اقامت دائم در کانادا و مهاجرت به کانادا با سام راد

اقامت دائم در کانادا

اقامت دائم در کانادا

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های مهاجرتی در جهان را دارد. این کشور با موقعیت اقتصادی و جهانی خود، به قطبی برای مهاجران مشتاق تبدیل شده است. با پیر شدن جمعیت و کاهش نرخ زاد و ولد، مساله مهاجرت یکی از هدف‌های اصلی دولت است. یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا اخذ اقامت دائم در کانادا می‌باشد.

چرا که اقامت دائم به شما این حق قانونی را می‌دهد که تا زمانی که دوست دارید در هر نقطه از کانادا زندگی و کار کنید. می‌توانید شغل خود را تغییر دهید، در استان‌ها نقل مکان کنید، به خدمات همگانی بهداشت و درمان دسترسی داشته باشید و به صورت رایگان از سیستم آموزشی باکیفیت کانادا بهره بگیرید. اگر شما هم جذب این آبشن‌های فوق‌العاده شده‌اید، این مقاله‌ی جذاب سام راد را از دست ندهید.

فرآیند مهاجرت به کانادای خود را با سام راد قطعی کنید

مقیم دائم کانادا کیست؟

مقیم دائم به شخصی گفته می‌شود که با مهاجرت به کانادا به وی اقامت دائم داده شده است اما هنوز شهروند کانادا نیست. ساکنان دائم شهروندان کشورهای دیگر هستند. فردی که به طور موقت در کانادا است، مانند یک دانشجو یا کارگر خارجی، مقیم دائمی نیست. چنین افرادی دارای اقامت موقت هستند و باید در موعدهای مقرر برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند.

چگونه در سال 2024 مقیم دائم کانادا شویم؟

الزامات و مراحل فرآیند دریافت اقامت دائم کانادا بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید متفاوت است، بنابراین مهم است که بیشتر بدانید و برای صحبت با یک متخصص مهاجرت برنامه‌ریزی کنید. پس از پذیرش یا دعوت به دریافت اقامت دائم کانادا، یک کارت permanent resident (PR) به شما داده می‌شود.

چه کسانی می‌‍توانند برای وضعیت اقامت دائم اقدام کنند؟

هر کسی مجاز به درخواست اقامت دائم در کانادا است اما فقط افراد واجد شرایط پذیرفته می‌شوند. برای یافتن اینکه آیا واجد شرایط اقامت دائم هستید یا خیر، فاکتورهای زیر در مورد شما مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 • سن
 • سطح تحصیلات
 • مهارت زبان
 • سابقه کار کانادایی

چهار روش مهاجرتی برای دریافت اقامت دائم کانادا

اقامت دائم در کانادا به شما این امکان را ‌می‌دهد که به عنوان یک شخص مقیم در این کشور کار و زندگی کنید و از بسیاری از حقوق شهروندی بهره‌مند شوید. برنامه‌های مختلفی برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارند. چند نمونه از این برنامه‌ها که به طور مستقیم به دریافت PR کانادا منجر می‌شوند، عبارتند از:

 1. 1. Express Entry اکسپرس اینتری

این برنامه بر اساس یک سیستم امتیازدهی عمل می‌کند که به افراد بر اساس مهارت‌ها، تجربیات کاری، زبان، و دیگر عوامل اعطا‌ می‌شود. افراد با امتیازهای بالا دعوت به اقدام برای درخواست اقامت دائم در کانادا ‌می‌شوند.

 1. 2. Provincial Nominee Program (PNP) برنامه نامزدهای استانی

 در این برنامه، هر استان کانادا‌ می‌تواند برنامه‌های خود را برای جذب افراد با مهارت‌ها و تجربیات خاص ارائه دهد. اگر شخصی انتخاب‌ ‌شود،‌ می‌تواند برای درخواست اقامت دائم خود اقدام کند.

 1. 3. Family Sponsorship اسپانسرشیپ خانواده

اگر شخصی در کانادا دارای اقامت دائم باشد،‌ می‌تواند اعضای خانواده خود را به کانادا دعوت کند تا از طریق برنامه Sponsorship به اقامت دائم دست یابند. طبیعی است که شخص اسپانسر باید شرایط مدنظر دولت کانادا را داشته باشد.

 1. 4. Start-Up Visa Program برنامه استارتاپ ویزا

برای کسانی که تمایل به راه‌اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کانادا دارند، این برنامه امکان درخواست اقامت دائم را فراهم ‌می‌کند. این برنامه یکی از بهترین گزینه‌های حال حاضر جهت دریافت مستقیم اقامت دائم کانادا است.

هر برنامه مشخصی الزامات و مراحل خود را دارد. برای شروع، ‌می‌توانید وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا (www.canada.ca) را مطالعه نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی در مورد انتخاب برنامه مناسب شما، برای دریافت مشاوره حرفه‌ای با متخصصین سام راد در این زمینه درخواست دهید.

ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا با سام راد

مزایای برتر داشتن  اقامت دائم کانادا

همانطور که ذکر شد دریافت اقامت دائم کانادا مزایا و امتیازات بسیاری را برای شما فراهم می‌آورد. از مهمترین مزایای آن می‌‍توان به موراد زیر اشاره کرد:

 1. 1. مراقبت‌های بهداشتی همگانی رایگان

داشتن اقامت دائم کانادایی به شما امکان می‌دهد به امکانات مراقبت‌های بهداشتی همگانی دولت کانادا دسترسی داشته باشید. مراقبت‌های پزشکی برای همه دارندگان کارت اقامت دائم کانادا رایگان است و شامل تمام نسخه‌های پزشکی می‌شود که از طریق مالیات پرداخت‌ می‌گردند. به عنوان مقیم دائم کانادا، ‌می‌توانید برای بیمه سلامت عمومی نیز درخواست دهید.

 1. 2. آموزش رایگان

کلیه دارندگان اقامت دائم تا کلاس دوازدهم (18 سال) تحصیل رایگان دارند. نه تنها این، دارندگان اقامت دائم کانادا باید در مقایسه با دانشجویان خارج از کشور مبلغ قابل توجه کمتری برای تحصیلات عالی بپردازند.

 1. 3. مزایای تامین اجتماعی

پس از دریافت COPR (تأیید اقامت دائم)، یک شماره SIN دریافت ‌می‌کنید. این شماره SIN یک کد نه رقمی است که سازمان های دولتی برای شناسایی شما از آن استفاده ‌می‌کنند. برای پرداخت مالیات یا دسترسی به برنامه ها و مزایای دولتی مانند بیمه اشتغال (EI) و برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) این کد نه رقمی مورد نیاز است. شهروندان، مقیمان دائم و مقیمان موقت در کانادا که 12 سال یا بیشتر دارند، ‌می‌توانند برای دریافت شماره تامین اجتماعی خود (SIN) درخواست دهند.

 1. 4. حق کار در هر نقطه از کانادا

به عنوان یکی از توسعه یافته‌ترین کشورهای غربی، نرخ و کیفیت اشتغال در کانادا بسیار بالاتر از هر کشور آسیایی است. دستمزدهای بالا، ساعات کار مناسب، شأن نیروی کار، مهمان نوازی فرهنگی و دامنه رشد اقتصادی تنها چند مزیت استخدام در کشوری مانند کانادا است.

گرفتن PR به این معنی است که شما آزادی مهاجرت به هر منطقه یا استانی در کانادا را خواهید داشت. برخلاف اخذ ویزای PNP، در صورت داشتن اقامت دائم در کانادا، شما موظف به ماندن در یک شرکت، شغل یا حتی یک استان نیستید.

 1. 5. حمایت خانواده

داشتن کارت اقامت دائم کانادایی، مزیت زندگی همراه با خانواده در کانادا را نیز به همراه دارد .شما‌ می‌توانید به دنبال حمایت از همسر/ شریک زندگی و فرزندان تحت تکفل خود باشید تا پس از اینکه اقامت دائم کانادا را دریافت کردید به شما ملحق شوند. اگر برای PR تحت دسته اکسپرس اینتری یا استارتاپ ویزا درخواست دهید، ‌می‌‍توانید خانواده خود را از همان ابتدا به برنامه خود اضافه کنید. شریک زندگی و فرزندان شما پس از دریافت کارت PR خود، واجد شرایط مشابه با اقامت دائم کانادا خواهند بود.

 1. 6. حق زندگی یا نقل مکان در هر نقطه از کانادا

بخش 6 منشور حقوق و آزادی های کانادا به طور خاص حقوق مربوط به مکان زندگی را تدوین ‌می‌کند. دارندگان کارت اقامت دائم کانادایی این حق را دارند که چندین بار در داخل و خارج از کانادا سفر کنند. همچنین به شما آزادی نقل مکان و اسکان در هر استانی را‌می‌دهد.‌ می‌‍توانید در سراسر کشور به دنبال شغل جدید، فرصت جدید یا سایر منابع درآمد باشید.

 1. 7. استانداردهای بالای زندگی

کانادا کشوری پر جنب و جوش با اقتصاد پررونق، تنوع فرهنگی و مناظر جغرافیایی بکر و زیبا است. استانداردهای زندگی در این مکان امن و زیبا برای مهاجران دارای اقامت دائم در کانادا همچون شهروندان کانادایی است. دریافت دستمزدهای بالا، دسترسی به سیستم آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی، سبک زندگی مدرن و سکولار همه بخشی از تجربه باکیفیتی هستند که ‌می‌‍توانید با زندگی در کانادا به دست آورید.

 1. 8. تابعیت کانادایی

پس از اخذ اقامت دائم ‌می‌توانید پنج سال در کانادا زندگی کنید. به عنوان یک دارنده کارت PR، اگر از پنج سال به مدت 1095 روز (سه سال) در این کشور زندگی کرده باشید، واجد شرایط شهروندی کانادا نیز هستید.

اقامت دائم در کانادا و اخذ پاسپورت کانادایی دو مرحله مجزا هستند. در ابتدا، باید اقامت دائم را اخذ کرده و سپس اقدام به درخواست شهروندی و پاسپورت کانادا کنید. در اینجا مراحل اصلی برای تبدیل اقامت دائم به پاسپورت کانادایی آورده شده است:

برنامه دریافت اقامت دائم در کانادا با سام راد را پیش بگیرید و مهاجرت به کانادا را برای خود قطعی کنید.

اهلیت برای شهروندی

جهت دریافت اهلیت برای شهروندی کانادا، باید مدت زمان معینی را به عنوان مقیم دائم در کانادا سپری کرده باشید. همچنین باید به شرایط دیگری مانند مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه، داشتن دانش درباره‌ی دولت کانادا و تعهد به زندگی به عنوان شهروند کانادایی برآیید.

درخواست شهروندی

   پس از احراز اهلیت، ‌می‌توانید برای درخواست شهروندی کانادا اقدام کنید. این فرآیند شامل پر کردن فرم‌های مربوطه، پیشنهاد نامه و شرکت در مصاحبه‌های مورد نیاز است.

آزمون زبان و دانش درباره دولت کانادا:

   درخواست شهروندی نیازمند امتیاز آزمون زبان مانند IELTS و آزمون دانش درباره دولت کانادا است. این آزمون‌ها به اهتمام مرکز ملی زبان و دانش دولت کانادا (IRCC) انجام‌ می‌شوند.

تصویب درخواست شهروندی

   با موفقیت در آزمون‌ها و ارائه اطلاعات لازم، درخواست شهروندی شما توسط مقامات مهاجرت کانادا بررسی خواهد شد. در صورت تصویب، شما دعوت به مراسم تأیید شهروندی خواهید شد.

مراسم تأیید شهروندی

   مراسم تأیید شهروندی یک مرحله مهم است که در آن شما به عنوان شهروند جدید کانادا تأیید‌ می‌شوید. در این مراسم، شما پاسپورت کانادایی خود را دریافت خواهید کرد.

کلام آخر

  برای اخذ اقامت دائم در کانادا، ‌می‌توانید از برنامه‌های مهاجرتی مختلفی مانندExpress Entry، Provincial Nominee Program (PNP)، Family Sponsorship، Start-Up Visa Program  یا دیگر برنامه‌های مهاجرت موجود استفاده کنید. بعد از اخذ اقامت دائم، شما باید مدت زمان مشخصی را در کانادا سپری کنید تا بتوانید پاسپورت کانادایی خود را دریافت کنید. ما در سام راد تنها دغدغه شما به کانادا را نداریم بلکه زندگی پس از مهاجرت نیز برایمان اهمیت ویژه‌ای دارد. از این رو تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مهاجرت شما به کانادا با دریافت اقامت دائم این کشور و بهره‌مندی از آبشن‌های عالی این گزینه همراه باشد.

2 پاسخ

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

 1. […] روند خوبی را طی کند و مشکلی پیش نیاید، شما می‌توانید اقامت دائم کانادا یا permanent resident (PR) خود را نیز به دست آورید. سپس با اقامت […]

 2. […] راه‌های مهاجرت به کانادا برای پزشکان و دریافت اقامت دائم کانادا است. تحت سیستم اکسپرس اینتری، متخصصان مراقبت‌های […]

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *