ویزای توریستی کانادا را با سام راد تجربه کنید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

اکثر ملیت‌های مختلف برای سفر به کانادا به ویزای ویزیتوری (ویزای توریستی) نیاز دارند. همچنین اگر در حال عبور از فرودگاه کانادا در مسیر رسیدن به مقصد نهایی خود هستید، ممکن است باز هم به این نوع ویزا نیاز داشته باشید .ویزای توریستی – که ویزای اقامت موقت نیز نامیده می‌شود – یک سند رسمی است که دولت کانادا در پاسپورت شما می‌چسباند و نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای سفر به کانادا را دارید. در این مقاله از سری مقاله‌های شرکت سام راد به طور کامل به بررسی روند دریافت ویزای توریستی کانادا پرداخته‌ایم. اگر شما هم از دوستداران سفر به این کشور پهناور هستید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

اکثر بازدیدکنندگان می‌توانند تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در درگاه ورودی، افسر خدمات مرزی ممکن است به شما اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از 6 ماه را بدهد. تاریخ تعیین شده برای خروج را در پاسپورت شما می‌نویسند. آنها همچنین ممکن است سندی به نام سابقه ویزیتوری یا بازدید به شما بدهند که تاریخ مورد نیاز برای خروج را نشان می‌دهد.

اگر در پاسپورت خود مهر ندارید، می‌توانید از روز ورود به کانادا یا تا زمان انقضای گذرنامه، 6 ماه اقامت داشته باشید. توجه داشته باشید که در این مدت شما در خاک کانادا مجاز به کار یا تحصیل نیستید و اجازه ندارید برای مراقبت‌های بهداشتی یا سایر مزایای دولتی درخواست دهید.

ویزای توریستی کانادا و مهاجرت به کانادا با سام راد

چه کسانی می‌توانند ویزای توریستی کانادا را بگیرند؟

برای دریافت ویزای بازدید کننده باید برخی از شرایط اولیه را داشته باشید. شما باید:

 • یکسند مسافرتی معتبر مانند پاسپورت دارای اعتبار داشته باشید.
 • از سلامت کافی برخوردار باشید.
 • هیچ محکومیت کیفری یا سوءپیشینه نداشته باشید.
 • افسر مهاجرت را متقاعد کنید که روابط یا دارایی‌هایی در کشور مادری خود دارید – مانند شغل، خانواده، خانه، دارایی های مالی و … – که به خاطر آنها به کشور خود بازخواهید گشت.
 • افسر مهاجرت را متقاعد کنید که در پایان سفر خود کانادا را ترک خواهید کرد.
 • پول کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت در کانادا داشته باشید. البته مقدار پولی مورد نیاز شما به مدت اقامت و محل سکونت (هتل یا منزل دوستان و اقوام) بستگی خواهد داشت.

توجه داشته باشید که داشتن دعوت نامه از فردی که در کانادا زندگی می‌کند می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در پرونده شما داشته باشد و شانس دریافت ویزای توریستی کانادا را افزایش می‌دهد. دریافت دعوت نامه از طرف یک شرکت کانادایی برای حضور در رویداد یا سمینار نیز نتیجه بخش خواهد بود.

برخی افراد اجازه ورود به خاک کانادا را ندارند

برخی افراد از دیدگاه دولت کانادا غیرقابل پذیرش هستند، به این معنی که آنها اجازه ورود به این کشور را ندارند. افرادی که به هر دلیلی در یکی از موارد زیر درگیر هستند، نمی‌توانند وارد خاک کانادا شوند:

 • فعالیت‌های جنایی
 • نقض حقوق بشر
 • جنایت سازمان یافته
 • نداشتن تمکن مالی کافی
 • مشکلات سلامتی و بهداشتی

پردازش درخواست ویزای توریستی توسط دولت کانادا

دولت کانادا درخواست شما را به دقت بررسی خواهد کرد تا مطمئن شوند شما تمام شرایط و مدارک مورد نیاز را دارید. اگر مدارک شما ناقص باشد یا هر یک از شرایط مورد نیاز را نداشته باشید، درخواست شما رد خواهد شد و یک سابقه ریجکتی در پرونده‌تان ثبت می‌شود.

در روند بررسی پرونده دولت کانادا موارد زیر را نیز از شما درخواست خواهد کرد:

 • داشتن مصاحبه در یکی از سفارت‌های دولت کانادا
 • انجام معاینات و آزمایش‌های پزشکی
 • دریافت گواهی عدم سوءپیشینه از پلیس
 • رزرو قرار برای انجام بیومتریک

دولت کانادا اکثر درخواست‌ها را ظرف مدت 8 روز تا چند هفته پردازش می‌کند. زمان پردازش درخواست شما بستگی به سفارت مورد نظر و میزان کامل بودن پرونده شما خواهد داشت. معمولا شما باید حدود 1 ماه صبر کنید تا ویزای توریستی شما پردازش شود.

ویزای توریستی کانادا را با سام راد تجربه کنید. دریافت ویزای توریستی کانادا

پیگیری وضعیت درخواست ویزا

برای پیگیری وضعیت درخواست خود باید یک حساب کاربری با مشخصات زیر داشته باشید:

 • (UCI) unique client identifier
 • application number

در صورت تایید درخواست شما توسط دولت کانادا دو نامه زیر را دریافت خواهید کرد:

 • نامه‌ای مبنی بر پذیرش درخواست ویزای توریستی شما توسط دولت کانادا
 • نامه‌ای شامل دستورالعمل برای ارسال پاسپورت

این تاییدیه به این معنی نیست که شما می‌توانید به کانادا سفر کنید. باید منتظر بمانید تا ویزا را در پاسپورتی که برای دولت کانادا ارسال می‌کنید قرار دهند. در صورت عدم پذیرش درخواست شما، توضیحی در مورد علت ریجکتی شما توسط افسر مهاجرتی در حساب کاربریتان (حساب IRCC) ثبت خواهد شد.

ورود به کانادا

هنگام ورود به خاک کانادا، هویت شما بررسی می‌شود تا مطمئن شوند که شما همان فردی هستید که برای سفر به کانادا مورد تایید قرار گرفته است. برای این منظور اثر انگشت شما به طور خودکار در کیوسک بازرسی اولیه بررسی می‌شود. یا اینکه یک افسر خدمات مرزی از دستگاه تأیید اثر انگشت برای بررسی اثر انگشت شما استفاده خواهد کرد.

اگر بررسی هویت و ارزیابی سلامت شما بدون هیچ مشکلی انجام شود و کلیه شرایط ورود را رعایت کرده باشید، افسر خدمات مرزی در پاسپورت شما مهر می زند. با داشتن ویزای توریستی کانادا معمولا  تا 6 ماه مجاز به اقامت در کانادا هستید. در برخی موارد، افسر ممکن است بسته به دلیل بازدید شما، زمان اقامت شما در کانادا را محدود یا تمدید کند.

در صورت ارائه اطلاعات نادرست یا ناقص، اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت. افسر باید متقاعد شود که شما واجد شرایط ورود به کانادا هستید و در پایان مدت اقامت تایید شده خود، کانادا را ترک خواهید کرد.

آیا می‌توانم اعضای خانواده خود را با ویزای توریستی به کانادا بیاورم؟

بله، شما می‌توانید با دریافت ویزای توریستی اعضای خانواده خود را نیز به کانادا بیاورید. توجه داشته باشید که منظور از اعضای خانواده همسر و فرزندان زیر 22 سال است. شما باید درخواست‌های همه افراد خانواده را با هم ارسال کرده و هر کدام هزینه جداگانه بپردازید. تا دولت کانادا به عنوان یک خانواده درخواست‌هایتان را پردازش کند.

تمدید ویزای توریستی کانادا

اگر می‌خواهید بیش از 6 ماه با ویزای توریستی در کانادا بمانید، به تمدید ویزای ویزیتوری خود نیاز خواهید داشت. شما باید حداقل 30 روز قبل از انقضای ویزای توریستی خود برای تمدید ویزا درخواست دهید. در چنین مواردی سندی به نام سابقه ویزیتوری (visitor record) مورد نیاز است. سابقه ویزیتوری یک برگه جدا از پاسپورت است که در آن تاریخی که تا آن زمان باید خاک کانادا را ترک کنید، درج شده است.

به خاطر داشته باشید که سابقه ویزیتوری تنها زمانی در دسترس است که در داخل کانادا هستید. اگر می‌خواهید کانادا را ترک کنید و دوباره وارد شوید، اجازه ورود با سابقه ویزیتوری را نخواهید داشت. در چنین مواردی باید برای ویزای توریستی جدید به دولت کانادا درخواست دهید .

ویزای توریستی و تسهیلات دولت کانادا برای ایرانیان

دولت کانادا چندی پیش تسهیلات ویژه ای را برای مهاجرت ایرانیان به این کشور اعلام کرد. این تسهیلات شامل تبدیل ویزای توریستی یا تحصیلی به ویزای کاری از نوعopen work permit  و در نتیجه تمدید اقامت در این کشور است. البته تنها تا پایان 28 فوریه 2024 یا 9 اسفند 1402 امکان استفاده از این آپشن برای ایرانیان وجود دارد. قبل از فرارسیدن این تاریخ شما باید از طریق ویزای توریستی یا ویزای تحصیلی وارد خاک کانادا شده و ویزای خود را (توریستی یا تحصیلی) به ویزای کاری تبدیل کنید و در این کشور بمانید.

کلام آخر

دریافت ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور چند فرهنگه برای بسیاری یک اتفاق بینهایت خوشحال کننده است. شرکت سام راد با داشتن چندین سال سابقه در حوزه مهاجرت به کشور کانادا، به طور تضمینی و در کوتاه ترین زمان ممکن می‌تواند زمینه سفر شما به این کشور را فراهم آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *