کار در کانادا و شرایط ویزای کاری در کانادا با سام راد

شرایط ویزای کار کانادا

شرایط ویزای کار کانادا

کار در کانادا یک گزینه جذاب برای نیروی کار ماهر خارجی از سراسر جهان است. برای کار در کانادا به صورت موقت، باید پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید. بعد از انجام بررسی‌های لازم، مجوز کار توسط منابع انسانی و توسعه مهارت ‌های کانادا به شما اعطا می‌شود. در مرحله‌ی بعدی، در صورت برخورداری از شرایط ویزای کار کانادا، می‌توانید وارد این کشور شده و مشغول کار و زندگی در کانادا شوید. با مطالعه‌ی این مقاله سام راد از شرایط ، مدارک لازم و پروسه‌ی دریافت ویزای کار کانادا آگاهی لازم را به دست خواهید آورد.

مزایای کار در کانادا

با دانستن شرایط  ویزای کار کانادا به مزایای زیاد این برنامه پی خوواهید برد. قوانین کار کانادا تضمین‌ می‌کند که محل کار دارای درجه بالایی از ایمنی است و همه کارفرمایان از قوانین و مقررات خاصی پیروی ‌‌می‌کنند تا از رفاه کارکنان خود اطمینان حاصل کنند. همچنین، دستمزد‌های کانادایی رقابتی هستند و طبق قانون، اتباع خارجی باید دستمزدی معادل همتایان کانادایی خود دریافت کنند.

همچنین برخی از مجوز‌های کار کانادا به همسر و فرزندان نیروی کار این امکان را‌‌می‌دهد که آن‌ها نیز وارد خاک کانادا شوند. یکی دیگر از مزایای قابل توجه برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت دائم به کانادا هستند این است که با کسب تجربه کاری در کانادا، یک تبعه خارجی‌‌می‌تواند واجد شرایط بودن خود را برای تعدادی از برنامه ‌های اقامت دائم کانادا افزایش دهد.

کار در کانادا فرصتی عالی برای مهاجرت به کانادا است که با سام راد ممکن شده است

شرایط عمو‌می ‌درخواست اجازه کار در کانادا

برای دریافت مجوز کار در کانادا شما ملزم به برخورداری از یکسری شرایط عمو‌می‌خواهید بود. در واقع شما باید:

  • به افسر ثابت کنید که پس از پایان اعتبار مجوز کارتان، کانادا را ترک خواهید کرد.
  • نشان دهید که پول کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده خود در طول مدت اقامت‌تان در کانادا را دارید.
  • سابقه فعالیت مجرمانه نداشته باشید (ارائه گواهی عدم سوپیشینه از پلیس)
  • خطری برای امنیت کانادا ندارید.
  • وضعیت سلامتی‌تان قابل قبول باشد و در صورت نیاز معاینه‌های پزشکی انجام دهید.
  • قصد ندارید برای کارفرمایان غیرقانونی کار کنید.

نحوه درخواست ویزای کار کانادا

در ادامه مقاله پروسه‌ی دریافت ویزای کار کانادا را به طور مختصر بررسی می‌کنیم تا از نحوه‌ی درخواست و روند انجام آن آگاهی پیدا کنید. توجه داشته باشید که برخی از موقعیت‌‌های شغلی در کانادا ممکن است نیاز به دانستن کد طبقه‌بندی شغل ملی (NOC Code) داشته باشد. این کد برای طبقه بندی انواع مشاغل بر اساس استاندارد‌های کانادا استفاده‌ ‌می‌شود. دانستن این اطلاعات برای ویزای اکسپرس اینتری کانادا نیز بسیار مهم است.

یک پیشنهاد شغلی موقت از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید

بسته به نوع مجوز کاری که برای آن درخواست‌ ‌می‌کنید، به احتمال زیاد به یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما در کانادا نیاز خواهید داشت. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرمای کانادایی یکی از مهمترین شرایط ویزای کار کانادا محسوب می‌شود.

  • اگر مجوز کار open work permitدریافت‌ ‌می‌کنید، این فرصت را خواهید داشت که کارفرمای خود را تغییر دهید و کارفرمای دیگری را زمانی که در کانادا هستید پیدا کنید. اما اگر‌می‌خواهید یک مجوز close work permit داشته باشید، باید قبل از درخواست کار، آن کار را پیدا کنید. در این حالت شما فقط می‌توانید برای کارفرمای خاصی کار کنید و قادر به تغییر شغل و کارفرمای
  • برای دریافت ویزای کار موقت خارجی، باید از کشور خود در کانادا کار پیدا کنید.
  • اگر برای ویزای کار و تعطیلات کانادا (Canada Working Holiday Visa) درخواست ‌‌می‌دهید، اگر از قبل بدانید کجا کار خواهید کرد، شانس دریافت ویزا بیشتر خواهد بود.

منابع آنلاین زیادی وجود دارد که به شما در جستجوی شغل در کانادا کمک ‌‌می‌کند.‌ می‌توانید از وب‌سایت‌‌های مختلف دیدن کنید یا‌ می‌توانید با مشاورین متخصص سام راد تماس بگیرید. هر راهی را که انتخاب کنید، قبل از درخواست برای ویزای کار، باید کارفرما موافقت کند که یک پیشنهاد شغلی(کار موقت) برای شما ارسال کند.

شرایط ویزای کار کانادا و ویزای کاری در کانادا که بخشی از آن تحت عنوان اکسپرس اینتری قابل اقدام است را با سام راد تجربه کنید

شرکتی که در آن کار خواهید کرد باید LMIA داشته باشد

پس از یافتن شغل، شرکتی که با استخدام شما موافقت کرده است باید برای ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) از دولت کانادا درخواست دهد. این مرحله نیز یکی از قسمت‌های مهم شرایط ویزای کار کانادا به شمار می‌رود.

LMIA  (Labour Market Impact Assessment) سندی است که دولت کانادا صادر‌‌ می‌کند و به عنوان مجوز شرکت برای استخدام کارگران موقت خارجی عمل‌ ‌می‌کند. شرکتی که‌ ‌می‌خواهید در آن کار کنید باید برای آن درخواست دهد و نشان دهد که با دادن این شغل به شما شغلی را از شهروندان کانادایی مقیم دائمی‌ نمی‌گیرد. آن‌ها باید ثابت کنند که هیچ فرد مایل، در دسترس یا واجد شرایطی در کانادا برای آن موقعیت شغلی وجود ندارد و بنابراین باید کارگران خارجی را استخدام کنند. پس از دریافت LMIA، شما می‌توانید برای اجازه کار در کانادا اقدام کنید.

توجه داشته باشید که بسته به شرایط افراد و موقعیت شغلی، برخی از پیشنهادهای شغلی نیازی به LMIA ندارند.

درخواست ویزای کار کانادا و مجوز را ارسال کنید

پس از اینکه دولت کانادا LMIA را برای شرکتی که شما را استخدام کرده است صادر کرد، نوبت به درخواست ویزای کار ‌‌می‌رسد.‌‌ می‌توانید این کار را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت دولت کانادا (www.canada.ca) یا شخصاً در دفتر کنسولگری کانادا انجام دهید.

شما باید فرم ‌های درخواست و مدارک پشتیبان را ارسال کنید تا از طرف افسران کنسولی ارزیابی‌ شوند. همچنین ممکن است افسران از شما بخواهند که معاینه پزشکی و همچنین مصاحبه ای انجام دهید تا واجد شرایط بودن شما و اینکه پس از انقضای مجوز کار از کانادا بر‌می‌گردید، اثبات گردد.

مصاحبه ویزای کار کانادا را کامل کنید

مقامات همچنین ممکن است درخواست مصاحبه کنند تا مشخص شود که شما مدرک درستی ارائه کرده اید و راست ‌‌می‌گویید. اغلب، آن‌ها سعی‌ ‌می‌کنند تعیین کنند که آیا پس از انقضای مجوز کار به کشور خود باز‌‌می‌گردید یا خیر. شما باید در زمان مقرر برای مصاحبه خود حاضر شوید و صادقانه به سوالات پاسخ دهید.

منتظر پردازش باشید

هنگا‌می‌که درخواست ویزای کار کانادا را ارسال ‌‌می‌کنید، افسران کنسولی باید آن را بررسی کرده و تصمیم بگیرند. بسته به کشوری که تابعیت آن را دارید، زمان پردازش مجوز کار بین 3 تا 27 هفته است. پس از آن، افسران تصمیم ‌‌می‌گیرند که آیا شما ‌‌می‌توانید در کانادا کار کنید یا خیر.

به کانادا سفر کنید

اگر دولت کانادا تصمیم گرفت که اجازه کار در این کشور را دارید، ‌‌می‌توانید مقدمات سفر و اقامت خود را آغاز کنید. هنگا‌می‌ که به بندر ورودی (PoE) در کانادا‌‌ می‌رسید، باید تمام مدارک و مجوز کار تایید شده خود را به آن‌ها نشان دهید.

افسران PoE (Port of Enter) این اختیار را دارند که تصمیم بگیرند که آیا‌‌ می‌خواهند به شما اجازه ورود به کشور را بدهند یا خیر و در صورت مثبت بودن برای چه مدت. حتی اگر دفتر کنسولی برای 6 ماه ویزا صادر کند، افسران  PoE‌‌ می‌توانند آن را تنها برای 3 ماه صادر کنند و شما فقط این زمان را برای کار در کانادا خواهید داشت. پس از آن، باید برای تمدید درخواست دهید یا به کشور خود بازگردید.

مدت اعتبار ویزای کار کانادا

ویزای کار موقت کانادا 6 ماه یا کمتر اعتبار دارد. پس از آن، شما این امکان را دارید که برای تمدید به کنسولگری درخواست دهید یا به کشور خود بازگردید. مدت زمانی که اجازه اقامت در کانادا با تمام تمدیدات را دارید بیش از 4 سال نیست. اگرچه طول تمدید‌ها به تصمیمات کنسولگری کانادا بستگی دارد.

هزینه ‌های ویزای کار کانادا

هنگا‌می ‌که برای مجوز کار و ویزا درخواست ‌‌می‌دهید، باید تمامی هزینه ‌های درخواست را بپردازید. هزینه مجوز کار 155 دلار کانادا است. هر بار که درخواستی برای تمدید ارسال‌‌ می‌کنید، باید دوباره این هزینه را بپردازید. اگر برای مجوز کار open workpermit درخواست‌‌ می‌کنید، هزینه آن 100 دلار کانادا است.

ویزای کار کانادا و همراهی خانواده

دولت کانادا به فردی که دارای مجوز کار است اجازه‌‌ می‌دهد تا خانواده نزدیک خود را به برنامه اضافه کند افرادی که اجازه دارند شما را تا کانادا همراهی کنند، همسر یا شریک زندگی و فرزندان زیر سن قانونی شما هستند. هنگام درخواست، باید مدارک آن‌ها را نیز به برنامه اضافه کنید تا به عنوان یک درخواست خانوادگی در نظر گرفته شود.

کلام آخر

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار یکی از ارزانترین، مطمئن‌ترین و در عین حال سخت‌ترین روش هاست. شما با داشتن ویزای کار کانادا از بابت مساله کار و تامین هزینه‌های زندگی خود آسوده‌خاطر خواهید بود. همچنین در این روش نیازی به اثبات تمن مالی نخواهید داشت. اما از طرف دیگر شرایط ویزای کار کانادا کمی دشوار است؛ مخصوصا دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر. ما به دنبال آن هستیم تا آن را تا حد امکان برای شما آسان کنیم. سام راد یک شرکت حقوقی مهاجرتی پیشرو در کانادا با سال‌ها تجربه است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *