ویزای استارتاپ کانادا یکی از انواع ویزای کارآفرینی در کانادا است که سام راد در انجام آن تخصص دارد

انواع ویزای کارآفرینی در کانادا

انواع ویزای کارآفرینی در کانادا

کانادا با استقبال از کسب‌و‌کارهای کوچک واجد‌‌شرایط و استارتاپ‌ها، به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند تا با همکاری یکدیگر برای تقویت اقتصاد و ایجاد شغل برای شهروندان و ساکنان دائمی‌خود، آینده‌ی روشنی را رقم زنید. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستید، دولت کانادا و همچنین استان‌های خاص کانادا، گزینه‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. آشنایی با انواع ویزای کارآفرینی در کانادا چیزی است که در این مقاله برای شما به ارمغان آورده‌ایم. در این مقاله سام راد ویزای کارآفرینی و انواع آن در کانادا، شرایط لازم برای هر یک را به طور کامل بررسی کرده ایم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ویزای کارآفرینی کانادا

انواع ویزای کارآفرینی در کانادا یکی از چندین ویزای تجاری این کشور است که مجموعاً برنامه مهاجرت تجاری کانادا را تشکیل می‌دهند. برای هر کسی که خواهان ویزای کانادا برای راه اندازی یک تجارت است، این گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود.

ویزای کارآفرینی و انواع آن در کانادا مسیری را برای اقامت دائم در این کشور ارائه می دهد و به متقاضیان اجازه می‌دهد بدون نیاز به پیشنهاد شغلی خاص، زندگی و کار در کانادا را آغاز کنند. برخلاف ویزای کوتاه‌مدت کانادا مانند ویزای بازدید یا ویزای توریستی، ویزای کارآفرینی هیچ محدودیتی در نوع کاری که متقاضیان ممکن است در هنگام ورود به دنبال آن باشند و انجام دهند، ایجاد نمی‌کند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق این مسیر دارای اقامت دائم خواهند بود و پس از سه سال اقامت در کانادا، می توانند برای دریافت شهروندی کانادا اقدام کنند.

در حال حاضر ویزای کارآفرینی کانادا شامل 3 دسته زیر است:

 • استارتاپ ویزای کانادا Start-Up Visa Canada
 • برنامه‌های کارآفرینی کبک Quebec’s Entrepreneur Programs
 • برنامه‌های نامزدی استانی Provincial Nominee Programs

انواع ویزای کارآفرینی در کانادا با سام راد که می توان مسیری مطمئن برای مهاجرت به کانادا دانست

استارتاپ ویزای کانادا Start-Up Visa Canada

اگر در حال بررسی گزینه‌های مهاجرت تجاری در کانادا هستید و به سرمایه ای بین 200000 دلار کانادا تا 500000 دلار کانادا دسترسی دارید، برنامه ویزای استارتاپ کانادا می‌تواند فرصت مناسبی برای انتخاب باشد. فرصتی که شروع کسب‌و‌کار در کانادا را فراهم کرده و راهی را برای زندگی خانوادگی و کار دراین کشور به‌وجود می‌آورد. سام راد یکی از اولین و تخصصی‌ترین شرکت‌ها در حوزه استارتاپ ویزا به خصوص استارتاپ ویزای کانادا است. متخصصین ما با سالها تجربه در این حوزه به خوبی می‌توانند شما را راهنمایی کنند. یکی از مهمترین انواع ویزای کارآفرینی در کانادا همین ویزای استارتاپ کانادا به شمار می‌رود که در مقاله دیگری به شکل کامل شما را با آن آشنا ساخته‌ایم.

برنامه ویزای استارتاپ کانادا یک برنامه مهاجرت تجاری است که به کارآفرینان خارجی اجازه می‌دهد تا با راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوآورانه اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. متقاضیان موفق و خانواده‌هایشان می‌توانند در عرض 3 تا 6 ماه به کانادا نقل مکان کنند و طی 2.5 تا 3 سال اقامت دائم دریافت کنند. این برنامه کارآفرینانی را هدف قرار می‌دهد که توسط سازمان‌های تعیین شده کانادایی حمایت می‌شوند (انکوباتورها، گروه‌های سرمایه گذار فرشته یا صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر). حداکثر پنج شریک تجاری می‌توانند در یک استارتاپ شرکت کنند، مشروط بر اینکه شرایط خاصی را داشته باشند.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا تا حدی است که به راحتی خواهید توانست به اقامت دائم برای خودتان و اعضاء خانواده‌اتان دست یابید. سام راد را می‌توان مرجع اقدام برای ویزای استارتاپ در کانادا دانست. برای آشنایی با نحوه اقدام به ویزای استارتاپ کانادا دعوت می‌کنیم گام به گام با فرآیند ویزای استارتاپ کانادا همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برای واجد شرایط بودن برای برنامه ویزای استارتاپ کانادا، متقاضیان باید حداقل‌های زیر را دارا باشند:

 • دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده در کانادا ؛
 • ادغام کسب‌و‌کار در کانادا؛
 • هر فرد حداقل 10% سهام را در کنار یک سازمان تعیین شده داشته باشد.
 • مدیریت فعال و در حال رشد کسب‌و‌کار در کانادا در طول و بعد از فرآیند درخواست؛
 • تکمیل مهارت زبان در CLB 5 به زبان انگلیسی یا فرانسوی؛
 • دارای وجوه تسویه حساب کافی و سرمایه عملیاتی، در حالت ایده آل بیش از 200000 دلار.

برنامه‌های کارآفرینی کبک Quebec’s Entrepreneur Programs

اگر یک تاجر با تجربه یا مدیر با دانش متوسط زبان فرانسه هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای کارآفرینی در استان کبک باشید. برنامه کارآفرینی کبک یک برنامه مهاجرتی برای کارآفرینانی است که می‌توانند کسب‌وکارهای جدید/نوآورانه راه‌اندازی کنند یا کسب‌وکارهای موجود در استان را تصاحب کنند. این برنامه در نوامبر 2023 بازنگری کامل شد. مهاجرت به کانادا در مناطق فرانسوی نشین از جمله برنامه‌های مربوط به انواع ویزای کارآفرینی در کانادا است.

شرایط کلی برای دریافت ویزای کارآفرینی کبک

یک تبعه خارجی با حداقل 18 سال سن باید بتواند امور تجاری را در یکی از جریان‌های زیر مدیریت کند:

 1. یک شرکت نوآور
 2. راه‌اندازی کسب‌و‌کار
 3. تصاحب کسب‌و‌کار

این سه مورد جریان‌های جدید برنامه کارآفرین کبک را تشکیل می‌دهند. علاوه بر رعایت معیارهای واجد شرایط بودن برای هر جریان، همه کارآفرینان باید شرایط عمومی‌زیر را نیز رعایت کنند:

 • داشتن دیپلمی ‌که قبل از تاریخ ارسال درخواست به دست آمده است، که حداقل معادل مدرک دیپلم دبیرستان در کبک باشد.
 • دانش زبان فرانسه شفاهی (گوش دادن و صحبت کردن) که با حداقل سطح 7 یا بالاتر مطابقت دارد.
 • تعهدی را به مدت سه ماه از تاریخ دریافت اقامت دائم (PR) امضا کنید و تأیید کنید که نیازهای اعضای خانواده همراه و فرزندان تحت تکفل خود را تأمین می‌کنید و همچنین ثابت کنید که بودجه لازم برای حمایت از اعضای خانواده خود را دارید.

برنامه‌های نامزدی استانی Provincial Nominee Programs

برخی از استان‌های فعال می‌توانند متقاضیان را از طریق جریان کارآفرین خود در برنامه نامزدهای استانی معرفی کنند . اگر علاقه مند به استقرار و مدیریت یک تجارت در یک استان خاص هستید، ممکن است برای اقامت دائم نامزد شوید، مشروط بر اینکه شرایط تعیین شده توسط استان را داشته باشید.

برنامه نامزد استانی (PNP Canada) یک سیستم مهاجرتی و راهی برای پاسخگویی به نیاز کانادا برای مهاجرت سریع است. اساسا، همانطور که از نام آن پیداست، PNP Canada به گونه ای طراحی شده‌است که به دولت‌های استانی/منطقه ای این اختیار را بدهد که بسته به نیازهای نیروی کار، از طریق نامزدی‌های محلی، مهاجران را دعوت کنند. تحت برنامه‌های PNP کانادا، متقاضیان اقامت دائم را به عنوان نتیجه نهایی تلاش‌های خود دریافت می‌کنند. اگرچه برنامه‌های PNP یکی از مسیرهای مهاجرتی کانادا هستند که بیشتر جستجو می‌شوند، اما ممکن است برای شما سریع‌ترین یا بهترین نباشند.

کانادا شامل 10 استان و 3 قلمرو تحت قانون اساسی کانادا است. 80 جریان PNP برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که به دنبال ارائه اقامت دائم کانادا به افراد هستند. برخی از مناطق، مانند کبک و نووانوت، سیستم‌های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، کبک تصمیم گرفته است روند انتخاب مهاجرت اقتصادی را خود تعیین کند.

تجارت و کارآفرینی در کانادا و انواع ویزای کارآفرینی در کانادا روشی مطمئن برای مهاجرت به کانادا با سام راد

مهاجرت تجاری PNPکانادا PNP Business Immigration Canada

کارآفرینان می‌توانند از داشتن و رشد یک کسب‌و‌کار در کانادا از طریق مهاجرت تجاری PNP لذت ببرند. به طور معمول، کارآفرینان برای توسعه کسب‌و‌کار خود و اعلام ارزش خالص و سرمایه ای که مایلند در اقتصاد استان بگذارند به یک طرح تجاری مالی نیاز دارند. معمولاً، دارایی خالص 250000 دلار کانادا، بسته به استانی که می‌خواهد به آن نقل مکان کند، به PNP کارآفرین امتیاز اضافه می‌کند. اغلب اوقات، تجربه کاری مرتبط در مدیریت یک کسب‌و‌کار از همان دسته، نقش مفیدی در درخواست شما دارد.

کارآفرینان معمولاً باید حداقل 33.33 درصد از سهام یک تجارت را در اختیار داشته باشند و سرمایه گذاری آنها در یک استان یا منطقه حداقل 125000 دلار کانادا تا حداکثر 3000000 دلار کانادا تعیین می‌شود. مقدار سرمایه گذاری ممکن است در استان‌ها متفاوت باشد. به عنوان مثال، مناطق ونکوور و ابوتسفورد در استان بریتیش کلمبیا نیاز دارند که سرمایه‌گذاران دو برابر ارزش خالص و سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به سایر بخش‌های استان داشته باشند.

مهاجرت شخصی PNPکانادا PNP Personal Immigration Canada

PNP‌های مهاجرت شخصی برای نیروی کار ماهر و نیمه ماهر با توانایی‌های خاص، دانش صنعت و تجربه کاری در صنعت خود در دسترس هستند. هر طرح PNP ایجاب نمی‌کند که نامزدها باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند. با این حال، نامزدها باید دارای مدرک تحصیلی، مهارت زبانی (انگلیسی یا فرانسوی)، سن، و معیارهای آمادگی پزشکی باشند. نامزدهای فردی باید متعهد به اخذ اقامت دائم در استان انتخابی خود باشند و مدارکی را امضا کنند که قصد خود را برای اقامت در کانادا ثابت کند. کسانی که به عنوان نامزد به استان دعوت می‌شوند معمولاً می‌توانند همسر و افراد تحت تکفل خود را نیز به کانادا بیاورند.

متقاضیان باید تمام هزینه‌های PNP و متعاقباً هزینه‌های ثانویه آن را بپردازند. دولت فدرال تاریخ‌های PNP را تعیین کرده است که دعوت نامه‌ها برای نامزدها از طریق قرعه کشی PNP صادر می‌شود. در واقع این فرآیند شبیه به ویزای اکسپرس اینتری کانادا است که در سطح فدرال انجام می‌شود.

لیست برنامه‌هایPNP کانادا در سال 2024

دولت فدرال مسئولیت قوانین و مقررات ملی مهاجرت را بر عهده دارد. همانطور که ذکر شد، استان‌ها نیز از طریق برنامه‌های نامزد استانی از آزادی‌هایی در خصوص مهاجرت برخوردارند. از این مساله به عنوان صلاحیت همزمان در مورد ویزای کارآفرینی و انواع آن در کانادا یاد می‌شود. در اینجا خلاصه ای از تمام برنامه‌های PNP در سراسر استان‌های کانادا آورده ‌شده‌است:

 • آلبرتا Alberta
 • بریتیش کلمبیا British Columbia
 • مانیتوبا Manitoba
 • نیوبرانزویک New Brunswick
 • نیوفاندلند و لابرادور Newfoundland and Labrador
 • نوا اسکوشیا Nova Scotia
 • انتاریو Ontario
 • جزیره پرنس ادوارد Prince Edward Island
 • ساسکاچوان Saskatchewan
 • سرزمینهای شمال غربی Northwest Territories
 • یوکان Yukon

در مقاله‌ای راجع به بهترین شهرهای کانادا برای کار صحبت کرده‌ایم که برای به دست آوردن دیدی بهتر دعوت می‌کنیم به بررسی آن بپردازید.

کلام آخر

 

کانادا یکی از دوستدارترین اقتصادهای تجاری در جهان، کشوری جذاب برای توسعه و ایجاد یک ایده تجاری جدید است. کارآفرینان تجاری می‌توانند کسب‌و‌کار خود را در کانادا توسعه دهند و در ازای رشد اقتصاد و ایجاد فرصت‌های شغلی برای شهروندان و ساکنان، ویزای کارآفرینی و انواع آن در کانادا را دریافت کنند. در این مقاله قصد کردیم شما را با انواع ویزای کارآفرینی در کانادا آشنا سازیم.

سام راد یک شرکت حقوقی مهاجرتی پیشرو در کانادا با سالها تجربه است. ما فراتر از یک شرکت حقوقی مهاجرتی هستیم. ما در این سفر شریک شما هستیم. هنگامی که آینده خود را به ما می‌سپارید، ما اعتمادی را که به ما می کنید جدی می‌گیریم. ما معتقدیم که هر تازه‌واردی سزاوار یک متخصص مهاجرت صادق، شایسته و دلسوز در کنارش است. اعتماد شما چیزی است که ما عمیقاً برای آن ارزش قائل هستیم و همیشه از آن سپاسگزاریم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *