انواع شرکت در کانادا و کسب و کارهای مختلف در کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

از سال 2022 تا 2024، کانادا پذیرای بیش از 1.3 میلیون مهاجر جدید بوده است. افراد به دلایل زیادی کانادا را انتخاب می‌کنند. خواه برای تحصیلات با کیفیت بالا، احساس امنیت و آرامش، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی همگانی، بهره مندی از کیفیت بالای زندگی و …. بله کانادا همه چیز دارد. بیش از 80 روش مختلف برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. مسیر هر فرد برای مهاجرت به کانادا منحصر به فرد خواهد بود. اگر شما هم از جمله علاقه مندان زندگی در این کشور پهناور هستید، حتما در مقاله مهاجرت به کانادا، سام راد را تا آخر این مقاله دنبال کنید.

علت استقبال کانادا از مهاجران

کانادا از سطوح بالای مهاجرت برای قوی نگه داشتن اقتصاد خود استقبال می‌کند. کانادا یکی از مسن‌ترین جمعیت‌های جهان و همچنین یکی از پایین ترین نرخ تولد در جهان را دارد. این مساله باعث ایجاد فشارهای اقتصادی و مالی می‌شود. نرخ رشد طبیعی جمعیت کانادا پایین است که منجر به نرخ پایین نیروی کار و کاهش رشد اقتصادی می‌شود. این امر، افزایش مالیات‌های مورد نیاز کانادا برای حمایت از هزینه‌های خدمات اجتماعی مانند آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و سایر زمینه‌های مهمی که استانداردهای زندگی بالایی را در این کشور فراهم می‌کند، دشوار ساخته است. در نتیجه، کانادا از اواخر دهه 1980 به منظور افزایش نرخ جمعیت، نیروی کار و رشد اقتصادی، سطح پذیرش مهاجران را افزایش داده است.

در نظر بگیرید که کانادا تا سال 2030 دارای 9 میلیون بومی خواهد بود که به سن 65 سالگی یعنی بازنشستگی خواهند رسید. برای کاهش این چالش، کانادا بیش از 30 سال است که با افزایش تدریجی اهداف مهاجرتی خود در جلوگیری از پیری جمعیت فعال بوده است.

کانادا از سال 1988 به طور منظم پذیرای بیش از 200000 مهاجر در سال بوده است. در سال‌های اخیر، این کشور تصمیم گرفته است که میزان مهاجران خود را به بیش از 400000 در سال افزایش دهد. نرخ مهاجرت به کانادا در حال حاضر نزدیک به 1.2 درصد است. به عبارت دیگر، کانادا سه برابر بیشتر از ایالات متحده آمریکا بر اساس سرانه از مهاجران استقبال می‌کند.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت را با سام راد بخوانید

بر اساس واقعیت‌های جمعیتی و روند مهاجرت، به نظر می‌رسد کانادا به تدریج به افزایش سطح مهاجرت خود در آینده ادامه دهد. مهاجرت برای حمایت از اقتصاد سالم و وضعیت مالی در کشور حیاتی خواهد بود.

علاوه بر این، می توان یک استدلال قوی ارائه داد که اهمیت مهاجرت به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافته است. COVID-19 اقتصاد کانادا را در کوتاه مدت تضعیف کرده و هزینه‌های دولت برای خدمات اجتماعی را افزایش داده است. علاوه بر این، نرخ زاد و ولد در کانادا به پایین ترین سطح خود یعنی 1.47 فرزند به ازای هر زن در سال 2019 سقوط کرد.

با توجه به نرخ پایین زاد و ولد قبل از همه‌گیری، و احتمال اینکه بیماری همه گیر به دلیل عدم اطمینان اقتصادی، نرخ زاد و ولد را حتی بیشتر از قبل کاهش دهد، کانادا برای رشد جمعیت خود در سال‌های آینده بیشتر به مهاجرت وابسته خواهد بود. اگر نرخ زاد و ولد در کانادا پایین بماند، مهاجرت سهم بیشتری از رشد نیروی کار در دهه‌های آینده را شامل می‌شود. در نهایت، کانادا باید پایه مالیاتی خود را از طریق مهاجرت تقویت کند تا بخشی از مخارج دولت پس از COVID-19را تامین نماید.

مهمترین طبقات مهاجران در کانادا

کشور کانادا در سه طبقه پذیرای بسیاری از مهاجران است: طبقه اقتصادی، طبقه خانوادگی، طبقه پناهنده و بشردوستانه.

طبقه اقتصادی

کارگران ماهر(Skilled Worker) در طبقه اقتصادی برای حمایت از استانداردهای بالای زندگی در کانادا مورد استقبال قرار می گیرند. کانادا جمعیت سالخورده و نرخ زاد و ولد پایینی دارد و به همین دلیل است که اکثر مهاجرانی که از آن استقبال می‌کند، کارگران ماهر هستند. کانادا برای رشد و توسعه اقتصادی خود به این نیروی کار ماهر نیازمند است. این نیروی کار ماهر دارای مهارت‌های زبانی، تجربه کاری و تحصیلات قوی هستند. از این رو، آنها نقش حیاتی در تلاش های کانادا برای حمایت از رشد اقتصادی و خدمات اجتماعی مانند آموزش و مراقبت‌های بهداشتی همگانی دارند.

طبقه خانوادگی

دومین طبقه بزرگ مهاجر از طریق حمایت مالی خانواده  (family sponsorship)وارد می‌شود. کانادا پذیرای اعضای خانواده شهروندان کانادایی و مقیمان دائم است زیرا خانواده‌های قوی بستر جامعه و اقتصاد کانادا هستند. اجازه دادن به اعضای نزدیک خانواده برای ساختن زندگی در کانادا، حمایت عاطفی را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند تا در جامعه و اقتصاد کشور رشد کنند و شکوفا شوند.

طبقه پناهنده و بشردوستانه

سومین طبقه بزرگ به عنوان پناهنده و برای اهداف بشردوستانه  (H&C)مورد استقبال قرار می‌گیرند. کانادا به عنوان یکی از ممتازترین کشورهای جهان، تعهد اخلاقی دارد که برای کسانی که از آزار، شکنجه و سایر سختی‌ها فرار می‌کنند، ایمنی ایجاد کند. کانادا از پایان جنگ جهانی دوم، سابقه ی طولانی در رهبری بشردوستانه از خود نشان داده است. در سال 1986، سازمان ملل متحد به پاس قدردانی از مردم کانادا در حمایت و کمک به پناهندگان، مدال نانسن را به مردم این کشوراعطا کرد. کانادا اولین و تنها کشوری است که مدال نانسن را دریافت کرده است.

آسان‌ترین راه های مهاجرت و اخذ  prکانادا در سال 2024

آسان‌ترین راه برای آمدن به کانادا کاملا به مشخصات، ویژگی‌ها و شرایط شما بستگی دارد. لازم به ذکر است که هیچ راه آسانی برای اخذ  prکانادا وجود ندارد. البته ممکن است درخواست برای برخی از برنامه‌ها برای شما آسان تر یا مناسب‌تر باشد. اما به طور کلی این روند طولانی است و مراحل زیادی را شامل می‌شود. البته که وجود یک تیم متخصص باتجربه همچون سام راد می تواند این روند را برای شما آسانتر و سریعتر نماید.

هر چند که مهاجرت به کشور کانادا نیازمند سرمایه‌گذاری مالی و عاطفی قابل توجهی است، اما نتیجه نهایی ارزش آن را دارد. کانادا همواره  از نظر کیفیت زندگی  در میان بهترین کشورها قرار دارد و به دلیل نگرش مثبت خود نسبت به مهاجران شناخته شده‌است .

این چهار مورد از محبوب‌ترین راه‌ها برای متقاضیان خارج از کشور برای مهاجرت و اخذ  prکانادا در سال 2024 به شمار می‌رود:

مهاجرت به کانادا با سام راد و دریافت پاسپورت کانادا

شماره 1 – اکسپرس اینتری Express Entry

اکسپرس اینتری سریع‌ترین و پرطرفدارترین برنامه مهاجرتی کانادا است. داوطلبانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می‌کنند می‌توانند در عرض شش ماه اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. تا سال 2025، کانادا قصد دارد نیم میلیون تازه وارد را دعوت کند. درصد زیادی از این جمعیت از طریق یکی از برنامه‌های اکسپرس اینتری خواهند آمد. سه برنامه اکسپرس اینتری عبارتند از:

  • برنامه کارگران ماهر فدرال  (FSWP) Federal Skilled Worker Program
  • کلاس تجربه کانادایی (CEC) Canadian Experience Class
  • برنامه تجارت ماهر فدرال   (FSTP) Federal Skilled Trades Program

سیستم اکسپرس انتری شامل ارسال یک نمایه آنلاین است که توسط سیستم رتبه بندی جامع کانادا (CRS) امتیاز می‌گیرد. برای ارسال نمایه اکسپرس انتری، ابتدا باید واجد شرایط یکی از سه جریان فدرال ذکر شده در بالا باشید. سپس دولت کانادا  دعوت نامه‌هایی را برای درخواست  اقامت دائم برای کاندیداهای بالاترین رتبه در استخر اکسپرس انتری صادر می‌کند. اکسپرس اینتری از متقاضیان می‌خواهد که تجربه کاری، تخصص و همچنین مهارت‌های زبانی قوی داشته باشند.

فرآیند اکسپرس اینتری ممکن است ساده‌ترین راه برای آمدن یا اخذ pr کانادا برای کاندیداهایی باشد که واجد شرایط هستند اما رسیدن به CRS در قرعه کشی فدرال قطعا دشوار است.

شماره 2 – برنامه‌های نامزد استانی Canada’s provincial nominee programs (PNP)

در طول همه‌گیری، استان‌ها به انتخاب نیروی کار خارج از کشور برای اقامت دائم کانادا ادامه دادند. تا سال 2025، کانادا قصد دارد از 117500 مهاجر جدید از طریق PNP استقبال کند.

ده استان و سه منطقه کانادا برنامه‌های نامزدی بی‌شماری را برای استقبال از مهاجران جدید عرضه کرده اند.. هر PNP معیارهای واجد‌‌‌شرایط منحصر‌به‌فرد خود را دارد. برخی از این برنامه‌ها صرفاً بر اساس میزان توانایی در پاسخگویی به نیازهای بازار کار استان از کاندیداهای خارج از کشور دعوت می‌کنند. هر برنامه نامزد استانی، مدت زمان پردازش مخصوص به خود را دارد. برای اخذ اقامت دائم کانادا نامزدهای PNP باید به دولت فدرال این کشور درخواست دهند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق PNP معمولاً مانند اکسپرس اینتری است و بسته به استان، هزینه‌های اضافی نیز خواهد داشت. برخی از استان‌ها برای پردازش برنامه‌های PNP هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، در حالی که برخی دیگر مانند انتاریو ممکن است تا 1500 دلار کانادا دریافت کنند.

شماره 3 – مهاجرت تجاری Federal Business

اگر تجربه مدیریت یک کسب و کار را دارید یا اگر مالک یک بیزینس هستید، ساده‌ترین راه مهاجرت و اخذ اقامت کانادا برای شما، از طریق یک برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی خواهد بود. دولت فدرال برای افرادی که قصد دارند در کانادا  خوداشتغال شوند یا استارت آپی در کانادا راه‌اندازی کنند، برنامه‌های مهاجرتی ارائه می‌دهد.

همچنین چندین PNP خاص برای نامزدهای خارج از کشور وجود دارد که علاقه مند به راه‌اندازی یک تجارت در یک استان خاص کانادا هستند.

برنامه‌های مهاجرت تجاری معمولاً نیازمند سرمایه گذاری قابل توجه در شرکتی است که قصد راه‌اندازی آن را در کانادا دارید. مقدار سرمایه مورد نیاز بستگی به برنامه ای دارد که شما به آن علاقه دارید. بسیاری از PNP ها برنامه‌های کارآفرینی منطقه ای دارند که به سرمایه گذاری کمتری برای راه‌اندازی یک کسب و کار در یک منطقه کم جمعیت نیاز دارد.

شماره 4 – حمایت مالی خانواده family sponsorship

اگر یک عضو خانواده واجد شرایط دارید  که مقیم دائم یا شهروند کانادا است، حمایت مالی خانواده احتمالاً ساده‌ترین راه برای اقامت شما در کانادا خواهد بود. کشور کانادا از طریق چندین برنامه مهاجرتی به ساکنان دائمی و شهروندان این کشور فرصت داده است تا اعضای خانواده خود را وارد این کشور کنند. اگر همسر، فرزند یا نوه شما مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد، ممکن است واجد شرایط حمایت از خانواده باشید.

معمئلا برای حمایت مالی از یک عضو خانواده حدود 1135 دلار کانادا نیاز است. در صورتی که شخص اسپانسر ساکن کبک باشد، هزینه‌های بیشتری نیز اضافه خواهد شد.

شرایط مهاجرت به کانادا

هر برنامه مهاجرتی حداقل شرایط مخصوص به خود را دارد. مهم است که قبل از درخواست واجد شرایط بودن خود را ارزیابی کرده و تمامی مدارک، تاییدیه ها و نامه های مورد نیاز را آماده کنید. هنگام ارسال درخواست، دولت کانادا برای تایید میزان و نوع تجربه کاری، سطح تحصیلات، اثبات هویت و ارزیابی سوابق قانونی و پزشکی شما، درخواست مدارک خواهد کرد. مدارک مورد نیاز شما کاملا به برنامه‌ای که از طریق آن درخواست می‌دهید وابسته است.

هزینه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

به طور کلی برای مهاجرت به کشور کانادا، حداقل 2300 دلار کانادا برای یک متقاضی مجرد و 4500 دلار کانادا برای یک زوج لازم است. این مبلغ شامل وجوه تمکن مالی نمی‌شود. مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است و از حدود 13000 دلار کانادا برای یک متقاضی شروع می‌شود.

اگر یک نامزد از طریق یک برنامه استانی (PNP) درخواست دهد، احتمالا هزینه‌های اضافی نیز اعمال خواهد شد. برای کسانی که دارای پیشنهاد شغلی (Job Offer) از یک کارفرمای کانادایی هستند یا تحت کلاس تجربه کانادایی (CEC) درخواست می‌دهند، مدرکی مبنی بر اثبات تمکن مالی لازم نیست.

همه اشکال مهاجرت تجاری نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در کانادا دارد. ممکن است لازم باشد متقاضی در یک شرکت کانادایی سرمایه‌گذاری کند یا از متقاضی بخواهند که وام بدون بهره به دولت فدرال یا استانی بدهد.

اگر می‌خواهید اسپانسر اعضای خانواده خود یعنی همسر، فرزند، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود شوید، باید تمکن مالی مشخصی را داشته باشید.

اگر تحت برنامه‌های بشردوستانه درخواست می‌دهید، هیچ تمکن مالی نیاز نیست. تنها زمانی اطلاعات مالی در این نوع از مهاجرت مورد نیاز است که پناهنده، متقاضی حمایت خصوصی باشد. در این صورت، گروه کانادایی حامی پناهنده باید نشان دهد که بودجه کافی برای حمایت از اسکان مجدد متقاضی پناهندگی را جمع آوری کرده‌است.

حداکثر سن مجاز برای مهاجرت به کانادا

تقریبا برای هیچ یک از برنامه‌های مهاجرتی کانادا محدودیت سنی خاصی تعیین نشده است. گفتنی است، در اکثر مقوله‌های مهاجرت اقتصادی، متقاضیان ۲۵ تا ۳۵ سال حداکثر امتیاز را دریافت می‌کنند. البته این مساله به این معنی نیست که متقاضیان با سن بالاتر نمی‌توانند انتخاب شوند. برخورداری از تجربه کاری قابل توجه، سطح بالای تحصیلات، مهارت‌های زبانی ، داشتن ارتباط با کانادا و … می‌تواند به راحتی مساله سن بالا در مهاجرت اقتصادی را جبران کند.

در روش‌های حمایت مالی خانواده، مهاجرت بشردوستانه و پناهندگی به کانادا از سیستم رتبه بندی استفاده نمی‌کنند و بنابراین هیچ‌گونه محدودیتی برای سن ندارند.

 

اقامت دائم کانادا

مقیم دائم کانادا، شهروند کشور دیگری است که اجازه زندگی در کانادا را به عنوان مقیم دائم دریافت کرده است. زمانی که فردی دارای اقامت دائم کانادا باشد، این حق را دارد که در هر نقطه ای از کشور کانادا زندگی و کار کند. افراد دارای اقامت دائم مزایای قابل توجهی را در کانادا دریافت می‌کنند، از جمله دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی، حق زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از کانادا و حمایت تحت قوانین کانادا. همچنین، پس از سکونت در کانادا برای مدتی معین، ساکنان دارای اقامت دائمی می توانند برای اخذ  شهروندی کانادا درخواست دهند. قابل ذکر است که افراد دارای اقامت دائم کانادا حق رای دادن در انتخابات کانادا را ندارند.

ثبت شرکت در کانادا برای مهاجرت کاری و انتقال تکنولوژی به کانادا. کانادا استارتاپ همراه شماست

شهروندی کانادا

قطعا شهروندان کانادایی حقوق و امتیازات زیادی را از دولت کانادا دریافت می‌کنند. شهروندان به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، خدمات اجتماعی و حمایت های قانونی دسترسی دارند. یک شهروند کانادایی می‌تواند در هر نقطه ای از کانادا زندگی، کار و تحصیل کند. همچنین از حقوق سیاسی همچون حق رای نیز برخوردار است. توجه داشته باشید که شهروندی یا تابعیت کانادا نمی‌تواند لغو یا حذف شود و همیشگی است. تمام افرادی که در کانادا متولد می‌شوند به طور خودکار واجد شرایط شهروندی کانادا هستند. مهاجران خارجی نیز مدتی پس از دریافت اقامت دائم خود، در صورت برخورداری از شرایط مدنظر دولت کانادا می‌توانند برای اخذ شهروندی این کشور درخواست دهند.

با بیش از 80 مسیر مهاجرت، کانادا طیف وسیعی از گزینه ها را برای همه نوع متقاضی دارد. قطعا مهاجرت به یک کشور جدید نیاز به تلاش و هزینه دارد. استفاده از مشاوره و خدمات یک تیم متخصص می‌تواند به روند مهاجرت شما کمک بسیار زیادی کند. شرکت سام راد  با ارزیابی دقیق شرایط شما، بهترین روش مهاجرت به کانادا را به شما پیشنهاد خواهد کرد. در این فرآیند از صفر تا صد در کنار شما هستیم تا با صرف کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان به هدف مهاجرتی خود دست یابید.

3 پاسخ

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

  1. […] دائمی‌خود، آینده‌ی روشنی را رقم زنید. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستید، دولت کانادا و همچنین […]

  2. […] مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار یکی از ارزانترین، مطمئن‌ترین و در عین حال سخت‌ترین روش هاست. شما با داشتن ویزای کار کانادا از بابت مساله کار و تامین هزینه‌های زندگی خود آسوده‌خاطر خواهید بود. همچنین در این روش نیازی به اثبات تمن مالی نخواهید داشت. اما از طرف دیگر شرایط ویزای کار کانادا کمی دشوار است؛ مخصوصا دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر. ما به دنبال آن هستیم تا آن را تا حد امکان برای شما آسان کنیم. سام راد یک شرکت حقوقی مهاجرتی پیشرو در کانادا با سال‌ها تجربه است. […]

  3. […] مهاجرت به کانادا را می‌توان با تجارت در کانادا ممکن ساخت. تجارت در کانادا، حضور در بازار بسیار باثباتی با اقتصاد قوی، حمایت عالی دولت و همچنین دسترسی آسان به بازار ایالات متحده را فراهم می‌کند. از این‌روشرکت‌های بسیاری به دنبال تجارت در کانادا هستند. برای حضور در بازار تجاری کانادا، باید شرکت خود را به طور رسمی‌ در کانادا ثبت کنید. شما با آگاهی از هزینه‌های ثبت شرکت در کانادا می‌توانید قبل از قدم نهادن در این مسیر، برآورد مالی و برنامه ریزی دقیقی را تهیه کنید. برای پاسخدهی به سوالات تخصصی شما و رسیدن به یک نقشه راه مناسب، حتما با مشاورین متخصص سام راد مشورت نمایید. […]

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *