مزایای کانادا برای مهاجرت

مزایای کانادا برای مهاجرت

کانادا همواره یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت تازه‌واردان به حساب می‌آید. البته که جای تعجب نیست چرا که دلایل زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. کانادا با داشتن کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی قوی، جامعه چند ‌‌فرهنگی، اقتصاد پایدار، سیستم درمان رایگان، آب‌و‌هوای سالم، طبیعت خیره‌کننده و … رتبه خوبی را در میان کشورهای برتر جهان به‌دست‌آورده‌است. در این مقاله از سری مقاله‌های سام راد، دلایل و مزایای کانادا برای مهاجرت را مورد بررسی قرار داده‌ایم. اگر شما هم از علاقه مندان این کشور چندفرهنگی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا کانادا مقصد مهاجرتی خوبی برای شماست یا خیر؛ حتما این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

کانادا و مبحث مهاجرت

مبحث مهاجرت در کانادا دارای سابقه طولانی است که به چندین دهه قبل باز می‌گردد. در واقع هویت ملی کانادایی بر پایه چندفرهنگی بنا شده و با مهاجرت درهم تنیده شده است. این نه تنها از نظر تاریخی، بلکه در نگاه به آینده این کشور نیز صادق است. در سال‌های آینده، تعداد مهاجران تازه وارد به کانادا در هر سال افزایش خواهد یافت. تا سال 2025، انتظار می‌رود که نزدیک به 500000 تازه وارد به کشور وارد شوند که این رقم بیشترین میزان جذب مهاجران به کانادا در یک سال است.

دلایل و مزایای کانادا برای مهاجرت

هر شخص با توجه به شرایط، موقعیت، علایق، خواسته ها و … مقصد و روش مناسب برای مهاجرت را انتخاب می کند. در اینجا 8 دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است.

  1. 1. فرصت‌های شغلی

کانادا مدت‌هاست کمبود نیروی کار را تجربه کرده است. این مساله پس از همه‌گیری کووید-19 تشدید نیز شده است. نرخ بیکاری به پایین ترین حد خود رسیده است و نرخ مشاغل نیازمند نیروی کار در بالاترین حد خود قرار دارد. اخیراً کانادا نزدیک به یک میلیون شغل خالی را گزارش کرده است. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که مهاجرت برای پر کردن فرصت‌های شغلی و رفع کمبود فزاینده نیروی کار بسیار مهم است.

نتایج بازار کار برای مهاجران به طور قابل توجهی در سال‌های اخیر بهبود یافته است. طبق آمار کانادا، نرخ اشتغال برای مهاجران اخیر از اوایل دهه 2010، 8 درصد افزایش یافته است، در حالی که درآمد در میان مهاجران اقتصادی اخیر 39 درصد افزایش یافته است.

در واقع کانادا به عنوان یک کشور برای حفظ رشد جمعیت خود به مهاجرت وابسته است. از این‌رو دولت برای مهاجرت به دلیل توانایی آن در تقویت اقتصاد و ایجاد شغل برای کانادایی‌ها ارزش قائل است.

  1. 2. سیستم آموزشی قوی

کانادا به عنوان تحصیل کرده ترین کشور جهان رتبه بندی شده است. در برخی از انواع مطالعات، حدود 56 درصد از جمعیت کانادا تحصیلات خود را پس از متوسطه نیز ادامه داده اند. تحصیل در کانادا یک حق اساسی است و هر کانادایی حق تحصیل دارد. سیستم رایگان مدارس دولتی کانادا و قوانین تحصیل اجباری تضمین می‌کند که هر کانادایی به آموزش اولیه دسترسی دارد. علاوه بر این، کانادا نسبت به بسیاری از کشورها دسترسی بیشتری به تحصیلات پس از متوسطه دارد.

کانادا یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل است. مدارس کانادا کیفیت آموزشی بالایی را ارائه می‌دهند و اغلب نسبت به سایر مقاصد تحصیلی محبوب مانند ایالات متحده مقرون به صرفه تر هستند. تحصیل در کانادا همچنین می‌تواند به دانشجویان بین المللی کمک کند تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

  1. 3. مراقبت‌های بهداشت و درمان همگانی

مانند تحصیل، دسترسی به خدمات پزشکی یک حق اساسی برای کانادایی‌ها محسوب می‌شود. سیستم بیمه سلامت ملی تضمین می‌کند که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا به دلیل هزینه‌ها از مراقبت‌های پزشکی محروم نخواهد شد. برخلاف برخی از کشورها، در کانادا، درآمد سالانه شما تعیین کننده دسترسی شما به درمان پزشکی نیست.

هر استان و منطقه برنامه بهداشتی خاص خود را دارد که محصولات و خدمات مختلفی را پوشش می‌دهد. تازه واردان می‌توانند در سیستم بیمه درمانی استان خود ثبت نام کرده و کارت سلامت دریافت کنند. از طریق سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی، کانادایی‌ها مجبور نیستند برای اکثر خدمات پزشکی و اورژانس هزینه‌ای بپردازند.

  1. 4. استقبال دولت از مهاجران

کانادا سال‌هاست که برای تکمیل جمعیت سالخورده خود و رسیدگی به نیازهای نیروی کار، موضع طرفداری از مهاجرت اتخاذ کرده است. در نتیجه، دولت کانادا راه‌های بسیاری را برای کمک به تازه واردان برای مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است.

  1. 5. جامعه‌ی چندفرهنگی

در سال 1988، قانون چندفرهنگی در کانادا تصویب شد. این کار یکی از اولین‌ها در نوع خود در جهان است. در این قانون تعهد دولت فدرال برای پرورش یک جامعه متنوع به ثبت رسیده است.

کانادا به جمعیت چندفرهنگی خود افتخار می‌کند. امروزه، کانادا خانه مردمی ‌از بیش از 200 کشور جهان و طیف وسیعی از نژادها، مذاهب و فرهنگ است. یک مطالعه قبلی که توسط اداره آمار کانادا انجام شده است نشان می‌دهد که اکثریت مهاجران در کانادا، به این کشور احساس تعلق دارند.

این مساله (جامعه چند فرهنگی و احساس تعلق) را می‌توان یکی از مهمترین مزایای کانادا برای مهاجرت دانست. چرا که شما به عنوان یکی مهاجر با تمام تفاوت‌ها و اشتراکات توسط مردم و دولت پذیرفته خواهید شد و قطعا کمتر احساس دوری از وطن را خواهید داشت.

  1. 6. امنیت

نرخ جرم و جنایت در کانادا بسیار کمتر از سایر کشورهای جهان است. همچنین میزان خشونت با اسلحه بسیار کمتر از ایالات متحده آمریکا است. در سال 2022، جنایات اسلحه در ایالات متحده سه برابر بیشتر از کانادا گزارش شده است.

کانادا به طور مداوم در نظرسنجی‌های جهانی در مورد امنیت، رفاه و کیفیت زندگی، خوب عمل می‌کند. طبق شاخص صلح جهانی، کانادا مرتباً در بین 10 کشور برتر جهان قرار می‌گیرد. همچنین طبق گزارش Statista، کانادا در رتبه بندی امن ترین کشور برای گردشگران LGBT، رتبه‌ی دوم را در سال 2020 به خود اختصاص داده است.

  1. 7. نظام سیاسی باثبات

کانادا سیستم سیاسی بسیار با ثباتی دارد و برای دموکراسی ارزش زیادی قائل است. در سال 2020، مطابق با گزارش های واحد اطلاعات اکونومیست، کانادا رتبه پنجم را در شاخص جهانی دموکراسی، به خود اختصاص داد. این رتبه بالاتر از همه کشورهای آمریکای شمالی بود.

رهبران کانادایی به طریق دموکراتیک انتخاب شده اند و ناآرامی سیاسی در کشور بسیار اندک است. وقتی کانادایی‌ها از دولت ناراضی هستند، می‌توانند آزادانه اعتراض کنند و برای تغییر لابی کنند یا در انتخابات بعدی حزب دیگری را انتخاب کنند.

  1. 8. اقتصاد پایدار

کانادا به عنوان یکی از با ثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی شناخته می‌شود. در حالی که بسیاری از کشورها از اثرات اقتصادی ناشی از همه‌گیری کووید-19 رنج می‌برند، کانادا قوی‌تر از همیشه بازگشته است. تا پایان سه ماهه چهارم سال 2021، اقتصاد کانادا بزرگتر از قبل از همه گیری بود و با سرعت 6.7 درصد رشد کرد.

برای حفظ رشد پس از همه‌گیری، کارفرمایان و استان‌ها به کارگران خارج از کشور برای پر کردن شکاف‌های بازار کار نگاه می‌کنند. با اهداف مهاجرتی بالاتر از همیشه و اقتصاد قوی، تازه واردان آینده نگر برای موفقیت در کانادا موقعیت مناسبی دارند.

کلام آخر

در خاتمه، تاریخ طولانی مهاجرت کانادا و تعهد آن به چندفرهنگی بودن، آن را به انتخابی جذاب برای کسانی که به فکر مهاجرت هستند تبدیل کرده است. وجود اقتصاد پایدار و سیستم آموزشی قوی که فرصت‌های شغلی و تحصیلی متعددی را ارائه می‌دهد، کانادا را به مکانی ایده آل برای توسعه شخصی و حرفه‌ای بدل کرده است.

سیاست‌های طرفدار مهاجرت، جامعه متنوع و استقبال کننده، دسترسی به سیستم بهداشت و درمان همگانی، نرخ پایین جرم و جنایت، سیستم سیاسی باثبات و اقتصاد پر رونق در کنار هم این کشور را به یکی از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. همانطور که به آینده نگاه می‌کنیم، نگرش استقبال کننده کانادا نسبت به تازه واردان، همراه با سایر ویژگی های مثبت آن، چشم انداز امیدوارکننده‌ای را برای کسانی که در نظر دارند کانادا را خانه جدید خود کنند، ارائه می‌دهد.

استفاده از مشاور‌ه حرفه‌‌ای متخصصین سام راد می‌تواند بهترین راه مهاجرت به کانادا را برای شما روشن نماید تا با صرف کمترین زمان و هزینه، از همه‌ی مزایای کانادا برای مهاجرت برخوردار شوید و آینده‌ی روشنی را برای خود و خانواده‌ی خود رقم بزنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *