انواع ویزاهای کانادا و مهاجرت به کانادا با دریافت ویزا با سام راد

انواع ویزاهای کانادا

انواع ویزاهای کانادا

کانادا کشوری بسیار توسعه یافته است که افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. این افراد یا ‌می‌خواهند به عنوان گردشگر به گشت‌و‌گذار بروند، از خانواده یا دوستان خود دیدن کنند یا در کانادا تحصیل و کار کنند. در هر صورت برای انجام این کارها، افراد باید ویزای کانادا را دریافت کنند. شما برای ورود به این کشور نیاز به یکی از انواع ویزاهای کانادا خواهید داشت. در این مقاله سام راد به طور جامع و تخصصی انواع  مختلف ویزاهای کانادا را مورد مطالعه قرار داده‌ایم. اگر شما هم به دنبال ورود به این کشور مولتی کالچر هستید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

دسته بندی انواع ویزای کانادا

چندین دسته ویزای کانادا وجود دارد که مسافران ‌می‌توانند با توجه به هدف خود از بین آنها انتخاب کنند. دسته ویزا بستگی به این دارد که متقاضی قصد دارد در مدت اقامت در کانادا چه کاری انجام دهد و با چه هدفی به این کشور سفر‌‌کرده‌است.

دسته‌های اصلی انواع ویزاهای کانادا عبارتند از:

 • ویزای بازدید کننده (توریستی) کانادا
 • ویزای مهاجرتی کانادا
 • ویزای کاری کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا

برای هر دسته ویزا، انواع خاصی از ویزاهای کانادا وجود دارد که ‌می‌توان آنها را دریافت کرد. هر نوع ویزا دارای هدف و معیارهای واجد شرایط بودن خاص خود است.

سفر به کانادا با دریافت انواع ویزا با سام راد

ویزای توریستی یا بازدید کننده visitor visa

گردشگران و بازدیدکنندگانی که به کانادا سفر می‌کنند و واجد شرایط ورود بدون ویزا نیستند و یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) را دریافت نمی‌کنند، باید به دنبال درخواست ویزای توریستی کانادا باشند .آنها ‌می‌توانند با درخواست ویزای بازدید کننده (توریستی) این کار را انجام دهند. این مساله بستگی به ملیت متقاضی، هدف از سفر و روش سفر آنها برای رسیدن به کانادا دارد.

ویزای توریستی که ویزای اقامت موقت (TRV) نیز نامیده می‌شود، یک سند رسمی است که پس از تایید در گذرنامه متقاضی قرار می‌گیرد. متقاضیان ویزای ویزیتوری کانادا ‌می‌توانند به صورت آنلاین یا کاغذی برای دریافت ویزا اقدام کنند.

پس از وارد شدن به بندر ورودی کانادا، افسر خدمات مرزی ‌می‌تواند تعیین کند که متقاضی ‌می‌تواند کمتر یا بیشتر از 6 ماه بماند. یک تاریخ به پاسپورت آنها اضافه می‌شود یا یک سابقه بازدید به آنها داده می‌شود که نشان ‌می‌دهد تا چه زمانی باید آنجا را ترک کنند.

انواع دیگر ویزای اقامت موقت (TRV) عبارتند از

سوپر ویزا super visa

سوپر ویزا برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی یا مقیم دائم در دسترس است. این یک ویزای موقت است که به متقاضی اجازه ‌می‌دهد تا حداکثر دو سال به عنوان یک بازدید کننده در کانادا بماند.

شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا باید یک نامه حمایتی همراه با تعهد کتبی حمایت مالی ارائه کند و باید حداقل آستانه درآمدی را که توسط دولت کانادا تعیین شده است را برآورده کند. متقاضی باید حداقل 12 ماه بیمه پزشکی کانادا را دریافت کند و باید معاینه پزشکی را به عنوان بخشی از درخواست ویزا انجام دهد.

انواع ویزاهای کانادا و سفر به کانادا و مهاجرت به کانادا با سام راد

ویزای دیپلماتیک یا رسمی‌Diplomatic/Official Visa

همانطور که از نامش پیداست، این نوع ویزا مختص مقام‌های رسمی ‌و دیپلمات‌های سایر کشورها است.

ویزا برای هدف زایمان Visa for Giving Birth

شما ‌می‌توانید از طریق ویزای توریستی وارد خاک کانادا شده و نوزاد خود را در آنجا به دنیا آورید. با این کار به طور اتومات شهروندی کانادا به فرزند شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای تسهیل گری Facilitation Visa

این نوع ویزا مختص افرادی است که تابعیت کانادایی دارند اما هنوز پاسپورت کانادایی خود را دریافت نکرده اند. با دریافت این نوع ویزای موقت ‌می‌توانند وارد خاک کانادا شده و حداکثر تا 6 ماه به عنوان یک شهروند کانادایی در این کشور اقامت داشته‌باشند.

ویزا برای اهداکنندگان عضو Visa for Intending Organ Donors

برای افراد خارجی که تمایل به اهدای عضو در کانادا دارند، این نوع ویزا در نظر گرفته شده است.

ویزاهای مهاجرتی

اتباع خارجی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند ‌می‌توانند این کار را از طریق انواع ویزاهای کانادا و برنامه‌های آزمایشی جدید انجام دهند. همه انواع ویزاها و برنامه‌ها دارای معیارهای واجد شرایط بودن و روند یکسانی نیستند، بنابراین متقاضیان باید حتماً قبل از درخواست همه الزامات را بررسی کنند.

دریافت ویزای کانادا و رفع مشکل ریجتکتی شما با دریافت انواع ویزا از کانادا با سام راد

انواع اصلی ویزای مهاجرتی

ویزای اکسپرس اینتری Express Entry

کسانی که به دنبال نقل مکان دائمی ‌به کانادا و مشارکت در اقتصاد هستند، ‌می‌توانند از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنند. البته اگر واجد شرایط برای اقدام از این طریق باشند. اگر متقاضی واجد شرایط یکی از سه دسته ی زیر باشد، باید درخواست خود را تحت سیستم اکسپرس اینتری ارسال کند.

ویزای نیروی کار ماهر کانادایی Skilled Worker Visa Canadian

کارگران ماهر بر اساس شش عامل انتخاب می‌شوند و برای هر عامل امتیازی به آنها تعلق ‌می‌گیرد. شش عامل انتخاب عبارتند از:

 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • سن
 • توانایی زبان (انگلیسی یا فرانسوی)
 • استخدام در کانادا
 • تطبیق پذیری

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر ماهر، متقاضیان باید حداقل 67 امتیاز کسب کنند و ثابت کنند که بودجه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده دارند. همچنین متقاضیان باید حداقل شرایط زبان را رعایت کنند. نتایج آزمون زبان مشخص می‌کند که متقاضیان چه تعداد امتیاز برای مهارت‌های زبانی خود خواهند داشت.

متقاضیان بدون مدرک کانادایی باید برای ارزیابی اعتبار مدرک آموزشی خود به یک سازمان تایید شده  (ECA)  درخواست دهند. گزارش ECA مدارک خارجی متقاضیان را تأیید کرده و معادل کانادایی برای مدرک خارجی تعریف می‌کند.

ویزای تجارت ماهر کاناداCanadian Skilled Trades Visa

تاجران ماهر ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم تحت این دسته باشند. برای واجد شرایط شدن تحت رده تجارت ماهر فدرال، متقاضیان، در کنارمعیارهای دیگر، باید:

 • حداقل دو سال تجربه کاری در یک حرفه تخصصی، پنج سال قبل از ارائه درخواست اقامت دائم داشته باشند.
 • پیشنهاد اشتغال تمام وقت در یک حرفه برای حداقل یک سال داشته باشند. یا در یک حرفه تخصصی از یک سازمان استانی یا منطقه ای کانادا گواهی صلاحیت دریافت کرده باشند.
 • متقاضیان باید حداقل توانایی مورد نیاز برای زبان انگلیسی یا فرانسه را دارا باشند.

ویزای کلاس تجربه کانادا Canadian Experience Class Visa (CEC)

اگر در حال حاضر با مجوز کار موقت یا مجوز تحصیل موقت در کانادا هستید، ممکن است واجد شرایط درخواست وضعیت اقامت دائم تحت کلاس تجربه کانادا (CEC) باشید. برای واجد شرایط بودن در رده CEC، متقاضیان باید:

 • حداقل 12 ماه سابقه کار ماهر در کانادا، سه سال قبل از ارسال درخواست داشته‌باشند.
 • حداقل الزامات زبان (انگلیسی یا فرانسوی) را برآورده کنند.
 • برای زندگی در خارج از کبک برنامه ریزی کرده باشند. (کبک برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را دارد.)

ویزای تجاری کانادا Canadian Business Visa

بیش از 18 جریان کسب و کار مختلف در کانادا وجود دارد که هر کدام تفاوت‌های ظریف و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. واحد تجاری اختصاصی سام راد ‌می‌تواند به سوالات‌تان پاسخ داده و شما را به طور کاملا تخصصی راهنمایی کند. کارآفرینان و افراد تجاری که به دنبال نقل مکان و راه اندازی کسب و کار در کانادا هستند، ‌می‌توانند از این طریق اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

از جمله ویزاهای تجاری کانادا که بسیار پرطرفدار هستند ‌می‌توان به ویزای استارتاپ و ویزای خوداشتغالی اشاره کرد.

ویزای استارتاپ Start-up Visa Program

ویزای استارتاپ برای تشویق کارآفرینان دارای ایده‌های قوی برای سرمایه‌گذاری‌های تجاری جدید است تا با تایید و حمایت سرمایه‌گذاران کانادایی  (designated organizations)برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهند.

ویزای استارتاپ، متقاضی را با یک سازمان بخش خصوصی با تجربه در زمینه کسب‌و‌کارهای نوپا مرتبط می‌کند. سازمان تعیین شده باید از سرمایه گذاری تجاری حمایت کند و حداقل سرمایه گذاری تعیین شده را ارائه کند. یا اینکه متقاضی باید توسط یک انکوباتور کانادایی پذیرفته شود. در این حالت سرمایه ای دریافت نخواهد کرد.

علاوه بر پشتیبانی یک سازمان تعیین شده، متقاضی باید شرایط مورد نیاز مهاجرت به کانادا را یعنی زمینه تحصیلی، توانایی زبان و بودجه اسکان را نیز داشته باشد.

ویزای خوداشتغالی Self Employed visa

ویزای خوداشتغالی کانادا برای متقاضیانی است که تجربه بین المللی در زمینه فرهنگی یا ورزشی دارند. آنها باید بتوانند نشان دهند که سهم قابل توجهی در رشد فرهنگی یا ورزشی کانادا خواهند داشت.

حداقل نیاز مالی برای این دسته وجود ندارد، اما متقاضیان باید بتوانند نشان دهند که بودجه کافی برای ایجاد فرصت شغلی برای خود و حمایت از اعضای خانواده را خود دارند.

ویزای حمایت از خانواده Family sponsorship

اتحاد مجدد خانواده یکی از اهداف کلیدی سیاست مهاجرت کانادا است. شهروندان کانادایی و ساکنان دائم کانادا که 18 سال یا بیشتر دارند، ‌می‌توانند از اعضای خانواده خود که مایل به اخذ اقامت دائم کانادا هستند حمایت کنند. حامیان مالی(اسپانسر) باید متعهد شوند که از اعضای خانواده خود و همراهان برای مدت سه سال یا ده سال بسته به نوع درخواست حمایت کنند.

اعضای خانواده واجد شرایط اسپانسرشیپ عبارتند از:

 • همسران، شرکای قانونی یا شرکای زناشویی
 • والدین، پدربزرگ و مادربزرگ
 • کودکان وابسته، حتی فرزند خوانده
 • برادران یا خواهران، خواهرزاده‌ها یا برادرزاده‌ها و نوه‌ها که زیر 18 سال هستن و ازدواج نکرده اند.

برنامه مهاجرت آتلانتیک Atlantic Immigration Program

برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا به عنوان یکی از برنامه‌های مهاجرتی متمرکز در استان‌های آتلانتیک کانادا شناخته می‌شود. این برنامه با همکاری چهار استان آتلانتیک کانادا شامل نوااسکوشیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد اجرا می‌شود.

برنامه مهاجرت آتلانتیک با هدف جلب مهاجران ماهر و کارآفرین به این مناطق کانادا ایجاد شده است. این برنامه به متقاضیانی که توانایی و تجربه کاری در حرفه‌ها و شغل‌های مشخصی را دارند، امکان پیوستن به این استان‌ها را فراهم می‌کند.

ویزای مراقبت کننده caregiver visa

ویزای مراقبت‌ کننده (Caregiver Visa) به افرادی اختصاص دارد که با توجه به توانمندی و تجربه کاری خود، تمایل به کار به عنوان مراقبت کننده در خانه(پرستاری از کودک،سالمند، بیمار یا معلول) یا در محیط‌های مراقبتی را دارند.

ویزای پناهندگی refugee visa

ویزای پناهندگی کانادا یکی از انواع ویزاهای کانادا است که جنبه ی بشردوستانه دارد. این نوع ویزا به شخصیت‌هایی که از خطرات جدی به عنوان نتیجهٔ نقض حقوق بشر یا تهدید به زندگی یا آسیب جدی دیگر در کشور مبدأ خود می‌گریزند، ارائه می‌شود.

ویزاهای مهاجرتی مختص استان‌های خاص کانادا:

نامزدهای استانی (PNP)

هر استان یا منطقه با دولت کانادا توافقنامه ای دارند که به آنها اجازه ‌می‌دهد مهاجرانی را که مایل به اقامت در آن استان هستند معرفی کنند. برنامه‌های زیادی وجود دارد و معیار واجد شرایط بودن برای هر برنامه در هر استان یا منطقه متفاوت است. الزامات این برنامه‌ها می‌تواند کمتر از الزامات برنامه‌های فدرال باشد، اگرچه برخی از برنامه‌ها همچنان متقاضی را ملزم می‌کنند که تعداد امتیازات لازم را که توسط استان یا منطقه نامزد تعیین می‌شود، برآورده کند. پس از دریافت گواهی نامزدی از استان یا قلمرو، ‌می‌توانید برای ویزای اقامت دائم درخواست دهید.

استان‌ها و مناطقی که در حال حاضر در این برنامه شرکت می‌کنند عبارتند از:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • سرزمینهای شمال غربی
 • نوا اسکوشیا
 • انتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد
 • ساسکاچوان
 • یوکان

** توجه داشته باشید که کبک برنامه مهاجرتی مختص خود را دارد.

 برنامه کارگران ماهر منتخب کبک (QSWP)

بر اساس توافقنامه کانادا و کبک در مورد مهاجرت، کبک شرایط مهاجرتی خود را تعیین می‌کند و مهاجرانی را انتخاب می‌کند که به خوبی با زندگی در کبک سازگار شوند .بنابراین، اگر می‌خواهید به کبک نقل مکان کنید، ابتدا باید درخواستی برای دریافت گواهی انتخاب کبک Certificate of     Selection for Quebec   به دولت کبک ارائه دهید. از آنجایی که کبک یک استان فرانسوی زبان است، تاکید زیادی بر متقاضیانی است که توانایی زبان فرانسوی دارند.

تحت برنامه کارگران ماهر منتخب کبک، کبک متقاضیان را بر اساس تعدادی از معیارها از جمله مهارت زبان (فرانسوی و انگلیسی)، تحصیلات، سن و میزان تجربه کاری انتخاب می‌کند. به متقاضیان برای هر فاکتور امتیاز اعطا می‌شود و متقاضی باید دارای گذرنامه واجد شرایط باشد.

اگر درخواست شما برای گواهی انتخاب کبک موفقیت آمیز باشد، واجد شرایط درخواست وضعیت اقامت دائم کانادا به عنوان متقاضی منتخب کبک خواهید بود.

ویزای کاری

تقریباً همه اتباع خارجی برای کار قانونی در کانادا نیاز به مجوز کار دارند. متقاضیان ممکن است واجد شرایط یک مجوز کار  close workpermitباشند که به متقاضی اجازه ‌می‌دهد برای یک کارفرمای خاص و برای یک دوره خاص کار کند یا یک  مجوز کارopen workpermit  که به متقاضی اجازه ‌می‌دهد برای هر کارفرمای واجد شرایط در کانادا کار کند. مجوزهای کاری خاص برای تاجران، دانشجویان، کارگران موقت، مراقبان و کارگران کشاورزی در دسترس است.

ویزای تحصیلی

سالانه بیش از 130000 دانشجو برای تحصیل به کانادا ‌می‌آیند و تعداد بیشتری نیز برای یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه به کانادا ‌می‌آیند. تما‌می‌اتباع خارجی قبل از سفر به کانادا ملزم به اخذ مجوز تحصیل هستند.

دانشجویان بین المللی ‌می‌توانند برای حضور در مدرسه، دانشگاه یا کالج در کانادا درخواست دهند و پس از اخذ پذیرش، ‌می‌توانند برای مجوز تحصیل موقت درخواست دهند. بنابراین قبل از اینکه بتوانید برای مجوز تحصیل درخواست دهید، باید در یک مدرسه، دانشگاه یا کالج معتبر در کانادا(دارای تاییدیهDLIs ) پذیرفته شده باشید.

در میان معیارهای واجد شرایط برای ویزای تحصیلی، باید بتوانید ثابت کنید که پول کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی و برگشت خود و اعضای خانواده تان که با شما به کانادا ‌می‌آیند را دارید.

پس از دریافت ویزای تحصیلی، بلافاصله پس از ورود به کانادا اجازه کار موقت خواهید داشت. همچنین همسر یا شریک زندگی شما واجد شرایط درخواست برای مجوز کار آزاد(open workpermit) بر اساس مجوز تحصیلی شما خواهد بود و فرزندان وابسته شما مجوزهای تحصیلی دریافت خواهند کرد تا به آنها اجازه حضور در مدرسه را بدهد.

شرایط و  مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

انواع ویزاهای کانادا به اسناد و مدارک تکمیلی متفاوتی نیاز دارند. مدارکی که ارسال ‌می‌کنید به دسته ویزا(مهاجرتی، بازدیدکننده، دانشجویی، کاری) و نوع ویزا(اکسپرس اینتری، سوپر ویزا، تجاری و غیره) بستگی دارد. به عنوان مثال، برای درخواست ویزای دانشجویی، همه اتباع خارجی باید مدارک پذیرش، مدرک هویت و مدرک تمکن مالی را ارائه دهند. با این حال، مدارکی وجود دارد که صرف نظر از نوع ویزا، همواره مورد نیاز است. تقریباً همه متقاضیان برای تکمیل درخواست خود به فرم‌ها و مدارک زیر نیاز دارند:

فرم درخواست ویزا

تمام درخواست‌های ویزای کانادا به فرم درخواست مربوطه نیاز دارد که همراه با هر گونه مدارک تکمیلی ارسال شود.

اطلاعات بیومتریک

اکثر انواع ویزاهای کانادا به جمع آوری داده‌های بیومتریک از جمله عکس و اثر انگشت شما نیاز دارند. این کار معمولا در مرکز درخواست ویزا (VAC)انجام می‌شود.

گذرنامه یا سند سفر

کلیه متقاضیان در زمان درخواست باید پاسپورت یا گذرنامه معتبر داشته باشند. همچنین ممکن است از متقاضیان خواسته شود که در صورت درخواست روی کاغذ، یک فتوکپی از این مدرک را در پرونده درخواست خود ارائه دهند.

اثبات پرداخت هزینه درخواست

هزینه‌ها را ‌می‌توان به صورت آنلاین از طریق کارت اعتباری پرداخت کرد، متقاضیان همچنین ممکن است بتوانند هزینه‌ها را در مرکز درخواست ویزا (VAC) جایی که درخواست خود را در آنجا ثبت می‌کنند، پرداخت کنند. راه‌های مختلفی برای تکمیل پرداخت هزینه وجود دارد، بنابراین بهتر است متقاضیان قبل از پرداخت، وب سایت رس‌می‌دولت کانادا(www.canada.ca) را بررسی کنند.

روند درخواست ویزای کانادا

عوامل زیادی در روند درخواست برای اخذ ویزای کانادا نقش دارند. بسته به نوع ویزایی که انتخاب ‌می‌کنید و پاسپورتی که دارید، فرآیند مراحل مختلفی را شامل می‌شود. با این حال، موارد زیر مراحل کلی است که اکثر متقاضیان برای دریافت ویزای کانادا خود انجام ‌می‌دهند.

درخواست خود را آماده کنید

برنامه‌های سفر و جدول زمانی خود را مشخص کنید : یک برنامه سفر کلی برای خود در نظر داشته باشید تا بتوانید ویزای کانادا خود را به موقع برای سفر خود درخواست کرده و دریافت نمایید.

دسته بندی ویزای خود را انتخاب کنید : ویزاهای کانادا به طور کلی به دسته‌های مختلفی از جمله ویزای کاری، ویزای دانشجویی، ویزای مهاجرت و ویزای بازدید کننده (معروف به ویزای اقامت موقت) تقسیم می‌شوند.

نوع ویزای خود را انتخاب کنید : هنگا‌می‌که بدانید برای چه دسته ای از ویزا درخواست ‌می‌کنید، ‌می‌توانید نوع ویزای خاص خود را انتخاب کنید.

فرم‌ها و مدارک لازم را جمع آوری کنید

پس از تعیین نوع ویزای خاص خود، می‌توانید بقیه درخواست خود را از جمله مدارک تکمیلی مورد نیاز را کنار هم قرار دهید.

درخواست آنلاین

شما ‌می‌توانید برای ویزای کانادا به صورت آنلاین در سه مرحله ی آسان اقدام کنید. ابتدا، با ورود به سیستم با شناسه و رمز عبور GCKey یا ورود به سیستم با اطلاعات بانکی کانادا(اگر حسابی در یکی از بانک‌های شریک IRCC دارید)، حساب خود را ایجاد کنید. سپس مدارک مربوط به نوع ویزای خود را آپلود کنید. در نهایت هزینه‌های ویزای خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

بیومتریک خود را ارسال کنید

متقاضیان باید اطلاعات بیومتریک خود از جمله عکس و اثر انگشت را به نزدیکترین مرکز درخواست ویزا ارسال کنند. مقامات درخواست تکمیل شده شما را بررسی خواهند کرد. در صورت مفقود شدن مدارک، درخواست شما بدون رسیدگی بازگردانده می‌شود. در صورت تایید، از شما خواسته می‌شود که پاسپورت خود را ارسال کنید.

پاسپورت خود را بفرستید

پس از تایید برای پردازش، دستورالعمل‌هایی برای ارسال پاسپورت و دریافت ویزای خود برای شما ارسال می‌شود.

برای سفر به کانادا آماده شوید

ممکن است از شما خواسته شود که مدارکی را همراه با درخواست ویزای خود بیاورید یا مدارک تکمیلی را به افسر خدمات مرزی پس از ورود به کانادا ارائه دهید.

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای کانادا

مدت زمان مورد نیاز برای پردازش ویزای کانادا به پاسپورت یا مدرک هویتی که دارید، ملیت شما و نوع ویزایی که به دنبال دریافت آن هستید بستگی دارد. به عنوان مثال، یک شهروند آمریکایی که برای ویزای بازدید کننده درخواست می‌کند باید به طور متوسط ​​37 روز صبر کند، در‌حالی که یک شهروند امارات متحده عربی که برای همان ویزا درخواست می‌کند باید حدود 88 روز صبر کند.

از کجا برای ویزای کانادا اقدام کنیم ؟

تقریباً تمام درخواست‌های مربوط به انواع ویزاهای کانادا به صورت آنلاین در وب‌سایت رسمی ‌دولت کانادا (www.canada.ca) ارسال می‌شوند. ممکن است لازم باشد داده‌های بیومتریک در نزدیکترین مرکز درخواست ویزای شما برای تکمیل درخواست ویزا ارسال شود.

درخواست‌های اقامت موقت را ‌می‌توان به صورت آنلاین انجام داد، البته برخی از آنها نیاز دارند که برای درخواست به دفتر IRCC یا مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید. درخواست‌های اقامت دائم متفاوت است، بنابراین متقاضیان باید بخش «ارسال درخواست» راهنمای درخواست آنلاین را بررسی کنند. متقاضیانی که نیاز به مراجعه به مرکز درخواست ویزا دارند، باید قبل از ورود، مکان و زمان قرار ملاقات خود را تایید کنند.

کلام آخر

کشور پهناور کانادا با داشتن سیاست‌های مهاجر دوستانه خود، دارای تنوع و گستردگی بی‌نظیری در زمینه انواع ویزا است. هر شخص باید بر اساس شرایط، ویژگی‌ها، اهداف و دلایل خود یکی از انواع ویزاهای کانادا را انتخاب کرده و برای اخذ آن اقدام نماید. این کار نیازمند برخورداری از مشاوره تخصصی و همراهی افراد خبره ای همچون تیم سام راد است تا با انتخاب بهترین مسیر و انجام درست و دقیق مراحل موفق به اخذ ویزای مورد نظر خود شوید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *