التحصیل بودن از این کشور نیست. مهمترین چیز داشتن ایده ای نوآورانه، با پتانسیل رشد و تجاری‌سازی می‌باشد. دولت انگلستان از این‌گونه بیزینس پلن‌ها حمایت می‌کند. چرا که درآمد و رشد اقتصادی خوبی را برای این کشور به ارمغان می‌آورد. متخصصین سام راد می‌توانند شما را در تمامی این مسیر از جمله برنامه ریزی و مدیریت کسب‌و‌کارتان به منظور به حداقل رساندن ریسک، اتلاف زمان و هزینه همراهی کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *