ثبت شرکت در کانادا به عنوان راهی برای مهاجرت مطمئن. سام راد مجری ثبت استارتاپ در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

در سال‌های اخیر، کانادا به یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان تبدیل شده است و برای کسانی که به دنبال توسعه در آمریکای شمالی هستند، به عنوان جایگزین مناسبی برای ایالات متحده، توجه‌ها را به خود جلب کرده است. این کشور به دلیل محیط تجاری متنوع، نظام سیاسی با ثبات، ثروت منابع طبیعی و دسترسی آسان به بازار جهانی شناخته شده است.

به این ترتیب، جای تعجب نیست که ثبت کسب و ‌کار در کانادا یکی از گزینه‌های مورد توجه برای تسهیل رشد تجارت‌ها است. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید می‌توانید با ثبت شرکت در کانادا هم کسب و کار خود را گسترش دهید و هم مهاجرت به کشور کانادا، کشوری چند ملیتی را انجام دهید. برای اطلاع از روند و چگونگی این کار حتما مقاله پیش‌رو را تا انتها مطالعه کرده و با متخصصین سام راد جلسه مشاوره رزرو نمایید.

ثبت شرکت در کانادا برای مهاجرت کاری و انتقال تکنولوژی به کانادا. کانادا استارتاپ همراه شماست

مزایای ثبت شرکت در کانادا

ثبت یک شرکت در کانادا مزایای خود را دارد. این مزایا بسته به نوع شرکت، صنعت، نیازهای تجاری و شرایط محیط کسب و کار ممکن است متغیر باشند. در ادامه، به برخی از مزایای اصلی ثبت شرکت در این کشور پهناور اشاره شده است:

سیستم حقوقی پایدار

سیستم حقوقی قوی و پایدار در کانادا، اطمینان ایجاد می‌کند که حقوق و تعهدات شرکت‌ها به خوبی تحت حمایت قرار دارند.

دسترسی به بازار جهانی

با توجه به اقتصاد بزرگ و بازده کانادا، شرکت‌های ثبت شده در این کشور می‌توانند به طور آسان‌تری به بازارهای بین‌المللی دسترسی یابند.

وجود سیستم مالی پایدار

سیستم مالی پایدار کانادا، به شرکت‌ها اطمینان می‌بخشند که در معاملات مالی و اعتباری به خوبی خدمت خواهد کرد.

حمایت از نوآوری

کانادا به عنوان یک کشور نوآور در حوزه‌های مختلف شناخته می‌شود و برنامه‌های حمایتی خوبی برای کسب و کارهای نوآورانه دارد.

تعامل با متخصصان ماهر چند ملیتی:

دسترسی به نیروی کار متخصص از جوامع مختلف، به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا از تجربیات و استعدادهای متنوع بهره‌مند شوند.

روش‌های ثبت شرکت در کانادا

کسانی که مایل به ثبت کسب و کار در کانادا هستند ‌باید بین گذراندن مراحل ثبت کسب و کار فدرال یا استانی یکی را انتخاب کنند.

قلمرو/استان انتخاب شده تعیین ‌می‌کند که یک تجارت چگونه کار ‌می‌کند و چه قوانینی برای آن اعمال ‌می‌شود. به عنوان مثال، فرآیند ثبت کسب و کار در انتاریو توسط قانون شرکت‌های تجاری انتاریو (OBCA) اداره ‌می‌شود، در حالی که فرآیند ثبت کسب و کار در بریتیش کلمبیا توسط قانون شرکت‌های تجاری بریتیش کلمبیا اداره ‌می‌شود. تفاوت بین این قوانین قابل توجه است. به عنوان مثال، شرکت‌هایی که در انتاریو ثبت شده‌اند باید حداقل 25٪ از مدیران آنها ساکن کانادا باشند در حالی که این قانون در بریتیش کلمبیا قابل اجرا نیست.

ثبت شرکت استانی

ثبت کسب و کار استانی مستلزم ثبت نام در یک قلمرو یا استان واحد کانادا است. ثبت هر استانی یک فرآیند مستقل است و یک کسب و کار باید در مقام محلی استان/منطقه دیگر ثبت‌نام کند تا بتواند فعالیت‌های تجاری خود را در خارج از حوزه قضایی اصلی خود انجام دهد و گسترش دهد.

ثبت شرکت فدرال

ثبت شرکت فدرال، شانس حفاظت از نام تجاری یک کسب و کار را افزایش ‌می‌دهد و به آنها حقوق گسترده‌تری برای انجام عملیات تجاری خود در سراسر کانادا اعطا ‌می‌کند. با این حال، هزینه کلی برای ثبت کسب و کار در کانادا از طریق روش فدرال نسبت به هزینه‌های ثبت نام اولیه شرکت و هزینه‌های نگهداری سالانه مربوطه، نسبتا پرهزینه‌تر است.

مراحل ثبت یک شرکت در کانادا

ثبت یک شرکت در کانادا یک فرآیند چند مرحله‌ای است. در زیر، مراحل اصلی ثبت شرکت در کانادا آورده شده‌اند:

شناسایی نوع شرکت مناسب

کانادا اجازه ثبت انواع مختلف شرکت را ‌می‌دهد. از آنجایی که نوع شرکت تأثیر همه‌جانبه بر نحوه ساختار، اداره و حتی نحوه گزارش درآمد کسب و کار خواهد داشت، تصمیم گیری در مورد مناسب ترین نوع شرکت یکی از ضروری ترین مراحل در هنگام ثبت کسب و کار در کانادا است. شرکت‌های تجاری در کانادا شامل 3 دسته زیر می‌شوند:

 • شرکت سهامی Corporation
 • شرکت مشارکتی General Partnership
 • شرکت با مالکیت انحصاری Sole Proprietorship

کسانی که به دنبال ثبت کسب و کار در کانادا هستند باید برای درک مزایا و الزامات قانونی متفاوت برای هر نوع شرکت وقت بگذارند. بهتر است برای این کار از مشاوره‌ی متخصصین سام راد بهره بگیرید.

انتخاب نام شرکت

برای ثبت کسب و کاردر کانادا، باید نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب کنید. استان‌های کانادا هر کدام قوانین و استانداردهای متفاوتی در رابطه با نام‌های تجاری دارند که متقاضیان باید هنگام ثبت نام تجاری با آنها مطابقت داشته باشند. در حالی که هر استان کانادا ممکن است قوانین نامگذاری منحصربه‌فرد خود را داشته باشد، نام‌های تجاری کانادایی باید از اصول کلی زیر پیروی کنند:

 • متمایز باشید.
 • با نام‌های شرکت، نام تجاری یا علائم تجاری موجود تشابه سر‌در‌گم کننده نداشته باشد.
 • فاقد هرگونه عبارات ممنوعه باشد.
 • هیچ حمایت/کنترل دولتی یا نهادی پیشنهاد نمی‌شود.
 • نام انتخابی باید توصیف مناسبی از کسب و کار شما ارائه دهد.
 • باید دارای یک اصطلاح اجباری باشد(در صورت نیاز استانی).

ارائه مستندات

پس از تصمیم گیری در مورد نام شرکت، فرد باید فرم‌های ثبت اولیه و اسناد مربوط به کسب و کار خود را به دولت ارسال کند. این مستندات شامل موارد زیر است:

 1. اساسنامه شرکت (Articles of Incorporation)

این اسناد حاوی جزئیات مهمی از جمله نوع شرکت، سهامداران، محل دفتر شرکت، و اهداف شرکت هستند.

 1. مقررات داخلی (Bylaws)

مقررات داخلی، قوانین و ضوابط دقیق‌تری در مورد نحوه مدیریت و عملکرد شرکت را مشخص می‌کنند.

 1. مدیران (Directors) و مدیر عامل (CEO)

باید مدیران و مدیر عامل شرکت مشخص شوند. تعیین افراد مجرب و کارآمد به عنوان مدیران اهمیت زیادی دارد.

 1. سهامداران

سهام شرکت بین سهامداران تعیین می‌شود. این موضوع باید در اسناد ثبت شرکت و مقررات داخلی مورد توجه قرار گیرد.

 1. آدرس دفتر شرکت

آدرس دقیق دفتر شرکت باید در اسناد ثبت شرکت ذکر شود.

در نهایت، تمام مدارک و مستندات باید پس از ثبت نام اولیه یا حداکثر ظرف مدت 60 روز ارائه شوند.

پرداخت هزینه‌ها

هر استان کانادا هزینه‌ای را برای دریافت و پردازش ثبت نام اولیه برای مشاغل دریافت ‌می‌کند. این هزینه‌ها بسته به اینکه متقاضی بخواهد کسب و کار خود را در کانادا از طریق استانی یا فدرال ثبت کند، متفاوت خواهد بود.

دریافت شماره و گواهی شرکت

اسناد ثبت شرکت باید در دفتر (Corporate Registry) مربوط به استان یا منطقه مورد نظر ثبت شود. پس از ارسال درخواست ثبت کسب و کار، به متقاضی یک شماره تجاری منحصر به فرد اختصاص داده ‌می‌شود. شماره تجاری (Business Number) یک شماره منحصر به فرد 9 رقمی‌است که توسط آژانس درآمد کانادا به مشاغل و افراد خوداشتغال داده ‌می‌شود. شماره کسب و کار یک شناسه استاندارد منحصر‌به‌فرد برای یک کسب و کار یا شخص حقوقی است.

علاوه بر شماره تجاری، گواهی شرکت نیز برای شما صادر خواهد شد. از این نقطه به بعد، شرکت شما 100% ر‌سمی‌است و چیزی جز یک دادگاه نمی‌تواند وضعیت شرکت شما را تغییر دهد. توجه داشته باشید که بسته به نوع فعالیت شرکت، ممکن است برای ثبت شرکت در کانادا نیاز به درخواست مجوزها و پروانه‌های مربوطه نیز داشته باشید.

سایر ملاحظات

پس از ثبت، کسب و کار شما موظف به نگهداری اسناد و سوابق خاصی است. در ازای مزایای قانونی و مالیاتی، از شما انتظار ‌می‌رود که شرکت خود را به روز و مطابق با قانون نگه دارید. سه چیز اصلی وجود دارد که هر شرکت از نظر قانونی موظف به حفظ آنها است:

 1. حفظ سوابق

کسب و کارهای کانادایی ملزم به نگهداری اسناد و سوابق شرکت خود به صورت سازماندهی شده هستند. این اسناد شامل صورتجلسه‌های جلسات هیئت مدیره، سوابق سهام و غیره است.

 1. به روز‌رسانی‌های شرکت

هر زمان که جزئیات یک کسب و کار کانادایی تغییر کند، مانند اضافه شدن مدیر یا تغییر آدرس، کسب و کار موظف است فرم‌هایی را به دولت ارسال کند و تصمیمات شرکت را اعلام کند تا به طور رسمی ‌تغییرات تأیید شود.

 1. بازده سالانه

یک شرکت ثبت شده در کانادا باید هر سال بازده سالانه خود را به دولت ارسال کند و هزینه‌های مربوطه را بپردازد. عدم ارائه اظهارنامه سالانه ‌می‌تواند منجر به انحلال کسب و کار شما شود.

کلام آخر

ثبت شرکت شما در کانادا می‌تواند مزایای بسیاری را برایتان فراهم آورد. در کنار تمام این مزایا، ورود به بازار کانادا می‌تواند با چالش‌ها وپیچیدگی‌هایی همراه باشد. چرا‌که کانادا دارای قوانین و مقررات دقیقی برای تجارت و شرکت‌ها است. همچنین در بازار این کشور رقابت گسترده‌ای وجود دارد. از طرف دیگر هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در کانادا ممکن است کمی بالا باشد. بهره‌گیری از از خدمات مشاوره‌ی متخصصین سام راد می‌تواند بسیاری از ابهامات را برای شما برطرف کرده و از اتلاف زمان و دارایی شما جلوگیری کند.

1 پاسخ دادن

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

 1. […] سام راد به موضوع مالیات در کانادا: ویژه‌ متقاضیان ثبت شرکت در کانادا پرداخته‌ایم. چرا که حتما موضوع مالیات در کانادا برای […]

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *