بهترین شهر کانادا باری کار و بهترین شهر کانادا برای پیدا کردن فرصت شغلی

بهترین شهر کانادا برای کار

بهترین شهر کانادا برای کار

خوشبختانه فرصت‌های شغلی موجود در بازار کار کانادا بسیار بیشتر از رشد جمعیت آن است. از این رو با داشتن تحصیلات، رزومه و گواهینامه های مناسب، می‌توان به سرعت شغلی خوب پیدا کرد.

کانادا دارای سه مرکز شهری بزرگ است: ونکوور، تورنتو و مونترال. هر سه این شهرها دارای دفاتر مرکزی مشاغل و بانک های شغلی بزرگ هستند که اغلب هزاران شهروند را استخدام می‌کنند. علاوه بر این سه کلانشهر، شهرهای دیگری همچون کلگری و اتاوا نیز وجود دارند که مشاغل متنوع دولتی و صنعتی ارائه می‌دهند.

در این مقاله از سری مقاله های شرکت سام راد، شما را به طور  کامل با وضعیت کار در کانادا و شهرهای کانادایی با بیشترین میزان فرصت شغلی آشنا می‌کنیم. در پایان می‌توانید دریابید، با توجه به شرایط شما، بهترین شهر کانادا برای کار کدام است.

انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار

مطابق جدیدترین آمار تا سال 2023 پنج شهر برتر کانادا برای یافتن شغل عبارتند از: تورنتو، کلگری، اتاوا، ونکوور و مونترال. هر یک از این شهرها چیزهای زیادی برای ارائه به جویندگان کار دارند، از صنعت مالی، صنعت نفت و گاز گرفته تا مشاغل دولتی و … بنابراین می‌توان گفت هر کدام از این 5 شهر کانادایی می‌تواند عنوان بهترین شهر کانادا برای کار را به خود اختصاص دهد.

بنابراین مهم نیست که مهارت ها یا علایق شما چیست، شانس زیادی وجود دارد که بتوانید در یکی از این پنج شهر شغلی پیدا کنید. هنگام انتخاب شهر کانادایی مناسب برای زندگی، حتما فاکتورهایی مانند میانگین هزینه زندگی، محورهای درآمدزا و سبک زندگی شهر مورد نظر را بررسی کنید.

تورنتو (Toronto)

تورنتو اولین و بزرگترین شهر کمک کننده به اقتصاد کانادا و یک قطب مهم اقتصادی است. این شهر به عنوان مرکز بانکداری و بورس، سرمایه تجاری و مالی کانادا شناخته می‌شود. از این رو افراد بسیاری در بخش مالی و پس از آن در بخش‌های توزیع، صنعت و تجارت کار می‌کنند. از فناوری و علوم زیستی تا انرژی سبز، از مد و طراحی تا غذا و نوشیدنی، از تولید فیلم و تلویزیون تا موسیقی و رسانه های دیجیتال  و …  واقعاً فرصت‌های شغلی بی پایانی وجود دارد.

مراکزی همچون متروپولیتن تورنتو، کارخانه فورد موتورز واقع در اوکویل و کارخانه جنرال موتورز واقع در اوشاوا، مراکزی با فرصت های شغلی بسیار در سطوح شهری و استانی تورنتو هستند.

تورنتو در استان انتاریو واقع شده است. این شهر دارای بالاترین میانگین حقوق در کشور است و یکی از پایین ترین نرخ‌های بیکاری را دارد. متأسفانه، زندگی و کار در تورنتو می‌تواند گران باشد زیرا یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا است. مانند ونکوور، بازار مسکن تورنتو نیز برای بسیاری دست نیافتنی است. البته اجاره مسکن در خارج از شهر راه حل مقرون به صرفه‌ای برای زندگی در تورنتو به نظر می‌رسد. به طور خلاصه اگر می‌خواهید در مرکز همه چیز باشید، تورنتو مکانی است که باید به آن سفر کنید. اما حتما هزینه‌های زندگی در این شهر را نیز در نظر بگیرید.

نمایی از بهترین شهر کانادا برای کار و زندگی

مونترال  (Montreal)

اقتصاد مونترال دومین اقتصاد بزرگ کانادا است و پس از تورنتو در رتبه دوم قرار دارد. این شهر یکی از مراکز تجارت، صنعت، فرهنگ، امور مالی و بین المللی کانادا است. در سال 2015، مونترال یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را در کشور داشت.  با افزایش ساخت و ساز در شهر، رشد اقتصادی آن آغاز شد. البته صنایع دیگری مانند فناوری، تجارت و تولید نیز از عوامل رشد اقتصادی این شهر کانادایی هستند.

مونترال عمدتاً فرانسوی زبان است. البته اگر به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنید، این شهر برایتان پراز فرصت خواهد بود. شهر مونترال ششمین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می‌شود. از این رو می‌توان گفت بخش خدمات آن به سرعت در حال رشد است و صنایع مبتنی بر دانش مانند هوش مصنوعی و  ویدیویی نیز از رونق خوبی برخوردارند.

فرصت‌های آموزشی مونترال نیز بسیار عالی هستند. شما می‌توانید برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادایی مانند  یا  را در اینجا پیدا کنید. توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در این شهر نیز بالاست؛ این موضوع را  در فرآیند تصمیم گیری خود لحاظ کنید.

نمایی بی نظیر از بهترین شهر کانادا برای کار و برای زندگی

ونکوور  (Vancouver)

زیبایش شناخته شده است. اقتصاد این شهر، پیچیده ترین اقتصاد کلانشهری کانادا است. ونکوور را می‌توان شهر میلیونرها با بازار مسکن متورم معرفی کرد. شهری که خانه‌دار شدن یا یافتن اجاره‌ای مقرون ‌به‌ صرفه در داخل شهر یا نزدیک آن کمی دشوار به نظر می رسد.

بخش های خدمات مالی، بیمه، گردشگری و فناوری اطلاعات در ونکوور دارای مزیت رقابتی نسبت به سایر مناطق کانادا هستند. مراقبت های بهداشتی و آموزش بزرگترین بخش دولتی این شهر محسوب می‌شوند. البته بخش خصوصی آن متفاوت بوده و دارای بزرگترین کارفرمایان در تجارت، مخابرات، خدمات مالی، مراقبت های بهداشتی و مسافرت‌های هوایی است. تجارت را می‌توان یکی از صنایع غالب این شهر دانست چرا که بندر ونکوور، دروازه آمریکای شمالی برای تجارت اقیانوس آرام است. ونکوور همچنین دارای صنعت چوب و معدن قوی است که فرصت‌های شغلی بسیاری را در داخل و خارج از شهر فراهم کرده است.

اتاوا  (Ottawa)

شهر اتاوا پایتخت کانادا محسوب می‌شود. این شهر دارای تحصیلکرده‌ترین نیروی کار در کشور است و قطعا یکی از بهترین شهرهای کانادایی برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی است.

با نرخ بیکاری 4.9 درصد، بازار کار اتاوا در مقایسه با همتایان خود در این کشور بسیار رقابتی است. نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود هزینه زندگی در اتاوا است. زندگی در این شهر، ارزان تر از تورنتو و ونکوور است.

بهترین شهر کانادا برای کار و بهترین شهر کانادا برای زندگی

کلگری  (Calgary)

کلگری یکی از محبوب‌ترین شهرهای کانادا برای یافتن فرصت های شغلی، با نرخ پایین بیکاری است. این شهر پایین ترین میزان هزینه زندگی در میان شهرهای نام برده شده را دارد.

این شهر به دلیل مالیات کم فروش، فرصت های کاری زیاد، نزدیکی به کوه‌های راکی ​​و داشتن عنوان تمیزترین شهر جهان، منحصر به فرد است. همچنین به خاطر صحنه هنری شکوفا و صحنه موسیقی پر جنب و جوش خود معروف است.

بخش دولتی کلگری مشوق‌های برای مشاغل در زمینه‌های گردشگری، نوآوری و تحقیقات سلامت، تکنولوژی و انرژی سبز ارائه می‌دهد. این شهر افراد دارای روحیه کارآفرینی را جذب می‌کند و یکی از دارد .

کلگری مقر 118 شرکت بزرگ کانادایی است. از این رو در این شهر بازارهای کاری بسیاری برای جستجو وجود دارند. صنعت فیلم نیز در کلگری پررونق است. همچنین از گذشته تا امروز، این شهر را مرکز صنعت نفت و گاز کانادا می‌دانند. با تمام اینها قطعا کاگری می‌تواند کاندید عنوان بهترین شهر کانادا برای کار باشد.

اخیراً شهر کلگری به عنوان یک مرکز فناوری در نظر گرفته شده است و از برخی نام‌های بزرگ مانند گوگل، آمازون و IBM استقبال می‌کند. تخمین زده می‌شود که در سال‌های آینده ۷.۵ میلیارد دلار در فناوری‌های تحول دیجیتال مانند کلان داده، ابر، بلاک چین و غیره  این بودجه در بخش هوافضا، تجارت کشاورزی، صنایع خلاق، انرژی و محیط زیست، خدمات مالی، رسانه های دیجیتال تعاملی، علوم زیستی، فناوری و حمل و نقل و لجستیک تخصیص خواهد یافت.

کلام آخر

هر شهر کانادایی فرصت های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. اولین قدم، درک این موضوع است که کدام بخش‌های شهر اقتصاد را اداره می‌کنند و چگونه می‌توان در آنجا شغل پیدا کرد. موتورهای جستجو مانند Indeed  و Workopolis مکان بسیار خوبی برای شروع هستند. بهتر است جستجوی خود را با دولت کانادا شروع کنید؛ چرا که به مهاجران در یافتن شغل مناسب کمک می‌کند. کار در این کشور می‌تواند یک تجربه بسیار ارزشمند باشد. البته که ممکن است با چالش هایی در این مسیر مواجه شوید اما مزایای زیادی به همراه خواهد داشت.

اگر تمایل به مهاجرت و کار در کانادا را دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان خبره سام راد استفاده کرده و متناسب با شرایط خود بهترین شهر کانادا برای کار و زندگی را انتخاب نمایید.

1 پاسخ دادن

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

  1. […] مقاله‌ای راجع به بهترین شهرهای کانادا برای کار صحبت کرده‌ایم که برای به دست آوردن دیدی بهتر دعوت […]

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *